Skocz do zawartości

Alpine IDA-X305S lub Alpine CDA-117Ri ?


ROKI_001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Reszta audio w planach:

Morel Tempo 6 lub DLS R6A + wzm. u-Dimension Jr 4.300

Rockford Fosgate P3D412 (30cm) szczelinowy bass reflex lub Rockford Fosgate P3SD210 (25cm) szczelinowy bass reflex + wzm. Monoblok Rockford Fosgate PRIME R500-1

 

Słucham hip-hop, sporo reggae, czarną, trochę rocka. Gustuję w nowych podzespołach.

 

Nie wiem jak jest z 30cm Rockforda czy nie będzie za wolny ?

Warto coś zmienić w tym zestawie ?

 

A uważasz że procesor jest zbędny ? Nie poprawia dodatkowo jakości, korekcji dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam może i poprawia, ale przy tym zyskasz tylko autokalibrację i czasówki i do tego kolejne urządzenie, które będzie ci dźwięk kastrowało

No to w końcu "poprawia" czy "kastruje". Bo to pojęcia sprzeczne.

 

Głównie mp3 i cd audio.

Jeśli CD to 305S odpada ze względu na brak napędu. 117i ma korekcje czasowe juz w sobie bez PXA-H100. Co chcesz zyskać przez procesor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CD to 305S odpada ze względu na brak napędu. 117i ma korekcje czasowe juz w sobie bez PXA-H100.

Akurat nie wiedziałem że ma już w sobie, czy jest sens kupować procesor ? i co bym zyskał dzięki niemu ?

 

A czy pomiędzy cde-9822Ri a cda-117Ri jest duża róznica ? (cde i cda są to tak jakby dwie różne klasy ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu "poprawia" czy "kastruje". Bo to pojęcia sprzeczne.

W przypadku 305S dodaje czasówki, a w obu przypadkach kastruje dźwięk.

 

 

 

A czy pomiędzy cde-9822Ri a cda-117Ri jest duża róznica ? (cde i cda są to tak jakby dwie różne klasy ?)

Wystarczy zajrzeć do specyfikacji jednego i drugiego, oraz spojrzeć na ich cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz kolejne przetworniki w tor audio, a wtedy powstają podbicia, przebarwienia itd.

Podbicia i przebarwienia... Hmm... Chyba piszesz nieprawdę jeśli chodzi o PXA-H100. To mogło by być prawdą w przypadku proca, który na wejściu ma analog (czyli rzeczywiśćie następuje konwersja DA w radio i AD - DA w procku). Natomiast podłączenie H100 bierze na siebie konwersję DA odbywająca się w radio. A więc nic nie dodajesz, tylko zamieniasz. Można ewentualnie polemizować czy zamieniasz na lepsze czy na gorsze. Wg mnie (posiadacza tego proca) na lepsze. Wg co najmniej dwóch innych osób z tego forum, których opinie czytałem też na lepsze. Może są jakieś osoby którym podłączenie H100 pogorszyło dźwięk, jednak nie znalazłem na razie takich opinii w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są jakieś osoby którym podłączenie H100 pogorszyło dźwięk, jednak nie znalazłem na razie takich opinii w sieci.

 

Ja również, ewentualnie od teoretyków, którzy zamiast słyszeć PXA-H100 słyszeli tylko o nim... Stąd moje pytanie.

Jestem uczulony na ludzi, którzy powtarzają za internetem albo wymyślają swoje teorie nt. produktów, których nie używali.

 

 

Sinsemillaa - w jakiej konfiguracji słuchałeś PXA-H100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast podłączenie H100 bierze na siebie konwersję DA odbywająca się w radio.

Jesteś tego w 100% pewien?

Cieszę się, że tobie poprawił ten procek sytuację.

 

Ja również, ewentualnie od teoretyków, którzy zamiast słyszeć PXA-H100 słyszeli tylko o nim... Stąd moje pytanie.

Jestem uczulony na ludzi, którzy powtarzają za internetem albo wymyślają swoje teorie nt. produktów, których nie używal

Nie powtarzam słów znalezionych w internecie, lecz słowa kogoś kto ma o tym pojęcie, co przetestowałem osobiście.

9884r+h100 (kiedys u siebie i u Tomka w Astrze). A dzisiaj chyba pójdę do garażu i spróbuję podpiąć pod jakieś inne radyjka Alpine, może to zadziała :)

Mam takowy procesor, leży sobie w kartoniku i wątpię, że będzie używany.

 

Chyba, że ktoś ma 9884/86 r, wtedy taniej wyjdzie sprzedać to i kupic cos innnego sensownego.

Ale wam przecież na USB zależy, a procesor zrobi ci z mp3 cda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie było broń boże osobiście do Ciebie, taka ogólna uwaga... i niestety często spotykana sytuacja z PXA-H100. Problemem chyba jest jego zbyt niska cena i łatwa dostępność ;)

 

Ja również słyszałem na 9884R (które mam w rodzinie, u mamy, miałem przez jakiś czas u siebie i generalnie uważam, że to kiepski model) i w budżetowej instalacji - robił świetną robotę. Po automatycznej kalibracji zniknęły "rezonanse" (przepraszam za być może mało fachowe określenia), a dźwięk stał się bardziej spójny... Imo efekt zdecydowanie wart tych kilkuset złotych i raczej ciężki do osiągnięcia jednorazowym wydatkiem na tym poziomie...

 

Miałem brać 117Ri + H100, ale chwilowo zmieniłem wariant(tani Kenio, w miarę porządny a skończę drzwi lepiej robić i resztę, radio na końcu)... Do koncepcji wracam za 2-3 miesiące, będzie można u mnie odsłuchać jakie są różnice...

 

 

Ale wam przecież na USB zależy, a procesor zrobi ci z mp3 cda.

 

mógłbym prosić też o rozwinięcie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było bezpośrednio skierowane do ciebie czy ygrek'a.

Po prostu ludzie myślą, że jak kupią procesor to od razu wszystko jak na tacy i tylko kasę wykładają.

 

Z tym, że do amatorskich instalacji procesor wystarcza, zgadzam się w 100%, ale i tak taniej wychodzi zakupić radio z wbudowanym procesorem :)

Autokalibracja, no nie wiem, w p88rs trzeba ją zrobić, bo nie będziesz miał możliwości ustawiania czasów, ale tan cały zabieg powoduje straszny bałagan i nie da się z tym jeździć bez korekty (w tym przypadku trzeba było zmienić wszystko).

 

A samochód to tylko samochód, coś musi sobie rezonować, coś pograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast podłączenie H100 bierze na siebie konwersję DA odbywająca się w radio.

Jesteś tego w 100% pewien?

a tak nie jest? uważasz inaczej? rozwiń proszę...

będzie duza różnica w instalacjach "non-competition" miedzy takim pxa h100 a np starszymi zasłużonymi np z serii pra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ludzie myślą, że jak kupią procesor to od razu wszystko jak na tacy i tylko kasę wykładają.

Możliwe że tak myślą. Ja kupiłem bo nie mogłem ogarnąć systemu bez korekcji czasowych, tak jak sobie wymarzyłem. Dzieki H100 mam korekcje i wszystko mi się ładnie poukładało i zgrało.

 

Z tym, że do amatorskich instalacji procesor wystarcza, zgadzam się w 100%, ale i tak taniej wychodzi zakupić radio z wbudowanym procesorem

Pytanie co to jest amatorska instalacja. Ja mam zapewne amatorską (nie przekroczyłem chyba jeszcze pułapu 3kzł za sprzęt) więc mi wystarcza :)

 

Owszem, może wychodzi taniej kupić radio z procem, ale ja radio, którego funkcjonalność mi odpowiada, już miałem i nie chciałem go zmieniać. Kupiłem to radio 3 lata temu nowe za 550 zł i dokupiłem proca używanego niedawno (rok temu?) za 400 zł.

 

 

Ale wam przecież na USB zależy, a procesor zrobi ci z mp3 cda.

Mi procesor nie robi z mp3 nic poza mp3 i nie oczekiwałem nigdy, że zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przepraszam za odkopanie tematu ale czytając wszystkie posty nie uzyskałem odpowiedzi na zadane pytanie przez autora.

 

Czy jest jakaś różnica między 305s a 117Ri? Radio będzie podłączone do H100. Które radio ma atrybuty wpływające na brzmienie. Wyczytałem że RCA na wzmaka mają 2V w 305 i 4V w 117. Coś poza tym?

 

Jeśli padnie pytanie z czego będzie muzyka lecieć no to mówię, że :

- pendrive usb

- Smartfon Android przez Bluetooth KCE-400BT ( jak da radę oczywiście połączyć , jak nie to zwracam radio i kupuję inne z wbudowanym BT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...