Skocz do zawartości

wzmacniacz 1.5 kw + w 1 ohm


nikos151
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o moce i ich porównywanie byłbym bardzo ostrożny z tym :zawstydzony: .

Ponieważ jest to jeden z parametrów, które są przede wszystkim brane pod uwagę przez mniej ..... nazwę to "doświadczonych" miłośników CA to producenci często piszą jak największe aby wzmacniacz "był lepciejszy" :wstyd: .

Aby porównywać moc wzmacniacza należy to zrobić przy takim samym napięciu zasilania na wzmacniaczu gdyż moc generowana przez wzmacniacz przy 14,4 V może być bez problemu większa nawet o ponad 20% od mocy generowanej przy 13,5 V. Dla tych mniej obeznanych z procentami :rotfl: przykład jeśli jeden wzmacniacz ma moc 1000 Wat RMS przy 13,5 Volta to nie musi być "słabszy" od wzmacniacza który ma 1200 Wat RMS przy 14,4 Volt.

W związku z tym radzę czytać to co jest napisane "małym druczkiem" a nie to co dużym i tłustym.

Jeśli ktoś wybiera wzmacniacz do słuchania a nie do tego aby być słyszanym parametr mocy jest mniej istotny gdyż ....... niech się przyznają wszyscy kto i ile czasu jeździ z audio włączonym na Max ........ ja jeszcze tam nie doszedłem :ph34r: (jedynie przy wysterowaniu wzmacniacza korzystam z tego zakresu skali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chcę popełniać waszych błędów po co?... ktoś rzucił mi alpiną mrp m2000 na priwie. jeszcze biorę pod uwagę Hollywood HXA-3K i te wszystkie wasze oferty również.

 

Miałem Alpine MRP-M650 i Kenwood PS400M.

W zasadzie to na papierze Alpine lepsze pod każdym względem ale : .....

1) Tylko w zasadzie ;

2) Tylko na papierze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chcę popełniać waszych błędów po co?.

na swoich błedach najlepiej się uczyć! powiem ci tak dużo osób pisze ci swoje propozycje i miesza ci w głowie bo każdy chce sprzedać! najlepiej jak sam sobie przeanalizujesz np. wyniki zawodów tam widać jak na dłoni kto na jakim sprzecie robi jakie wyniki i wywnioskujesz sobie sam co warto kupić ja dam ci dobrą rade jeśli zależy ci na niskim poborze prądu to tylko cyfrówka :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oi zaraz do pałowania... bude dla głośnika będę stroił na 43hz więc raczej tak średnio będzie...

Marabella masz zupełną rację dlatego instalację robię pod okiem dużo bardziej doświadczonych kolegów :)

o zawodach też troszku myślę (ale to miałbym drugą budę) bo wiem że można powariować z tym głośnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z asiksonem i na 85% na tego hollywooda się pokuszę. tylko z Łukaszem pogadam jeszcze

 

pany z góry modów przepraszam za pos pod postem

a co powiecie na wzmacniacz helixa spxl 1000 za 1500zł

bądź hoolywooda ha3k za 1000zł

oba są nowe.

chodzi mi który jest lepszy stosunek ceny do jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Soundstream Rubicon nadal aktualny. Nie zaproponowano Ci w tym wątku czegoś co by miało 1000rms w 4ohm i taka jakość. Myslisz ze jak dasz 1500rms z budzetowej klasy D spiete w 1ohm bedzie dobrze?

 

jest na allegro. Zobacz jaki stan.

 

http://allegro.pl/so...1969971540.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...