Skocz do zawartości

Skrzynia do JBL W12 GTi MkII


roman1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

potrzebowałbym pomocy w zaprojektowaniu skrzyni pod głośnik JBL W12 GTi MkII.

Podstawowe pytanie to takie czy ten głośniczek nadaje się do BR?

 

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś z doświadczonych forumowiczów zasymulował by mi skrzynię pod ten głośnik.

Wystarczy oczywiście podać litraż i wymiary BR (sam projekt jestem w stanie zrobić).

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to takie czy ten głośniczek nadaje się do BR?

Tak, się nadaje.

 

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś z doświadczonych forumowiczów zasymulował by mi skrzynię pod ten głośnik.

Wystarczy oczywiście podać litraż i wymiary BR (sam projekt jestem w stanie zrobić).

Projekt do muzy, czy do zawodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, że do tego głośnika optymalna jest skrzynia 30...32 L strojeniem 30...32 Hz.

Port musi wynosić co najmniej 220...230 cm kw.

 

 

Nie rób takiej obudowy do tego głosnika, bo to w ogóle nie zagra... proponuje symulacje takowej obudowy bass reflex dla tego głośnika :)

Kolejna sprawa to zmieścić w niej tak głęboki głośnik jakim jest W12GTi oraz sam port :D

Mówiłem, chwila szukania i znajdziesz to co potrzeba. Czasem warto poszukać i zrobić to co być powinno a nie kombinować.

 

Znalezione na forum elektroda.pl

 

Closed

 

http://obrazki.elektroda.net/70_1175984205.jpg

 

Bass Reflex

 

http://obrazki.elektroda.net/92_1176047444.jpg

 

 

I gdzie tu te 32 ( chyba nawet brutto ) litry do zalecanych 64 brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulacja wydaje się ok, ale w rzeczywitości ten głośnik zagra kiepsko w tej pojemności, do tego jego umieszczenie w 30L będzie ciężkie.

Kiedyś gdy zaczynałem na poważnie zabawę z bassem, wytyczne programu były dla mnie prawie najważniejsze. Z czasem po wielu odsłuchach tego co symulowałem uświadomiłem sobie, że program to jedno a rzeczywistość to ( czasem ) drugie. Im więcej głośników obadasz tym lepiej poznasz ich naturę.

 

Karty parametrów są takie jak być powinny. Mam W15GTI MK2 nówke sztuke w full komplecie u siebie i przy głośniku jest karta z zaleceniami obudów stworzona w tym samym stylu.

Są to sprawdzone i pewne informacje więc śmialo można tworzyć obudowę na ich podstawie.

 

Nie wchodząc w dalsze dywagacje, które uważam w tej chwili za zbędne ( temat raczej wyczerpany ), proponowalbym autorowi tematu wykonanie obu obudów na próbę. Aby było tanio niech bedą wykonane z wiórówki.

Złożysz je w pare godzin i sobie porównasz co bardziej będzie Ci odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy zaczynałem na poważnie zabawę z bassem, wytyczne programu były dla mnie prawie najważniejsze. Z czasem po wielu odsłuchach tego co symulowałem uświadomiłem sobie, że program to jedno a rzeczywistość to ( czasem ) drugie. Im więcej głośników obadasz tym lepiej poznasz ich naturę.

polac temu panu bo dobrze gada :super::zdrowko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa fizyki nie do obejścia.

Oczywiscie nie nalegają na mojej wersji, niech wybiera autor tematu.

 

Oto datasheet: http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/BoxesandParameters/W12GTi_rev_f.pdf

 

W12GTi a W12GTi MKII mają te same cechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...