Skocz do zawartości

Wyłanczający się wzmacniacz


chati91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak popatrzyłem na twoje tematy itd. i szczerze dawno nie widziałem żeby ktoś tyle błędów narobił w CA. Nie masz żadnego kolegi który trochę orientuje się w temacie? Bo szkoda by było żeby uszkodził sprzęt/samochód a co gorsze sam sobie zrobiły krzywdę. Jak mieszkasz gdzieś w okolicy Wawy to mogę ci pomoc jakoś w weekend bo średnio widzę twoją instalacje.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra_SPL jestem z okolic kielc więc lipa ;/

ygrek czyli jak prpponujesz? jak mam teraz ten bezpiecznik przełożyć ? kabli nie skręce już a przejściówek takich nia posiadam ;/

Możesz go zostawić ewentualnie i wsadzić tam jakiś mały amperarz - np. coś powyżej 10A które masz we wzmaku. Zakładam że taki tam jest, choć wydaje się trochę dziwne przy wzmaku dającym 200W, czyli pobierającym około 250W z zasilania. Wg mnie tam powinien być 20A, ale skoro jest 10A i się nie przepala to nawet lepiej, bo im niższy amperarz tym skuteczniej sprzęt/kabel jest zabezpieczony. Natomiast jak najbliżej klemy akumulatora należy dać drugi bezpiecznik powiedzmy 25A. Powinno być stopniowanie zabepizeczeń. Każde kolejne idąc w stronę zasilania większe. Chociaż w takiej instalacji z jednym wzmakiem to nie ma aż takiego znaczenia. Wszystkie mogą być o wartości amperarzu jaki jest we wzmaku.

Można też przyszłościowo dać w miejsce obecnego bezpiecznika na kablu dać rozdzielacz zasilania , a tą oprawkę przełożyć obok aku. Będziesz miał wtedy już na przysżłość punkt zasilania w bagaju, z którego można będzie zasilić np. kolejny wzmacniacz przy rozbudowie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał wtedy już na przysżłość punkt zasilania w bagaju, z którego można będzie zasilić np. kolejny wzmacniacz przy rozbudowie systemu.

 

Nie nie. nie planuje więcej wzmacniaczy. Chyba że jeszcze tylko ten sprzedać a kupić 4 drożny jakiś dobry do 600 zł tak żeby podpiąc pod niego moją tubę i głośniki. Za dużo nerwow straconych i złości przy jednym wzmacniaczu a co dopiero jak bede miał dwa,, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...