Skocz do zawartości

Genesis Four Channel kontra DA-100


KACPERO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie, w tej chwili 2 kanały będą zasilać SS D3004/660000, ale zastanawiam się czy duza będzie różnica (przepaść) dzwiękowa, jeżeli podłączył bym do nich wspomniany model DA-100, który co prawda mocowo jest zbliżony- ale przecież to czysta klasa A ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, jak chcesz przetestować tak jak z moim Four Channel to mam jeszcze SA50 i SA30 na sprzedaż :rotfl: Dla ciebie w promocyjnej cenie :hurra::offtopic: Nie słuchałem DA-100 ale po Four Channel podpinałem na górę A klasę ale aż takiej zdecydowanej różnicy nie słyszałem, z tym że ja głuchy jestem i system mam nie dopracowany więc mojej opinii nie bierz absolutnie pod uwagę :zawstydzony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub raczej model DA 110 z II serii

 

te Aklasowe tak bardzo się grzeją jak piszą ?

czy jeżeli włożymy do zamkniętej obudowy musi być zamontowane wentylatory, czy wystarczy "naturalna cyrkulacja" powietrza tak jak było do tej pory i nic się nie działo..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub raczej model DA 110 z II serii

 

te Aklasowe tak bardzo się grzeją jak piszą ?

czy jeżeli włożymy do zamkniętej obudowy musi być zamontowane wentylatory, czy wystarczy "naturalna cyrkulacja" powietrza tak jak było do tej pory i nic się nie działo..?

Na przykładzie SA50 (który w/g producenta pracuje w pewnym zakresie w klasie A) - po około 30 minutach grania ciężko położyć na nim dłoń.

W związku z tym, planując zamontować taki piec w zamkniętej obudowie i biorąc poprawkę na fakt, że przyjdzie mu pracować również latem, rozważałbym poważnie wymuszone chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeją się A-klasowe Gienki niezaprzeczalnie, ale ja tylko raz doświadczyłem wyłączenia się..po całym dniu jazdy do CRO z zapakowanym bagażnikiem. Mam obok siebie DM200 i DA100, a pod nimi q100x.

Fakt że nie są zabudowane jakąś deską , tylko patrzą bezpośrednio do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku SA50 zamontowany był zawsze w wolnej przestrzeni bagażnika (kombi).

Niemniej, osobiście robiąc zabudowę i "upychając" piece w małej kubaturze takowej jednak pomyślałbym o wymuszonym chłodzeniu. Pewnie piece wytrzymają takie mniej korzystne warunki środowiskowe ale czy nie optymalniej byłoby im jednak w chłodniejszych?

Przeciętny samochód także będzie w stanie funkcjonować w gorącym klimacie, pytanie tylko jak to wpłynie na jego trwałość?

Myślę, że wymuszone chłodzenie to nie jest specjalny koszt ani cymes w sensie wykonania w zestawieniu z takimi podzespołami, a śpimy i jeździmy spokojniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SA50 gało zabudowane pod podłogą. Do tego obok Gienek Dual mono + DLS A6.

Było dosc ciasno i malo przeswitu, Gienek SA50 grzał sie mocno ale nigdy sie nie wyłaczył z powodu przegrznia...

U mnie podobnie, SA30 + SA50 + A3 + A6 i nie odnotowałem żadnego wyłączenia z powodu przegrzania a na całej podłodze mam przykrycie z mdf-u. Ale jak dałbyś wentylatorki to napewno by nie zaszkodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powien tak mialem podłączne na zmiene zapco z50c2 ,sa50 a na strychu leżał dm200 dedykowany na wofery podłączyłem go na twetery to taki sa50 przy nim jest jak mutant seri xxxxl podobnie jak powiedział Marcyś scena szersz wokal mnie sparalizowal czegos takiego w aucie nie slyszalem w systwmie 2way , tyle ode mnie .DA100 podobno jeszcze lepsze ale nie slyszalem JESZCZE !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...