Skocz do zawartości

Jak sprawdzic czy kanal padl we wzmaku ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam podpowiedzi na temat procedury pomiaru ktory mialby wskazywac lub wyeliminowac uszkodzenie jednego z 4 kanalow poniewaz ostatnio na chwile dalem mocniej w palnik i prawy kanal przestal grac. Jako akcent humorystyczny dodam ze zamiast zmienic kabelki przy wzmaku rozebralem drzwi i sprawdzalem od du... strony :D Pozniej raczej sprawdzilem na wszelki sposoby czy to kanal czy kabelki i raczej kanal ale czy mozna to pomierzyc ? Napewno ale jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam podpowiedzi na temat procedury pomiaru ktory mialby wskazywac lub wyeliminowac uszkodzenie jednego z 4 kanalow poniewaz ostatnio na chwile dalem mocniej w palnik i prawy kanal przestal grac

Jeśli nie działa to chyba oczywiste że coś jest nie tak :P

Sprawdź miernikiem napięcie na zaciskach przy wzmacniaczu na dowolnym sygnale i porównaj je ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź wypnij wszystkie głośniki z kanałów, złap jakiś głośnik który będzie grał i podpinaj go na krótko pod każdy kanał osobno

 

To juz robilem ;) Zmienialem sygnalowki miejscami no i fakt jest taki ze na 99% padlo cos

 

 

Sprawdź miernikiem napięcie na zaciskach przy wzmacniaczu na dowolnym sygnale i porównaj je ze sobą

 

 

Spoko jutro sprawdze.

 

 

To jest pech wzmak na sprzedaz i w dzien wystawienia padl :D malo tego nowy sub do posluchania nie zagral ani sekundy pod mostkiem chwile poplumkal pod 60watami i odziwo subki zagral :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dziwne ze zagral tylko ze "zagrał" u mnie caly czas gral sub pod polowa swojej mocy RMS wiec nie oceniam mozliwosci po mocy ale jak na suba 10' w closed troche siew zdziwilem ze przy swoich glosnosciach odsluchowych sub nie wpadal w przester pod tak mala moca pod wzmakiem ktory nie slynie z super kontroli dolu a tu kontrola naprawde na dobrym poziomie nawet przy sporej glosnoscii, subik kurde przyjemny i fakt ze jego budowa wskazuje na to ze nie potrzebuje duzo co innego Hertz tego to 60wat nawet nie ruszylo nie zagral wlasciwie wcale bo membrana ledwie sie ruszala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sprawdził lutowanie rca do plyty ...

 

i terminali glosnikowych

 

 

Jezeli to jakas podpowiedz to co jakis czas ten kanal jeszcze ozywal a pozniej umieral , chyba nawet bylo to sppowodowane nierownosciami na drodze

 

 

ew sprawdzil stan potka

 

 

Tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sanders156 dnia 03 grudzień 2011 - 22:23 napisał

Tego nie rozumiem

 

chodzi o potencjometr.

 

 

To juz rozumiem :D Elektronika to nie moja bajka co prawda przelutowalem trany z jednego wzmaka do drugiego zeby go ozywic ale pomijajac tak prosta czynnosc robiona na pale bo to byly dwa rozne wzmaki to nie mam pojecia w temacie. Jak znajde chwile to rozkrece wzmaka i poprawie luty jak to nic nie da to sie odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew sprawdzil stan potka

chodzi o potencjometr.

dokladnie tak

 

Jeżeli dzieje się to na dołach to ja obstawiałbym zimny lut albo nie stykającą masę.

tak

podlacz wzmacniacz w domu

odkrec dolna plyte

albo odwrotnie ;)

i zacznil pukac w wejscia, wyjscia, trany i kondy

jak cos zacznie przerywac to szukaj gdzie

 

no i krec potkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad ja to znam :rolleyes: jak mi sie posypal jeden kanal, to poprawa lutow cos dala bo gralo to jakis czas, ale ostatnio jak sytuacja znow sie powtorzyla to chlopaki z essy wymienili cala plyte glowna w moim rm'ie :szok: narazie gra, zobaczymy jak dlugo. Widze jednak ze objawy takie jak u mnie, przy wiekszej glosnosci padal jeden kanal, pozniej gral normalnie i przy wiekszym basie lub nierownosci na drodze znow sie rozlaczal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak z podpisu

To na 99% to ;)

Miałem tego samego wzmaka (wtedy pożyczonego od Mańka) i były te same objawy - zanikający kanał na nierównościach. Na początek się zes*%#em ze strachu że uszkodziłem pożyczony wzmak :D Później zacząłem się zastanawiać jak można uszkodzić wzmak "grając" na 30 watowych 8 omowych głośnikach :D Wyjąłem, rozebrałem i jak się okazało ten metalowy element gniazda RCA ruszając się oderwał od płytki ścieżkę drukowaną. Jak się stykała to grało. Jak nie to nie. Dolutowałem kawałek drucika miedzianego w inne miejsce płyty i po kłopocie. Rozbiernaia jest w cholerę, bo trzeba wyjąć całą płytę ze wzmaka, a więc odkręcić wszystkie tranzystory.

 

Aha... jak chcesz to mam do niego serwisówkę (od Mańka) więc moge podesłać. Są tam wymienione punkty "kontrolne" napięcia. Ale sądzę że nie będzie potrzebna...

Edytowane przez ygrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...