Skocz do zawartości

Monoblock do RE AUDIO XXX 15"


Greex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

 

tak jak w temacie, szykuję się do kupna nowego wzmacniacza, mam już nagrany jeden ale chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. Głośnik to RE AUDIO XXX 15 " (2000W RMS). Oczywiście dwie cewki 2 ohm, tak więc szukamy mocy przy 1 ohm :) Instalacja w aucie na + (mocniejszy altek, żelówka, grube kable) tak więc skupiamy się tylko na wzmacniaczu. Mój budżet to 2400-2500 zł max. Chcę w tej cenie kupić najlepszy z możliwych wzmacniaczy. Kumpel ma do sprzedania Hifonicsa BXi-6000D. Co sądzicie o tym piecyku ? Czy jest wart swojej ceny czy można w tych pieniądzach kupić coś lepszego ? Jestem otwarty również na Wasze propozycje, wolałbym nowy wzmacniacz (wiem, że ciężko o nówkę w tej cenie), chyba że jakiś mało używany, to też jestem w stanie go łyknąć :)

 

Obecnie XXX grał pod 2500W, znajomy który zna się na tych głośnikach twierdzi, że przedział 2500-3000W RMS to max dla tego głośnika. Przy wyższych mocach można go szybko uszkodzić. Nie wiem, ja słyszałem, że potrafi przyjąć dużo więcej bez zająknięcia. Poza tym zawsze można przykręcić trochę wzmacniacz, a większa kontrola nad takim potworem jest chyba wskazana :) Prosiłbym również o opinie na ten temat. Trzymając się jego wersji, 3000W z ww. Brutusa byłoby idealną dawką dla X'a. Podkreślam, że autem jeżdżę często i głośnik pracuje cały czas na maksymalnych wychyłach :D

 

Piszcie co sądzicie na ten temat, czy 3000W to za mało czy wystarczająco oraz czy macie jakieś dobre wzmacniacze na sprzedaż które mogą być lepsze od tego Hifonicsa. No chyba że Brutus jest najlepszym wyborem w tej cenie :)

 

Peace :super:

 

PS. Wiem, że od propozycji sprzętu na sprzedaż jest odpowiedni dział, dlatego może lepiej będzie, jak oferty wzmacniaczy będziecie wysyłać mi na PW. Po co mamy denerwować Adminów :] Tutaj skupmy się na dyskusji i opiniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... taki potwor ciągle na full ? to 2x150A alternator nie starczy na to z tego co mi sie wydaje a jak starczy to z bidą :). Jak masz pod ręką sprawdzonego BXi-6000D to bierz, bardzo dobra opcja. Mysle ze za 2200-2300 to bardzo dobra propozycja, solidny kolcek do tego klasa D wiec "nie marnuje" az tyle prądu.

 

3000 RMS to bedzie takie na prawde konkretne optimum dla tego potwora do tego DOBRA buda i bedzie grało az miło, albo raczej az nie miło (jak sie porzygasz z wibry w brzuchu ) ;D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że nie narzekam na brak prądu, maksymalne spadki sięgały 13.6 - 13.2 V tak więc nie ma tragedii jak na tyle watów :D Mam jeden alternator 140A ( silnik 1.6 benzyna), kwasówkę 60 Boscha pod maską i żelówkę 45 Hollywooda w bagaju, kable 50 Dietz. I póki co, to całość daje radę :) Też uważam, że 3000 RMS z tego Hifona będzie konkretne, tym bardziej że przy 2500 RMS było na prawdę grubo :) Buda już zrobiona bo stara była duuużo za mała i nieszczelna (kupiłem X'a ze skrzynią w której głośnik miał dla siebie jakieś 70 litrów :przestraszony: ). Czekam tylko na wzmaka, żeby ją sprawdzić, ale wcześniejsze moje skrzynie były ok, więc myślę, że i ta da radę :)

 

Hehe, do wibracji się już przyzwyczaiłem, mój brzuch również :D A przyznam, że te bywały okrutne. Nieraz po godzinnej jeździe wysiadałem z auta jak na kacu, oszołomiony jakbym w łeb bejsbolem dostał :D Ale mimo wszystko kocham ten stan i to ciśnienie :D Dzięki za wypowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra F Kombi, 1.6 16v. Altek wymieniłem na nowy, z jakiegoś innego autka :P Musieliśmy poszerzać otwory żeby się zmieścił, bo jest dużo większy ( w dobrych dieslach są takie altki a nie w takiej małej benzynce :P ) W ogóle jak już złożę wzmak i całość to pokażę cały sprzęt bo jeszcze się tu nie chwaliłem niczym :) Ogólnie to prowadziłem forum z muzyką House, tak więc wszelkie jego odmiany to mój żywioł. Głównie Electro, House, Progressive, kocham też Trance i Dubstep. W aucie słucham z reguły hip hopu i dubstepu, ale to ze względu na duży głośnik który nie jest za szybki i na fajny, mięsisty basik :D Powiedz mi skąd jesteś to możemy się kiedyś spotkać na odsłuch, nie widzę problemu :) Ja jestem z okolic Bolesławca (dolny śląsk), ale można się gdzieś spotkać w połowie drogi jak daleko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coraz więcej osób z Dolnego Śląska. I dobrze.

 

Może będziesz chciał podjechać i podpiąć Eyebirda 1Y2000. Co prawda "tylko" 2 kilo, ale już będziesz miał jakieś porównanie.

 

A,

 

Tego Brutusa chyba ma Godzu, także też zapewne będziesz mógł go podpiąć. Obserwuj w dziale zlotów temat http://www.strefacaraudio.pl/topic/15397-czy-jest-ktos-chetny-na-wroclawski-spot/page__pid__231183__st__360?do=findComment&comment=231183 bo może uda się coś zorganizować w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Gudzu, to mój dobry kolega, jesteśmy z jednego miasta :) I bd brał od niego Brutusa, ale przed tym chciałem się rozejrzeć, może trafi się coś lepszego. BTW juby, dzwoniłem do Ciebie ostatnio ale nie mogłem się dodzwonić, miałbym biznes do Ciebie :) Reszta na PW :)

 

Jestem jak najbardziej za spotem, o ile uda mi się do tego czasu wszystko ładnie złożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a masz jakiś namiar na tego RF ? Czy już poszedł... No słyszałem o tym spocie we Wrocku, jak uda mi się wszystko skleić to wpadnę na pewno :) BTW kudłaty, jak tam MTX-y, dalej szaleją w Passacie czy już coś nowego się szykuje ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytałem o ten piecyk, koleś dostał go w rozliczeniu..... bla,bla,bla... przeszłości nie zna a gdy poprosiłem o zdjęcia bebechów z bliska przestał odpisywać na maila, niby brak czasu i takie tam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...