Skocz do zawartości

Poszukuje auta dla listonosza :) Benzyna najlepiej Gaz


djmadden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opel vestra b z silnikami 1.6 starej daty:P albo 16v te silniki są praktycznie pod gaz robione

 

1.6 8v był idealny do gazu. 16v sypią się aż niemiło patrzeć. 8v jeżdżą dwie w mojej rodzinie i nic sie nie dzieje. 16v ma kolega w vectrze i jest masakra - ciągle coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie potwierdzam, corsa b 1,4 8V idealna do gazu, u mnie juz 170 000km na gazie wykrecone + 50 000 na benzynie, a ile jest naprawde to nikt tego nie wie :D :D ale rozmawiałem ostatnio z moim gazownikiem i mówił, ze ople się skonczyły na starych 8V, prosty silnik, tanie czesci, łatwy dostep, banalny do zagazowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel vestra b z silnikami 1.6 starej daty:P albo 16v te silniki są praktycznie pod gaz robione

widac ze nie miales doczynienia z tymi silnikami...

vectra B z silnikiem 1,6 16v = ucieczka tlokow przez blok ;]

juz 3 osoby w najblizszym otoczeniu tak mialy :P

 

ale stare 8V sa dobre ;)

 

kolega listonosz ma astre 1.6 8V sedana białego w gazie z 1996 roku. Mówi że może śmiało taki samochód polecić. auto za 3.5 tysia + gaz za 1000-1200 zł.

brat ma astre z takim silnikiem

jedna uwaga - jak robisz cokolwiek w tym samochodzie to nie kupuj najtanszych czesci

koncowki drazkow kierowniczych nie wytrzymuja u brata 3 miesiecy :/

silnik nie za mocny ale przy agresywnym stylu jazdy brata spalanie na poziomie 10 litrow gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac ze nie miales doczynienia z tymi silnikami...

vectra B z silnikiem 1,6 16v = ucieczka tlokow przez blok ;]

juz 3 osoby w najblizszym otoczeniu tak mialy :P

Tak się składa że mam od 5 lat vectre z tym silnikiem :) nie jest to jakaś super konstrukcja ale do gazu się idealnie nadaje tylko trzeba pamiętać o oleju bo to ecotek... co do tłoków to nie słyszałem o takich przypadkach

jak robisz cokolwiek w tym samochodzie to nie kupuj najtanszych czesci

ta rada dotyczy każdego samochodu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i propozycje. Auto zakupione padło na Golfa 4 1,6 benzyna (będzie do zagazowania) 101KM - była to okazja dlatego skorzystałem nie wyszło drogo a zadbany. Diagnostyka wypadła bardzo optymistycznie podczas przeglądu. zobaczymy jak się będzie sprawować - rocznik grudzień 98r. pozdrawiam :zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy okaże się jak będzie palił kolega ma 1,8Turbo 150KM i pali mu 8 gazu - wiadomo ze silnik silnikowi nie równy i często większy będzie palił mniej - inna specyfikacja.

 

Co do omegi to też się od kolegów nasłuchałem więc nic nie będzie idealne trzeba o tym pamiętać.

 

Passat też waży swoje golfik był ważony to 949KG z kierowcą na diagnostyce

 

Ale w tych pieniądzach opłacało się wziąć auto w takim stanie i już nie zwracałem uwagi na sprawy drugorzędne. Powiem tak Felicja 1.3MPI 68Km na gazie paliła mi 12L/100 wiec chyba nie bedzie z tym tak źle i wychodziłem na tym.

 

przebieg 188tys drugi właściciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...