Skocz do zawartości

Audio in Civic EJ6 by Doli


doli19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, grzebalem dzisiaj sobie przy drzwiach troche w celu ulepszenia wygluszenia i byc moze dzieki temu polepszenia gry wf. Dorwalem od znajomego plyte aluminiowa 4mm i podmienilem z "tym" co tam wczesniej bylo, a nie bylo za ciekawie :)

 

tak wygladaja teraz moje furtki

 

http://obrazki.elektroda.net/68_1327262499.jpg

 

i powiem szczerze ze zupelnie nie wiele poprawil sie dzwiek wzgledem tego co bylo wczesniej, nie mam pojecia czy mozna cos jeszcze z tymi drzwiami zrobic, czy poprostu te glosniki nie nadaja sie do tak duzych drzwi :/ i co ewentualnie lepiej by sie spisalo zamiast tych hx sq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj się zarejestrowałem więc na początek chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich forumowiczów i miłośników dobrego brzmienia.

A teraz do rzeczy: niedawno kupiłem taka samą Hanię EJ6 jaką ma autor tego tematu więc chętnie przechwycę kilka pomysłów. Po pierwsze, po kupnie zobaczyłem co to auto ma pod tapicerką drzwi. Myślałem od początku że kupię auto z oryginalnym nagłośnieniem i zrobie mój pierwszy system. Jak się okazało w drzwiach siedzi już zestaw odseparowany Hertz DSK 130. No i teraz się zastanawiam czy go zostawić czy zmienić na jakiś 165. Czy to będzie duża różnica w brzmieniu czy poprawią się tylko basy (bo to raczej oczywiste przy zmianie 130-165). Na razie gra to pod radiem ale planuje dać wzmacniacz. Dwa tygodnie temu położyłem kable pod wzmacniacz i suba na tył dosyć porządne 21mm2 licząc samego kabla bez izolacji. Suba mam na razie Magnata B30 bo taki sprzedawca mi dołożył (nie był mu potrzebny) ale po opiniach z neta stwierdziłem że jego sprzedam a kupię sobie coś innego i co ważniejsze w BR bo będzie pasował do mojej muzyki "rap".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi to podstawa-wiem planuje wygłuszanie jeszcze przed wiosną, no to przy wygłuszaniu od razu wymienię przedni zestaw jeśli ma być lepiej. Teraz pozostaje tylko kwestia jak to wszystko ogarnąć. Panel, dystanse, jakie miejsca itp ale to muszę sobie kiedyś rozebrać popatrzeć i może jakiś pomysł się urodzi. Dobrze że chociaż kable do wzmacniacza położyłem to z tym mam spokój. A co do autora tematu posiadającego Hondę EJ6: jak przeprowadziłeś te kable obok akumulatora? za nic nie mogłem w tym miejscu ich przeciągnąć-musiałem nadrobić jakieś 0,5m w kierunku środka komory bagażnika (z resztą, ważne że jest dobrze i nie słyszałem żadnych zakłóceń).

A tak poza tematem - piękna ta twoja Coupeta, tzn moja też mi się podoba ale nie jest tak dopracowana heh (gratuluję "doli19").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj jeszcze rubiego zapiąć na woofery.

 

To mi nawet do glowy nie przyszlo szczerze mowiac, mialem pod mostkami rm'a jakis czas i wkoncu zmienilem spowrotem tak jak bylo bo roznicy nie zauwazylem, ale zrobie tak jak piszesz wezme na probe podepne pod osobne kanaly SS na szczescie jest tam filtr HPF :)

 

jak przeprowadziłeś te kable obok akumulatora

 

za akumulatorem jest zaslepka gumowa taka owalna (bynajmniej u mnie) i ja tamtedy przeprowadzilem przewody do kabiny a dalej tak jak widac na fotkach z instalacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi chyba 40 albo 45Ah, altek jest 80A. Przerobilem zasilanie altka na grubsze przewody no i mase z aku tez i ogolnie nie mam problemu z pradem nawet na tych dwoch piecach :) sub jest dosc mocno skrecony na radiu bo ustawiony jest na poziomie -8/10 tak ze lekko sobie pyrka, mam zamiar wsadzic tam cos slabszego bo nie potrzebuje az tyle basu jaki daje SE, kieruje sie bardziej w strone SQ a nizeli SPL wiec z pradem nie powinno byc klopotow w przyszlosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do posiadacza tej Hani. Gdzie jest pompa paliwa w EJ6 ? Czytałem że kabel sygnałowy z remote lepiej poprowadzić dalej od pompy aby nie było zakłuceń. Gdy wyjąłem tylną kanapę to wychodzą 2 kable jeden przy środku a drugi z brzegu (od strony kierowcy) i nie wiem gdzie lepiej je przeprowadzić tak żeby było wszystko ok. Drugie pytanie dotyczy tego iż podłączyłem wzmacniacz i skrzynię Magnat B30 (może nie jest to sprzęt z najwyższej półki ale na początek na pewno wystarczy) i wszystko działa jednak gdy zrobię głośniej ok. 46 na możliwe 66 na radiu to dźwięk przerywa, tzn. na jakąś 1 sek wyłącza się cały dźwięk w aucie po czym znów wraca do normy lecz takie przerwy zdarzają się co około 15, 20sek i nie idzie niczego posłuchać. Co może być przyczyną? czytałem że może się tak dziać gdy kabel zasilający jest zbyt cienki ale w to wątpię ponieważ założyłem kable 21mm2 licząc bez izolacji więc powinien lekko wystarczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest pompa paliwa w EJ6 ? Czytałem że kabel sygnałowy z remote lepiej poprowadzić dalej od pompy aby nie było zakłuceń. Gdy wyjąłem tylną kanapę to wychodzą 2 kable jeden przy środku a drugi z brzegu (od strony kierowcy) i nie wiem gdzie lepiej je przeprowadzić tak żeby było wszystko ok

 

szczerze Ci powiem ze nie wiem, ja mam poprowadzone przewody tunelem srodkowym pod dywanem wraz z przewodami glosnikowymi czego tez nie powinno sie robic ale nie zauwazylem jakichkolwiek zaklucen wiec tak zostalo

 

Drugie pytanie dotyczy tego iż podłączyłem wzmacniacz i skrzynię Magnat B30 (może nie jest to sprzęt z najwyższej półki ale na początek na pewno wystarczy) i wszystko działa jednak gdy zrobię głośniej ok. 46 na możliwe 66 na radiu to dźwięk przerywa, tzn. na jakąś 1 sek wyłącza się cały dźwięk w aucie po czym znów wraca do normy lecz takie przerwy zdarzają się co około 15, 20sek i nie idzie niczego posłuchać. Co może być przyczyną? czytałem że może się tak dziać gdy kabel zasilający jest zbyt cienki ale w to wątpię ponieważ założyłem kable 21mm2 licząc bez izolacji więc powinien lekko wystarczyć.

 

z tym to lepiej uderz w dzial "wszystko o sprzecie car audio" i tam zapytaj bo tutaj temat jest od czego innego jak i sam dzial :) a powodow moze byc wiele, slaba masa, rezystancja cewki od tego suba moze byc za niska i wzmacniacz nie jest stabilny w takiej konfiguracji, uszkodzony glosnik, zwarcie na przewodach glosnikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No Panowie jako ze jednostka centralna w moim systemie to nie porozumienie, nadszedl w koncu czas zmiany radyjka tylko jak to w takich chwilach bywa kmpletnie nie wiem na co sie zdecydowac, co najlepiej przypasuje do mojego systemu. Sledze, sledzilem i czytalem wiele tematow ale od tego wszystkiego nie mam zadnej wiekszej wiedzy tylko jeden wielki galimatias w glowie. Wymagania jakie musialo by spelniac radyjko to oczywiscie dobra jakosc dzwieku z CD Audio, mp3 sie zdazy ale sporadycznie (w dodatku nie nizej jak 320kbps) wiec nawet nie wymagal bym USB czy innych dupereli jak iPod itd. Dobra szeroka scena tak wiec chcial bym miec do dyspozycji korekcje czasowa oraz aktywke - w przyszlosci moze pobawil bym sie w bi-amping albo cos w ten desen. Muzyka to np. jazz, soul czyli bardziej ambitnie niz te cale klubowe granie :)

 

moje typy to p88rs, alpina 9855 tylko nie wiem czy nie przyostrzy mi gory za bardzo, bardziej jestem za pionkiem ale moze w tej kwocie czyms innym mogl bym sie zainteresowac?

budzet to +/- 1200-1300PLN sprzet moze byc uzywany, byle by byl "pewny" technicznie

 

 

ahaaa! sprawa nie basujacych wooferow rozwiazana :) poprostu na radiu mam wszystko na flat bez zadnych korektorow itd. ale wystarczy zmienic na jedna z seryjnych opcji korektora audio i AS'y ozywaja :) czasami mogl bym z suba zrezygnowac ale wole ich nie meczyc wiec nadal wszystko jest na flat i do 65-70Hz role odgrywa subik a dalej juz to co z przodu siedzi tak ze wszystko jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz o tym clarku tez myslalem, najlepiej bylo by odsluchac u siebie kazde z radyjek ale nie mam takiej mozliwosci wiec zmuszony jestem strzelac w ciemno, nie mniej jednak czego bym nie wybral i tak bedzie na pewno lepiej niz z tego soniaka a w razie gdybym kiedys mial taka mozliwosc odsluchu innych centralek to zaden problem bedzie sprzedac to co mam i kupic co innego. Dzieki Woolly24

 

jak by ktos mial cos do dodania/poparcia badz nie wypowiedzi Woolly'ego to zapraszam

 

bede chcial pod koniec tyg sie okreslic dokladnie i oglosic w dziale kupie wiec jak na razie przychylam sie do propozycji w.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę. Mam Clarka i radzi sobie z 2way i 3way dzieki mocno rozbudowanej zwrotce :) A jak ktoś się uprze można na nim śmiało stawiać 3way + sub w 90% aktywnie. Lub jeśli się Design nie podoba młodszego brata 788 ma bliźniaczego proca. Więc również patefon godny polecenia a i do wyrwania w ciekawej cyfrze :)

 

Jesli chodzi o Pionki rownież miałem :) przewinął mi się przez ręce RS ale Clarion jakoś bardziej do mnie przemawia ponieważ jeśli chcesz stawiać 3way + Sub na RSce to jesteś mocno ograniczony przez zwrotkę która w kanale dla Suba ma LPFa na 250Hz max ;/ więc trzeba Dziergać zwrotki pasywne... Choć RS2kę widziałem w dobrej cenie na Alledrogo. Do kompletu Aktywek mogłbym jeszcze dopisać Kenia Anniversary. Choć rozwiązanie w nim czasówek mnie osobiście w ogóle nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki :) powiem wam tak, design nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, chce miec radosc ze sluchania muzyki a nie z ogladania "fajnego" wygladu radia :) z drugiej strony nie jest to tadio jakies super brzydkie, malo tego kiedys mialem od szwagra clariona bardzo podobnego do tego wlasnie ale to bylo dosc dawno temu, tez mial taka srebrna obudowe aluminiowa, te dwa guziki prostokatne po prawej str. i z tego co pamietam mial kilka kolorow podswietlenia panelu, jedna pare chyba wyjsc rca...

 

mysle ze temat radia moge zamknac, przekonaliscie mnie co do niego tak wiec bede szukal tego modelu na pewno. Powiedzcie mi tylko taka rzecz oscylacyjnie w jakich kwotach kreca sie takie radyjka w pelni sprawne? bo na alle widze jednego za 1500 prawie a drugiego za 950PLN nie chce sie naciac ze albo wydam za wiele albo kuszac sie nizsza cena nadzieje sie na bubel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

958 nie jest wart tej kasy. szukaj 9255

 

pytanie czy moje klocki beda potrafily wykorzystac to radio?, bo pewnie znalezc je nie bedzie latwo a klasowo bedzie mocno przewyzszac reszte systemu - tak mi sie wydaje

 

 

Vampirek a co to jest ten HX D2? sorki ale nie znam tego radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy moje klocki beda potrafily wykorzystac to radio?, bo pewnie znalezc je nie bedzie latwo a klasowo bedzie mocno przewyzszac reszte systemu - tak mi sie wydaje

 

958 nie jest wart tej kasy

 

to szukaj alpiny cda-9833. Hehepack powie Ci dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...