Skocz do zawartości

Genesis Dual Mono zmostkowany


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś testował ten wzmacniacz w mostku ale z podpiętym subem 2ohomowym?

Zastanawiam sie czy jest on stabilny orzy 2 ohm.

Znalazłem taką stronkę gdzie ktoś testował i niby jest ale procducent nic o tym nie pisze.

 

http://amp-performance.de/688-Genesis-Dual-Mono.html

 

wg testów powinien miec w 2 ohm

1 × 662 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm

Stromaufnahme 94,7A

Wirkungsgrad 51,8%

 

Może ktoś to testował?

NIe wiem czym moze grozić podpiecie suba 2 ohm pod niestabilny wzmacniacz

 

Pozdrawiam

Pawels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykowalbym takiego rozwiazania mozesz uszkodzic wzmacniacz glosnik instalacje. Nigdy nic nie wiadomo:-)w takich sytuacjach najlepszym doradca jest zdrowy rozsadek:-)ale moze znajdzie sie ktos kto mial taki sprzet i go testowal i doradzi bardziej praktycznie:-) a jak myslisz czy wzmak ktorya wmostku ok 260rms zasili dobrze skrzynie 400 rms?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasili ją na 260 rms :) proste :P jeśli bedziesz grał tak do "200" rms to bedzie i kontrola i dość mocne uzupełnienie przodu.

 

A co do Gienka to również gdzieś juz widziałem "pomiary" tego klocka przy 2 ohm ale czy sie opłaca go "żyłować" dla 200 rms i pobór prądu rośnie o 100% to hmm chyba ze juz taki głosnik masz w 2 ohm to trudno.

 

Ja osobiscie bym nie ryzykował dawać mu w palnik na full przy 2ohm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś testował ten wzmacniacz w mostku ale z podpiętym subem 2ohomowym?

Nie testowałem ale patrząc na te parametry które cytujesz, wychodzi raczej na to, że nie jest to jego "nominalny" stan pracy. Bierze prawie 100A i tylko około połowa z tego idzie w głośnik. 600W w komin - niezła grzałka! Powinien mieć sprawność minimum z 80%. Myślę że nie został zaprojektowany do takich warunków. Pewnie pociągnie w tych 2 omach, ale jeśli zamierzasz go katować, musiałbyś mu zapewnić jakiś dobry patetent na chłodzenie.

 

Podpięcie suba pod taki wzmak może uszkodzić wzmak, chociaż myślę że jest zabezpieczony przed przegrzaniem. Mogą też pojawiać się takie zniekształcenia harmonicze, że uszkodzisz głośnik dużo wcześniej niż wzmak osiągnie te 660W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ygrek piszę, piecyk pewnie będzie się mocno grzał, ale Gienki raczej słyną z tego że są kaloryferami :) Producent nie zaleca 2Ohm w mostku.

Paweł a co chcesz podpinać i w jakim celu używać ? (mam na myśli jak długo, z przeznaczeniem SQL czy SPL itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...