Skocz do zawartości

Dwa wzmacniacze - jakie?


Xman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam taki dylemacik mały. Otóż na przyszły rok, planuje wymianę swojego audio w aucie. Autko to Ford Fiesta MK3. Cała instalacja jaką teraz posiadam jest to czysta amatorka. W skład jej wchodzi:

- Radio Clarion DB178RMP,

- Głośniki przód: Hertz DSK 13 cm 80W + tweetery,

- Głośniki tył (które planuje zostawić), zestaw taki jak powyżej z tym, że bez tweeterów,

- Kable 20 mm2, Renegade,

- Wzmacniacz Blaupunkt GTA 2 380W,

- Skrzynia (którą też planuje zostawić i kupić jeszcze jedną taką), RE Audio RE-8S4 20cm 400W.

 

Poniżej opiszę jakie zmiany planuje na przyszły rok w autku. A więc, planuje wymienić:

Głośniki przód, na coś mocniejszego. I tutaj się waham trochę, bo korci mnie żeby kupić: HiFonics TS 6.2c 2x125W RMS, z tym iż sa one wielkości 16 cm. A w drzwi wchodzą mi tylko 13. Boje się, że po zamontowaniu tych głośników i próbie założenia "boku" tapicerki, nie dopnę jej później. Ale może doradzicie, jakiś inny fajniejszy zestawik :) . Chciałbym, je podpiąć pod wzmacniacz (obecnie głośniki mam podpięte pod radio i nie jestem z tego zadowolony, co do radia to napisze poniżej za chwilę), który obecnie napędza skrzynię. Niestety jest on dwu kanałowy, i nie podepnę pod niego głośników znajdujących się z tyłu autka. Dlatego też myślę nad kupnem jeszcze jednego wzmacniacza, tym razem czterokanałowego i umieszczeniu go z tyłu, żeby podpiąć pod niego skrzynie i głośniki. Czy to dobrze rozwiązanie?? Jeśli nie, mam kolejna koncepcję, otóż sprzedaje tego B GTA 2, i kupuje nowe dwa wzmacniacze, cztero-konałowy i monoblok. Która opcja jest lepsza, także chciałbym się was poradzić :) . Przejdźmy teraz do radia, obecne radio jakie posiadam, no ma już swoje lata, planuję je oddać ojczulkowi po wymianie. Z radyjkiem jest niestety coś nie tak, na głośnikach nie ma w ogóle basu. Dlatego je wymieniam. Jeszcze nie mam tuta, jakiegoś wybranego produktu na oku. Czy jest jakieś, niedrogie radyjko, które mogli byście mi polecić?

Kilka sów o kablach teraz. Obecnie wzmacniacz podłączony jest kablami 20mm2, czy one są dobre, czy może wymienić na inne, grubsze?

 

Aha i najważniejsze pytanie, szukałem, czytałem w faq, odnośnie podłączenia dwóch wzmacniaczy, ale niestety nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Otóz ja chciałbym podłączyć te dwa wzmacniacze osobnymi kablami. Mianowicie, od wzmacniacza na przodzie, pociągnął bym kabel do akumulatora (+), z masa zrobił bym to samo. Do wzmacniacza na tył, także pociągnął bym kabel plusowy do akumulatora. Więc miałbym od akumulatora idące dwa kable zasilające dwa wzmacniacze. Czy to jest dobre rozwiązanie?? Jeśli chodzi o rozbudzanie wzmacniaczy, od radia tak samo pociągnął bym dwa kable które podłączył bym pod jeden a drugi po kolejny wzmacniacz.

Czy ja to wszystko sobie dobrze obmyśliłem powiedzcie mi? Czy tak może być?

 

Reasumując na czym będzie polegała moja wymiana:

- radio,

- montaż dwóch wzmacniaczy,

- wymiana głośników na przodzie,

- wymiana kabli.

 

 

Bardzo proszę o wasze sugestie i pomoc,

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze tak sie zapytam czy oczekiwales z wooferow 13cm w nie wygluszonych drzwiach pod radiem basu ?

Przeczytaj sobie FAQ to cos juz rozswietli.

2 wzmaki czy jeden kwestia ile mocy chcesz wozic w aucie , ja gram na jednym 4 kanalowym wzmaku bo tak mi wygodniej i nie potrzebuje super mocy na suba , ale dwa wzmaki tez jest jak najbardziej ok moze nawet lepiej.

 

 

Taka moja rada skup sie na przerobieniu tapicerki na 16cm , dobrze je wyglusz , zamontuj glosniki poprawnie wtedy dostaniesz bas , do tego jak nie masz zamiaru naglasniac okolicy pakujesz subika 8'-10' i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że jest to amatorszczyzna, i chce zmienić na trochę bardziej profesjonalne :)

Czyli piszesz, że musiał bym wiercić w drzwiach nowe otwory, czyli takie pogłębienia, z 13 na 16? Dobrze rozumiem?

Oczywiście drzwi idą jak najbardziej do wygłuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zacznij od wygłuszenia drzwi zanim zrobisz tą rewolucję całą. 13cm głośniki mogą jak najbardziej zadowlajaco Ci zagrać w poprawnie zrobionych furtkach. Następny krok to wzmacniacz pod przód zamiast wzmacniacza w radiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tak zrobie, wygłuszenie drzwi a potem wzmacniacz, a czy ten Blaupunkt by się nadawał? Czy może proponujecie coś lepszego?

Ten Blaupunkt jak dobrze rozumiem teraz goni suba? No to chyba wiesz czy Ci wystarcza czy nie? Jeśli na forum zapytasz czy coś zostawić, czy wymienić na coś lepszego, to masz 100% pewności że Ci doradzą żeby wymienić na coś lepszego :D To takie zboczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiecie Panowie, tak jak już pisałem w pierwszym poście, będę się za to brał dopiero na wiosnę/lato :)

Na chwile obecną kompletuje sprzęt i zbieram opinie. :P

A powiedzcie mi, bo ja się zupełnie w tych matach wygłuszających nie orientuje, która by była najlepsza (rozumiem pewnie, że najdroższa :P ), ale może coś w średniej cenie mi doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na forum promocje mat GMS za 199zl zestaw mat na pare drzwi i pare tapicerek , sam to kupilem i robilem obecne auto i pieknie starczylo , dobrze sie ukladalo a ze roznica w dzwieku to jasne ;) Wiec polecam bo to tylko z 30-40% drozsze rozwiazanie od APP czy dekarki + oczywiscie cos na tapicerke a duzo lepiej sie z tym pracuje i mniej obciaza drzwi. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiecie Panowie, tak jak już pisałem w pierwszym poście, będę się za to brał dopiero na wiosnę/lato :)

Na chwile obecną kompletuje sprzęt i zbieram opinie. :P

To oczywiste, że znajdziesz lepiej grający wzmak. Zawsze jest jakiś lepiej grający wzmak :) Jesli masz tyle czasu to podjedź sobie na jakiś spot w swoejej oklicy i posłuchaj aut kolegów. To najlepsze co możesz zrobić, bo ile ludzi tyle opinii i zawsze Ci będą ludzie doradzać po swojemu. A jak posłuchasz sam to będziesz miał swoich faworytów. W Twojej okolicy jest masa ludzi z forum. Zajrzyj do działu "Relacje ze spotów" i będziesz wiedział gdzie i kiedy.

 

A powiedzcie mi, bo ja się zupełnie w tych matach wygłuszających nie orientuje, która by była najlepsza (rozumiem pewnie, że najdroższa :P ), ale może coś w średniej cenie mi doradzicie.

Pod pierwszym postem masz reklamę mat GMS. Nie używałem, ale opinie są takie że to najlepsza jakość do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na drzwi poszło 8 mat dynamata co do głośników to proponuję zrobić miejce na 16 wyciąć dystans potem dociąć drzwi, na zakrycie otworów potrzebujesz ok 0,5m2 blachy ja użyłem 0,75mm i spokojnie usztywnia dodatkowo doginałem na środku młotkiem :) głośniki przednie podepnij pod wzmacniacz tylnie sprzedaj i naprawde sam przód ci wystarczy:) Fiesta jest małym autem ale niewdzięcznym :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem, że tweetery w autku, czasami przestają grać, czym to może myć spowodowane?? Dodam, że w miejscu styków, jak dotknę, zaczynają grać. Już myślałem, że może się tam coś rozłącza, ale wszystko się trzyma kupy. Co może być tego przyczyną?? Czyżby się już kończyły? I czeka mnie wymiana na inne?

 

P.S. Maty zakupione, 4x GMS 0,2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasno, już nawet je czyściłem preparatem do styków i nic nadal to samo, pierwsze wpadnięcie w dziurę i wyłącza się albo lewy albo prawy, jak docisnę palcem, zaczynają grać. Jeszcze jutro spróbuje je zakleić izolacją. Zobaczymy, czy się będą wyłączać. Mam nadzieję, że to pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...