Skocz do zawartości

Audio in Civic EJ6 by Doli


doli19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety czy przypasuje mi dzwiek czy nie to przekonam sie dopiero po zakupie wiec nie wiem co bardziej mi sie spodoba czy clarek czy alpina, ale tak myslalem ze jak temat sie rozwinie to pojawia sie inne propozycje i znow rozkminianie co lepsze. Mysle ze trzeba bedzie sie przekonac na wlasnej skorze tak jak wiekszosc z was i wtedy juz bede dokladniej wiedzial czego szukam. Jesli ta alpinka gra lepiej to w pierwszej kolejnosci oglosze sie na to radio. Jesli nikt sie nie zglosi to wezme tego clariona w obroty i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No Panowie jako ze jednostka centralna w moim systemie to nie porozumienie, nadszedl w koncu czas zmiany radyjka tylko jak to w takich chwilach bywa kmpletnie nie wiem na co sie zdecydowac

Masz kilka typów dość często przewijających się podczas dyskusji: Alpinki , ósemki Pionka, 958 Clarka i dość rzadko wymieniany, niewdzięczny Klipek 8445. Poziom jakościowy reprezentują podobny i tak na prawdę, to jak każdy z nich zagra bardziej zależeć będzie od reszty klocków i ich aplikacji a przede wszystkim od tego na ile poznasz radio i ile będziesz w stanie z niego wycisnąć. Obecnie "na czasie" jest 958, jak długo? Nie wiadomo, pewnie tak długo jak na forum będą pojawiać się posty zachwyconych nabytkiem użytkowników. Później inne radyjka będą miały swoje "pięć minut", przynajmniej do tej pory tak się to na forum toczyło.

Któregoś razu zmieniłem tylko suba w aucie a zmianie uległo brzmienie całego zestawu. Od tego czasu z dużą rezerwą podchodzę do brzmienia poszczególnych klocków, w tym i radia, a typowanie konkretnego modelu na odległość bez odsłuchu w aucie to trochę jak ruletka, może nawet rosyjska... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a typowanie konkretnego modelu na odległość bez odsłuchu w aucie to trochę jak ruletka, może nawet rosyjska... :)

 

zdaje sobie z tego sprawe :) ale tak szczerze mowiac to czego bym nie kupil na pewno bedzie lepiej niz na tym co jest teraz, czy bedzie to dobry wybor? sam sie przekonam

 

Ok Chlopaki dziekuje za wypowiedzi! na tym chyba zakonczymy bo zadne dodatkowe opinie nie dadza mi jednak tego co sam uslysze, teraz po prostu musze na ktores sie zdecydowac niestety w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego co pamietam mial kilka kolorow podswietlenia panelu, jedna pare chyba wyjsc rca...

 

podobne 858 też ma 3 pary :P więc raczej miałeś Clatronica ;)

 

958 nie jest wart tej kasy. szukaj 9255

 

znajdź 9255 za 900-1000 zł w PL, pomijam Twoje szczęście :P

958 jest bardzo dobrym radiem.

 

Bo gra lepiej od 958 i jest ładniejszy, ale to kwestia gustu ;)

 

33 - bez przesady, nie popadajmy w paranoję ... za niedługo HX-D2 będzie grać na jego poziomie ...

Radia w tej klasie budżetowej wszystkie grały, jak, to zależało w głównej mierze od reszty sprzętu, preferencji usera, oraz "stroiciela".

 

teraz po prostu musze na ktores sie zdecydowac niestety w ciemno

 

Oba zapewne Cię ucieszą :)

Doli - tak poza tematem, wracając do tematu wooferów, może spróbuj na próbę zapiąć 1000-2 na woofery, zobacz jak sobie z nimi radzi, bo narzekałeś na nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik doli19 dnia 07 luty 2012 - 16:22 napisał

i z tego co pamietam mial kilka kolorow podswietlenia panelu, jedna pare chyba wyjsc rca...

 

podobne 858 też ma 3 pary :P więc raczej miałeś Clatronica ;)

 

to na 100% byl clarion :) jak znajde gdzies fotki to zobacze co to za model byl

radio juz kupione i jest nim alpina 9833r zobaczymy co bede w stanie powiedziec odnosnie wrazen odsluchowych :)

 

Doli - tak poza tematem, wracając do tematu wooferów, może spróbuj na próbę zapiąć 1000-2 na woofery, zobacz jak sobie z nimi radzi, bo narzekałeś na nie :)

 

mialem je podpiete pod SS i wszystko bylo tak jak przed tem dopuki nie zmienilem EQ w radiu (wczesniej wszystko na flat i EQ wylaczone) po ustawieniu jednej z seryjnych opcji korektora bas sie pojawil i na prawde milo to gralo, no ale reszta wtedy mi nie pasowala i spowrotem EQ wedrowal w pozycje "off" razem z tym manewrem bas ucichal w przednich drzwiach, taka mysl mnie przeszla ze moze problem lezy po stronie radia ze tak delikatnie gra dolem przy wylaczonych tych wszystkich dopalaczach. To sie okaze jak podepne alpinke i wtedy bede mogl cos powiedziec

 

 

ps. dokladnie takiego mialem przed tym soniakiem DXZ558RMP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia w tej klasie budżetowej wszystkie grały, jak, to zależało w głównej mierze od reszty sprzętu, preferencji usera, oraz "stroiciela".

 

 

To jest klasa budżetowa? Chyba producenci powinni zmienić opisy/pozycjonowanie tych wszystkich modeli pokroju 9833/9855/958/RS ;)

 

Strach pomyśleć co leży(i ile jest tych modeli, że też nikt nic o nich nie pisze) na średniej i wysokiej półce, jak taka była wtedy klasa budżetowa. ;)

 

 

 

Co do samej jednostki - też właśnie kupiłem 9833R, jutro powinno być u mnie i z przyjemnością będę śledził twój temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekaw jakie beda wrazenia po przesiadce, na pewno wszystko tu opisze :) na razie musze znalezc jakas instrukcje po pl do tego radia bo ta ktora podeslal mi kolega z forum troche jest malo czytelna a nie ukrywam ze zapewne czesto bede do niej zagladal, w koncu to moje pierwsze takie radio z czasowkami itd. musze poczytac tu na forum jak sie do tego zabrac w ogole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klasa budżetowa? Chyba producenci powinni zmienić opisy/pozycjonowanie tych wszystkich modeli pokroju 9833/9855/958/RS ;)

 

 

w tej klasie budżetowej, czyli w tej cenie :P tak jak napisał kolega Sławo, nie mylić pojęć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nareszcie przyjechala do mnie paczuszka od kolegi hi_sound (wielkie dzieki za cala transakcje!) a w srodku zapowiedziana wczesniej 9833r i dodatkowo na testy AS hx12sq ;) subik na razie wyladuje w starym klozecie po Lanzarku max12 31L. Za wszystko wezme sie jak bedzie troche chociaz powyzej zera na dworze bo jeszcze musze drzwi od kierowcy przebudowac a w zimnym to nie bardzo mi sie usmiecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak byscie widzieli taka opcje - mam zamiar puscic aktywnie przez 9833 przod oparty na RM-V41 czyli tweetery puscic z kanalu 1 i 2, a woofery z kanalu 3 i 4. Wzmak oferuje mi 75W/4ohm/12v na kazdy kanal. Jest to dobry pomysl? czy lepiej na kazda sekcje osobny wzmak dac? nie wiem tylko jakie parametry ma tweeter i na ile go ciac od dolu (wstepnie mysle ze 4kHz reszte na sluch)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowalem sobie troche dzisiaj HX'a i musze powiedziec ze o wiele bardziej podoba mi sie jego granie od SE, ogolnie hx wyladowal w clozecie 32L nie kombinowalem nic z litrazem bo nie chcialo mi sie wykrecac co chwile glosnika i zmieniac pojemnosc skrzynki, gra bardzo przyjemnie, bez podbic co irytowalo mnie przy SE wlasnie. Jednak daje sie odczuc roznice pomiedzy br. a cl. jesli chodzi o przebieg charakterystyki co mi bardzo odpowiada. Zastanawiam sie czy moze miec duzy wplyw wygluszenie bagaja bo np. SE w aucie gra tak jakos plytko, glucho i twardo a w domu totalne przeciwienstwo miekko, gleboko i cieplo. Moze rubicon ma taka kulture grania, nie mam pojecia. Nie mniej hx 12sq jak na razie zostaje w bagazniku :)

 

Jesli chodzi o 9833r bo zdaje sie niczego nie pisalem o nim i wrazeniach z odsluchu, jest bardzo pozytywnie :) na poczatku oczywiscie musialem sie zapoznac z samym radiem, obczaic gdzie co i jak. Sama gra jak dla mnie dosc neutralna, nie ostrzy gory w ogole, jest bardziej szczegolowo i przejrzyscie nie wazne czy jest cicho, czy max na radiu wszystko da sie uslyszec bez problemu. Radio jedzie na "flat" totalnie wszystko wylaczone, zabawe zaczne jak zaopatrze sie w dodatkowe sygnalowki i wtedy puszcze przod aktywnie z radia no i pobawie sie ze scena przy pomocy czasowek.

 

na razie to by bylo na tyle :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o woofery i ich dolne czestotliwosci to rzekl bym nawet ze jest gorzej jak na soniaku, na sonym wystarczylo zmienic krzywa korektora graficznego na jedna z dostepnych seryjnych w radiu i wtedy te wf. basowaly a teraz nie wiem dlaczego ale jak bym nie ustawil podbicia w radiu dla 50;63;80Hz to nawet w polowie nie ma tego co na sonym :| miedzy innymi dla tego mam ogromny problem z przesunieciem basu do przodu bo w kazdej pozycji sub dominuje wzgledem wf. poprawialem juz drzwi, w otwory technologiczne dalem blache alu 4mm gruba, przytwierdzona co 3cm do blachy drzwi i niewielka poprawa jesli mozna o jakiejs mowic w ogole, sprawdzalem zgodnosc fazy i nic... drzwi sa na prawde duze w tym samochodzie - okolo 90L. i tylko to pozostaje niewiadoma bo wszystko co przyszlo mi do glowy juz sprawdzalem, zasilanie przodu z mostkow RM'a potem graly pod SS gdzie dostawaly okolo 270Rms na strone i zadnej poprawy. nie wiem juz co moge jeszcze z tym zrobic i coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze nic lepiej chyba juz nie bedzie, MOZE jak puszcze przod aktywnie i wf. beda zasilane z kanalow 3-4 na RM'ie to jak co bede mogl regulowac bass bostem.. innego wyjscia nie widze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W koncu nastal jakis optymistyczny dzien na grzebanie w audio tak wiec wzialem sie za probe podzialu aktywnego bez udzialu subwoofera poniewaz nie posiadam jak na razie 3 par RCA wiec kabelki od suba polecialy na sygnal dla Wf.

Kable glosnikowe puscilem luzem na tw. bo narazie nie mam jakis lepszych i nie bylo sensu przeciagac ich pod tapicerka, ale do rzeczy.

 

Podzial jaki wybralem na poczatek to:

 

Wf. od dolu ciecie na 63Hz/18dB

Wf. gora ciecie na 3.5kHz/12db

Tw. ciecie od dolu 4kHz/24dB dlatego tak bo nie jestem pewien ile sa w stanie wytrzymac a nie chce ich obciazac po czym uszkodzic niepotrzebnie

 

Scena - wstepne mierzenie odleglosci kazdego glosnika do punktu odsluchu i przeliczenie tego na poszczegolne opoznienia dla nich (tu wielkie dzieki dla hi_sound'a za pomoc)

wyliczenia podane przez kalkulator wprowadzone zostaly do radyjka i zaczela sie zabawa :)

 

Wrazenia? Ciezkie do opisania :D w pozytywnym tego slowa znaczeniu oczywiscie (odsluch trwal bagatela prawie 5godz z bananem na twarzy :) ), jest czysto, klarownie, detalicznie na gorze. Scena rozklada sie idealnie na wysokosci deski: wokal, perkusja usytuowane na srodku po bokach rozlozona reszta instrumentow, cos wspanialego :) malo tego wywalenie ori pasywnych zwrotnic wywolalo doslownie "rozwiazanie worka" i wysypanie wszystkiego co te glosniki sa w stanie zaoferowac, pojawil sie bass w koncu z czym nie moglem sobie poradzic na cieciu pasywnym, nareszcie sub bedzie pelnil role dopelnienia dolnej czesci pasma a nie jak dotychczas. Wszystko jak najbardziej na plus! jestem bardzo zadowolony z tego radia.

 

Najchetniej zostawil bym to tak jak jest ale wiadomo :D kabelki trzeba ladnie puscic pod dywanem oraz pozostaje kwestia zakupu dodatkowych przewodow RCA zeby wszystko podlaczyc, i tak mysle ze pewnie na przod kupie dwie pary takich samych kabelkow jakosciowo zeby nie bylo uczucia w podswiadomosci ze jedne sa gorsze od drugich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...