Skocz do zawartości

Głośnik 20cm czy się opłaca ?


gawior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

te glosniki, jak jeszcze TVM istnial kosztowaly 30-40zl/szt za NOWE!

tak wiec obecnie niska cena to bedzie wlasnie te 30zl (jakby ktos nie wiedzial TVM juz nie istnieje)

 

glosnik bardzo fajny i mimo wad lubie tesle...

ale do samochodu to sie nie nadaje

 

zdecydowanie lepiej dozbierac do http://stx.pl/sw-stx-8-2-300-2x2-f-s-pc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ten STX podany wyżej prezentuje się całkiem całkiem, ale czy 86 dB nie będzie trochę cicho ?

Poza tym napędzany był by wzmacniaczem który ma w mostku 130W, czyli jakieś 65W na kanał przy 2Ohm-ach.

Jest to Philips DAP650 i z przodu napędza Hertz HSK 165

 

Mierzyłem w MDS-08, ale to prawie 300zł, a niestety muszę bardzo ograniczyć wydatki ( wesele się zbliża ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy 86 dB nie będzie trochę cicho ?

gwarantuje ci ze te 86db to jest wiecej niz 90db sciemniane przez wielu innych producentow ;)

 

ten STX zadowala sie radiem (powaznie!) wiec te 130w mu w zupelnosci wystarczy ;)

 

jak masz kase na zastaw to moge ci wyslac i MDSa i STXa to sobie sam porownasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he :D

Kase mam, ale na innym koncie niż moje "własne" ( czytaj NIETYKALNE ) i kobieta by mnie zjadła z butami jak bym ruszył tak pieniądze, zwłaszcza na głośniki :P

 

Tak według ciebie, to jak grają te dwa głośniczki względem siebie i jak ma się zalecana obudowa prze producenta do tego STX-a ( closed 15L, bass-reflex 30L 30Hz )

Co do tego STX-a to coś tam skrobałem w sieci za nim i trafiłem na info, że ktoś podpina to pod radio. Pomyślałem, że ktoś na głowę upadł, bo radio bez przesteru nie uciągnie nawet średnich 16cm na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z dziewczyna/zona ze to tylko zastaw

posluchasz i odeslesz oba lub tylko tego ktory sie nie spodobal ;)

 

 

osobiscie mi ten glosnik nie podpasowal w zamknietej, tak wiec zaczalem sie bawic b-r

30 litrow to za duzo jak na 8" (w tej samej skrzyni dobrze gra 10"!)

w 20 litrach jednak nie schodzi za nisko...

po wielu probach osiagnalem kompromis w postaci 25 litrow i 30-33Hz

 

Co do tego STX-a to coś tam skrobałem w sieci za nim i trafiłem na info, że ktoś podpina to pod radio. Pomyślałem, że ktoś na głowę upadł, bo radio bez przesteru nie uciągnie nawet średnich 16cm na przodzie.

ten glosnik zostal zaprojektowany specjalnie na moje zamowienie, wlasnie pod radio...

poczatkowo sie wkurzylem ze zrobil az tak mocny... ale i tak radio sobie z nim radzi ;)

 

problem w tym ze nie kazde radio...

wiekszosc radioodtwarzaczy ma klasyczne scalaki ktore zapewniaja ok 17-20w mocy przy 4r

przy zastosowaniu glosnika 2 cewkowego mamy juz 35-40w na suba - juz ciekawie ;)

 

ale sa scalaki ktore potrafia dzialac pod obciazeniem 2r! i w takim przypadku jestesmy w stanie otrzymac az 35-45W!

stosujac glosnik 2 cewkowy otrzymamy subwoofer napedzany moca 70-90W! i to tylko z radia!

 

no dobra, ale co ze zwrotnica? przeciez nie mozna sluchac calego pasma z suba...

zwrotnica pasywna bylaby kosztowna i malo praktyczna...

 

ale na szczescie przychodzi nam z pomoca pioneer ze swoim bajerem w postaci DIRECT SUB DRIVE czyli wbudowanym filtrze dolnoprzepustowym na tylne kanaly radioodtwarzacza...

a tak sie sklada ze wiekszosc tych pionkow z tym bajerem ma takze scalaka ktory pracuje pod obciazeniem 2r!

 

jestem na etapie testowania (w zasadzie katowania) takiego radia czy nie szkodzi mu taki sub (producent zaleca podlaczenie glosnika 2r tylko pod jeden kanal)

jak zaszkodzi to bedziemy mogli tylko uzywac 2x4r

jak nie zaszkodzi to mamy tani system z zadowalajacym basem ;)

 

 

MDS jest bardziej muzykalny i neutralny - duzo latwiej wtapia sie w muzyke

STX ma swoj charakter ale za to potrafi zejsc duuuzo nizej i wytwarza takie cisnienie ze az trudno uwierzyc ze to tylko 8" ;)

za te pieniadze jest totalnie bezkonkurencyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten STX był by dla mnie jakimś wyjściem przy tylko 130W mocy i aktualnie braku funduszy. Planowałem dołożyć drugi wzmacniacz pod samego suba ( instalacja już jest pod to ), a ten co mam w mostku pod te Hertze HSK 165 z przodu, ale wyszło jak wyszło. Może po ślubie rozwinę coś dalej z CA.

 

Co do zasilenia tego STX-a z radia było by dla mnie wygodne, bo mam wszystkie kanały z radia wolne, ale mój SONY CDX-F7750 ( kupiony okazyjnie za 180zł ) pracuje tylko przy 4 Ohm-ach ( 4x27W ), a czy było by to dobre wyjście z tym STX-em przy opcji 2x4, zasilając 54W mocy.

 

Co do STX-ów to chwalę sobie te głośniki ( wersje GDN ). Zrobiłem na nich parę projektów, które sprzedałem. Aktualnie mam zregenerowane na STX-ach kolumny Scherzo 120 i został mi sub na GDN-42-300-8-SC zrobiony na sylwestra, a w sumie nagłaśniał 3 sylwestry i parę imprez. Aktualnie nie mam już czym go zasilić, bo końcówkę sprzedałem. Sub robi swoje, ale przy sporej mocy. U mnie w poprzednim pokoju przed przeprowadzką sufit popękał, a czuć było że bass rusza dachem jak się na nim stało. Teraz robi za podstawkę na kwiatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy było by to dobre wyjście z tym STX-em przy opcji 2x4, zasilając 54W mocy.

pisalem o tym wyzej - trzeba by dolozyc kosztowny i malo efektywny filtr pasywny, zeby gralo to tylko basem

 

Co do STX-ów to chwalę sobie te głośniki ( wersje GDN )

GDN to glosniki niskotonowe (Glosnik Dynamiczny Niskotonowy)

jak podobaly ci sie te starsze GDNy to mam dla ciebie informacje - STX mocno sie rozwija i teraz robi coraz lepsze glosniki

historie tej firmy trzeba podzielic na 2 etapy

odkad pojawil sie tam nasz kolega, to glosniki tej firmy sa coraz lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja STX-y kojarzę tylko z home audio i miło nie wspominam tej firmy

i dlatego wyzej napisalem ze trzeba ta fire podzielic na 2 etapy jej istnienia...

STX nadal ma przecietne lub poprostu kiepskie glosniki w swojej ofercie bo poprostu jest na to zapotrzebowanie...

 

ale zaufajcie mi, trzeba rozgraniczac ta firme w czasie na dobre obecne czasy i fatalne poczatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDs 08 to zadne cudo. Nie ma problemu zey znalezc mu konkurenta w kazdej dziedzinie w nizszej cenie... Nie dziwie sie ze panowie proponuaj stx'a bo i on pewnie okaze sie ciekawszy :P

 

Chyba moda na forum na mds08 juz mineła, trzymaja jeszcze jakis czas cene ale zapewnie niebawem beda za grosze. Za cene której sa warte czyli max 150zł :D

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeże lekko ten temat, z racji że nie mam doświadczenia z 20cm głośnikami a taki właśnie potrzebuje, jaki głośnik 8" możecie polecić, skrzynka klozet i max ok 10-12l. zasilanie z pieca - 150W/4ohm, 250/2ohm

 

Front na SP650 + hmmm, to jeszcze niesprecyzowane, jest kilka opcji w szafie, autko to mały hatchback :)

 

Co do muzy to nie będę się wypowiadał, bo praktycznie wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...