Skocz do zawartości

FLI Freqency 12'' F3


mozo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem polega na tym że po wstawieniu parametrów t/s do win isd wychodzi mi 78l w zamkniętej obudowie.Czy ktoś może zrobić jeszcze jedną symulacje?Oto parametry t/s z manuala.

sensitiviti-89 dB

freqency response-25 - 1200Hz

rms 300w

peak 1000w

min input rms 150w

mouting depth 125 mm

mouting diameter 285 mm

Revc-3,6 Ohm

Fo-37,094 Hz

Sd-53,00 sqM

BL-11,920 T

Qms-5,186

Qes-0,719

Qts-0,547

No-0,481%

SPLo-88,838 dB

Vas-52,925

Cms-132,761 u M/N

Krm-20,812 m Ohm

Erm-0,705

Mms-112,983 g

Mmd-105,967 m KG

Kxm-79,109 m H

Exm-0,603

Dodam że muzyka to Trance,Techno,House i czasami Hardsyle więc obudowa raczej zamknięta.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam ponownie po długim czasie,opisze co nieco.W aucie wylądował ten sub Fli FF12 w budzie 47-48l.Podpięty został pod wzmak sony xm 6020 - tak na chwile.Brakowało mocy i to bardzo ale nie tylko bo jak się okazało skrzynia miała za duży litraż a zaciągnięty z manuala.Zmniejszyłem litraż skrzynki o 7.5-8 l i musze powiedzieć że zaskoczyło mnie jak głośnik zagrał.Czas wygrzewania polecany przez producenta to ok 30 h wedlug mnie ze 50-60 bo dopiero wtedy głośnik zaczoł grać jak należy.Trafiła się (okazja) i kupiłem wzmacniacz Autotek SS100.4 czterokanałówka która w mostku ma 300w czyli w sam raz pod tego suba-tak myślałem,myliłem się albo wzmak jest jednak za słaby albo rzeczywiście głośnik marki fli jest do niczego ale to tylko jeśli chodzi o moc.Sub podpięty pod Autoteka dostał nowe życie,ciśnienie wporządku nawet jak na zamkniętą bude,jakość jak za te 170 zł (za głośnik nowy) jest naprawde niezła.Kontrola do 2/3 mocy ok powyżej tego już nie jest zbyt kolorowo.Auto to Primera p11 liftback.Radio kenwood kdc-7027,kable zasilające 35mm2 a sygnał no name.Teraz chce podzielić się troszke brzmieniem tego Autoteka bo jak szukałem o nim jakichś info to nic nie znalazłem.Wzmak ma niby 4x100w przy 4 0hm,mostek 2x300w 4 ohm.Prawdopodobnie jest to moc troche zawyżona.Wzmak do napedzania suba jak najbardziej ok,moc rośnie liniowo i bez przesterów do 2/3 mocy.Jakościowo wporządku,szczegułowość i zróżnicowanie naprawde niezle , chyba że mam omamy dzwiękowe:-)!Bas nisko schodzi , srednica lekko wycofana tak jak i góra,głośnik w drzwiach wygłuszonych (zapomniałem o nich) pioneer ts-a170ci pod samym radiem grały bardzo dobrze ale pod tym wzmakiem to coś z innej półki tyle że średnica i góra lekko wycofane.Niedługo zmienie głośniki z przodu na prawdopodobnie Axton CAC2.16se chyba ze polecacie co innego,a nastepnie tego suba na...Narazie nie wiem.Radio też do wymiany na Clariona DXZ578RUSB-no chyba że polecacie coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to w tym głośniku żadnej szczegółowości i zróżnicowania basu nie slyszalem :P bardziej buczenie niz bas, dlatego mnie troche dziwi Twoja opinia. 40L Closed to i tak wg mnie za duzo 32-33 to tak optimum.

 

Jak piszesz o średnicy i górze to zrób jakiś akapit od tematu na który się rozpisujesz bo w pierwszej chwili myslalem ze wokal z subwoofera Ci slychac :P

 

Zastanawia mnie czemu na Axtony chcesz zmienic, wg mnie nic specjalnie ciekawego. Jakie inne ? Zalezy od preferencji muzycznych ale to juz sobie opinie znajdziesz pewnie na forum co z czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to buczenie to wina właśnie wzmacniacza który go pędził.Według manuala to buda do tego głośnika to 1,5 - 2 stopy sześcienne co daje nam w litrach 42 - 56.Skrzynka pożądnie wygłuszona 3 rodzajami materiału , a to też pewnie wpływa na lepsze granie głośnika.Nie jestem aż tak obsłuchanny ale buczenie od grania odróżniam.Te Axtony wybrałem z racji przystępnej ceny i testu w niemieckim czasopiśmie car&hifi co prawda gazetka starszawa ale test wykonnany rzetelnie.Pozdra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpominam dobrze tego suba i powiem,ze to jak suby graja i zestawy przednie wcale nie zależy odnich a to pod czym graj.

Miałem nie raz okazje pokazac kolegą suby z róznych półek i pod piecami prosto z Chin niskich lotów jak i wysokich lotów.

Powiem ze dużo robiła aplikacja radyjo buda auto np męcząc Re wrecz go zabijająć Peiyingiem w Bmw bo tam miał byc testowany ledwo uszedł przed spaleniem cewy....

Zmieniajać auto a aplikacja ta sama zupełnie inna bajka i nawet z tego Chinskiego pieca szło iskre wykrzesać....

Co do tego FLI powiem ze gra nawet bardzo dobrze i nie musi byc piec wysokich lotów a auto bez przegrody (czyli oddzielnego bagaja).

Buda zamknieta i bedzie miodzio jesli masz przegrode zapomnij ze zagra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...