Skocz do zawartości

Mandat na raty ? Ktos to robil ?


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Płać tyle ile chcesz

Co miesiąc

Zbieraj potwierdzenia przelewu

 

Jak nie płacisz nic przez pół roku wyślą Ci papierek, że urząd skarbowy zajmie drobne z pita (w tym momencie zapłacisz 15zł więcej za opłatę, którą naliczy urząd za zrobienie tego papierka)

 

Od samych mandatów nie rosną odsetki :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plac nawet 20zl miesiecznie do puki są wplaty nie bedzie sprawy u komornika...jesli w ciagu roku nie splacisz wejdą na pita.

wiec nie oddawaj pita do puki sie nie rozliczysz.odsteki są tylko wtedy gdy komornik sie tym zajmnie do tego czasu nic nie naliczają

ja zadnych 15 zl nie dostaje za...a co roku mi pita zajmują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu napisał pismo o rozłożenie na raty, wtedy będziesz pewny ze kiedyś jakieś kuku Ci nie wyskoczy.

Mi ostatnio przyszła kumulacja mandatów i zajęli kwotę do spłacenia na koncie w banku, odsetek nie ma tylko potem zależnie od kwoty doliczają kasiurkę za to ze komornik się tym zajął. Ja jeszcze miałem tak ze potem w banku za zdjęcie blokady z konta sobie naliczyli coś około 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys tez sobie rozłożyłem mandat na raty.

500 po 10x 50

Spłaciłem w niecały rok...

A po kilku miesiacach zapukał komornik.

bo nie mieli zaksiegowanych 9 wpłat

 

dałem potwierdzenia i miałem spokój... an rok.

po roku ta sama sytuacja. znowu przylazł komornik...

Musiałem w ko\ńcu wyjaśnic bezposrednio w urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie, za co az 800zl Predkosc, pasy, telefon?

 

Nie ma czym , śpieszylem sie bo bylem lekko spozniony , musialem otworzyc sklep na czas. Zrobila sie kumulacja wyprzedzania i predkosci.

 

Chcialem teraz wplacic polowe a pozniej 2x 200 zl , pismo tez moge napisac w sumie nie problem ale jezeli moge poprostu tak wplacac to luz , mysle ze w urzedach maja taki burdel ze przez te 3 miesiace moga sie nawet nie zorientowac ze nie jest zaplacona cala kwota , albo ktos kto to kontroluje zobaczy wplate 400zl i uzna z automatu ze to juz calosc :D Ok to wplace te 400 i pozniej ze skopojem reszte. Bardziej niz ta kasa martwia mnie punkty , bo robie z 35tys rocznie i lekkiej nogi nie mam a punktow juz 16 :( Dzisiaj wlaczylem sobie limiter predkosci w aucie , nie wiecej niz 90km/h , ciekawe jak dlugo wytrzymam zanim go wylacze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszu a gdzie robies wplaty...

majka brawo :) za .....jak pisalem do puki komornik nie bierze w tym udzialu nie ma dodatkowych opłat,robie ok 40-50 tys km rocznie wiec cos wiem o tym...

 

robiłem wpłaty przelewem na konto wskazane przy mandacie...

tylko zaksiegowali pierwszą ratę pod mandat a nastepnych juz nie (wisiały gdzies u nich)

no i trzeba było sie tłumaczyć przed komornikiem -dwukrotnie.

Fakt ze to było już z 6-7 lat temu ale wiecej nie płaciłem już na raty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym , śpieszylem sie bo bylem lekko spozniony , musialem otworzyc sklep na czas. Zrobila sie kumulacja wyprzedzania i predkosci.

 

Chcialem teraz wplacic polowe a pozniej 2x 200 zl , pismo tez moge napisac w sumie nie problem ale jezeli moge poprostu tak wplacac to luz , mysle ze w urzedach maja taki burdel ze przez te 3 miesiace moga sie nawet nie zorientowac ze nie jest zaplacona cala kwota , albo ktos kto to kontroluje zobaczy wplate 400zl i uzna z automatu ze to juz calosc :D Ok to wplace te 400 i pozniej ze skopojem reszte. Bardziej niz ta kasa martwia mnie punkty , bo robie z 35tys rocznie i lekkiej nogi nie mam a punktow juz 16 :( Dzisiaj wlaczylem sobie limiter predkosci w aucie , nie wiecej niz 90km/h , ciekawe jak dlugo wytrzymam zanim go wylacze :D

 

przy takich przebiegach trzeba zainwestowac w dobry zestaw cb , ja robie rocznie firmowym autem kolo 70 tysiecy a punktów od ponad dwoch lat 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 35tys przynajmniej 30tys jest w miescie , zawsze jakos wychodzilem z zalorzenia ze CB bardziej sie sprawdza na trasach ale moze sie myle nigdy nie uzywalem.

 

Kurde to moze jednak napisze jakies pismo bo wole zalatwic sprawe dobrze i bezproblemowo a 800zl w momencie jak wlasnie kupilem zimowki , potrzebuje radia i okolo 900zl miesciecznie na paliwo to troche duzo jak na wydatek w jeden miesiac , bede musial suchy chleb jesc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tez kiedys komornik zawital pomimo oplacenia mandatu (jednak nie mialem przy sobie potwierdzenia). Sprawa wygladala nastepujaco: mandat musialem oplacic drugi raz i zarzadac od urzedu w poznaniu, ktory nie dopelnil obowiazku zawiadomienia skarbówki o oplaceniu mandatu zwrotu kwoty nadplaconej wraz z odsetkami, chyba nie musze mowic, ze stracilem duuuzo czasu ale chodzilo o 500PLN'ow wiec sie bawilem. W tym roku mandat zdjeli mi ze zweotu podatku i nie wiem jak to jest bo mi zawsze doliczaja jakas kwote, nie wiem 13,5 chyba albo 15 zlotych nawet jak z pita zabrali. Kolega dostal natomiast mandat 500 i napisal o rozlozeniu na raty oraz o obnizenie kwoty z powodu zlej sytuacji materialnej (oczywiscie byla to sciema niczym nie poparta ale pomyslal co mi szkodzi), dostal odpowiedz, ze moze w ratach i by wplacil 200 wiec moze warto pisemko napisac.

 

Co do samego CB to jak kto lubi ja robie ok 35tysi i mam 2 pkt za foto z tylu (63 w terenie zabudowanym :D)

Ja nauczylem sie wolno jezdzic to jest najtanszy i najbardziej skuteczny sposob. Dodam tylko, ze srednie czasy przejazdow na czestych trasach jakie robie zmienily sie o ok +/- 5 minut (na odcinku 100km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam za sobą już chyba wszystko :) , robię rocznie między 70-100tyś km i zdawałem już 2 razy prawko , zbijałem kilka razy pkt itp. Wniosek jest prosty , namnożyło się tego tałatajstwa na drogach :) , jeszcze kilka lat temu śmiałem się że przez 5 lat zero pkt , a teraz... Ja nigdy nie płacę mandatów , czekam aż te mośki puszczą w bieg apparat administracyjny , i z tego co rozmawiałem z urzędasem to poniżej 200 zł zwracają im się koszta egzekucji , więc jestem dumnym obywatelem utrzymującym etaty w urzędach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zaplacilem wszystko i mam spokoj , matka kolegi pracuje w US i uznala ze moge tylko sobie problemow narobic nie piszac pisma a na zawiezienie pisma nie mialem zbytnio czasu gdy juz podjelem decyzje o jego napisaniu. Mam juz z glowy i dobrze. Dzieki za rady i wymiane doswiadczen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...