Skocz do zawartości

Kino domowe


kampers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie zbieram i szukam informacji na temat kina domowego. Mianowiecie juz zakupuje na dniach TV Samsung 40D6500, i pasuje zeby cos zagralo w domu. Nie mam zadnej opcji. Chce amplituner i zestaw 5.1 Cena no to moze z 1500zl na amplituner, glosniki hmm z 3tys. To tez bedzie zalezalo chce to troszke uniwersalnie pod muzyke i filmy. Ciezko z tym tak to dzielic ale moze cos tu wydyskutujemy :) A moze ma juz ktos jakis sprzet i moze sie cpodzielic info :)

 

Amplituner raczej Yamaha :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jamo 5.1

na froncie 3 drogi na 16-ce

efektowe 2 drogi kompaktowe tez na 16-ce

central na 2x10cm

sub aktywny na 10"

 

w kinie sprawuje sie swietnie w 25mm2

 

jak chcesz modele to moge sprawdzic :)

 

ps: wlasciwie zestaw jest do sprzedania za nie duze pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być bardziej na muzykę? Czy kino? Na muzykę to HK :cwaniak: a na Kino stawiam na Onkyo (a osobiście mam Yamahę :rozpacz: ) Z modeli Onkyo co mogę polecić TX-NR609 lub nawet TX-NR509. Z fajnymi kolumnami 5.1 do 3k będzie ciężko chyba, że DIY (np coś na STX). Jak z 2 lata temu szukałem kolumn do 3500 to niestety wybrałem 5.0 KEF serii C (C7+C3+C6)jakoś grały dla mnie lepiej od IQ. A słuchałem Dali Concept 6, Klipsh, JBL, JAMO 606, Yamaha NS i.. Paradigm Monitor 9v.6 i te najbardziej mi się podobały ale było poza budżetem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w zestaw 7.1 bo już niebawem to bedzie standard

a potem wymyślą 9.1 potem 11.1, 99.1 i tak "k...wa do za...nia" :zakrecony: wiele zależy od tego jakie pomieszczenie duże to ma nagłaśniać, bo okaże się, że w stosunkowo małym pomieszczeniu przy 7.1 głośniki będą musiały stać jeden na drugim :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie amplitunery teraz to 7,1 :P pomieszczenie lepiej zeby bylo zapasu mocy niz jej brakowalo :] pomieszczenie narazie ejst male ale to nie moj dom :P wiec wiecie chodzi mi dokladnie o cos ktos luchal lub ma, bo pojechal bym i odsluchal :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak muza to nie 5.1 przynajmniej w tych kwotach...dobry ampli do muzy 2.0 to juz kilka tys.

onkyo ma przełącznik z tyłu na ile ohm ma glosniki....

7.1 mialo byc standartem 5 lat temu jak do siebie kupwalem zestaw....

w tej kwocie to jednak tylko yamaha...jutro dam ci namiar na fajny sklep i ich promocje,naprawde jadą z cenami.sklep w wawie jeden z najwiekszych w miescie ale musze zadzwonic do kumpla co tam robi o adres www a o tej godz nie bede dzwonil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

odświeżam nieco temat w poszukiwaniach nie drogiego kina do sypialni, kwota mysle ze max 1500zl za amp plus glosniki 5.1

znalazlem jedna ciekawa propozycje, napiszcie co o tym sadzicie?

Harman Kardon

http://allegro.pl/rarytas-harman-kardon-avr-2000-high-end-i2457765258.html

Tonsil

http://tablica.pl/oferta/kino-domowe-5-1-tonsil-ID1h6ul.html

Jamo

http://allegro.pl/kolumny-jamo-fc6000-cc6000-sc6000-kino-domowe-i2462855418.html

 

poradzcie troszke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym łykał te tonsile. Jeśli masz blisko to ugadaj się na odsłuch.

a ja je znam i dlatego NIE POLECAM!

tonsil fenix to najtanszy produkt tonsila

woofery jeszcze sa OK, ale te 2 wysokotonowki tak paskudnie sie dra ze tego nie da sie sluchac :/

 

to juz predzej ten zestaw

http://allegro.pl/tonsil-fobos-5-1-zestaw-kino-domowe-6x40-watt-i2482866407.html

mialem te malenstwa (satelitki) i sam na to polowalem... ale na polce leza glosniki na troche lepsze kino ;)

 

amplituner tez odpada!

to jest ampli pro logic i nie ma nic wspolnego z obecnymi standardami kina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze moze tak, kolumny jamo z linku powyzej wczoraj ogladalem i dzisiaj beda u mnie, stan praktycznie nowe. amp juz zamowiony HK avr3000

 

znaczy sie amp nie jest przystosowany do 5.1? nie za bardzo kumam home audio ale wydawalo mi sie ze to byly kiedys pierwsze ampy do kina a za razem lepsze? nie koniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie amp nie jest przystosowany do 5.1? nie za bardzo kumam home audio ale wydawalo mi sie ze to byly kiedys pierwsze ampy do kina a za razem lepsze? nie koniecznie?

ten co pokazales w linku to pro-logic. czyli pierwsze "przestrzenne" systemy ktore dzwiek przestrzenny dekodowaly z sygnalu stereo (stereo + centralny + satelity polaczone razem!)

nie ma to nic wspolnego z obecnym kinem domowym. no moze poza tym ze nadal te systemy sa dostepne wlasnie do dzwieku stereo (np tv)

 

HK avr3000

ale na szczescie kupiles odpowiedni model ;)

dobrze trafiles ze zamowiles model z kompletnym preout'em. duzo latwiej rozbudowac pozniej do mocniejszych kolumn ;)

ile dales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...