Skocz do zawartości

Różnice Kenwood w8534 vs X790


inco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie tych dwóch zabawek jest troszke nie normatywne. Bardziej bym zrozumiał x790 i 7534

Jak wspomniał Paweł- brak RDS-u. Na małych słabych antenach to nawet w miescie może miec problem z prawidłowym odbiorem najprosszego Radia ZET ( mowie o jakosci)

x790 moze jest to wyzsza polka, ale dla nas, ludzi znający temat konkretnie to żadna perełka. Nie wypowiem sie dokładnie co do koncówki mocy, moge tylko podpowiedziec ze jest 5V ale chyba jest cos słabsza mocowo. Kwestia kilku nastu % ale w tej klasie mozna oczekiwac czegos wiecej. Ten model mozna porównywac bardziej z modelem 7534 ale i tak 7534 bije go dzwiekowo spokojnie o 2 pokolenia :)

Jakies tam bajerki wizualne to dla kneserów raczej nie stanowią podstawy do zakupu "amerykańca"

 

Na allegro jest gostek co chciał kolo 470zł teraz chyba spuscił o 30zł. Zadna rewelacja. Za 250zł mozna kupic juz 7534, w srednim stanie (jak sie ogole trafi) lepiej zachowane modele to koszt 350-400zł.

8534 to juz w tej dziedzinie i klasyfikacji to mały Bóg dzwieku ( mowimy o keniach). Procesor dzwieku i takie tam rozne bajery dzwieku na najwyzszym poziomie gdzie wstyd porównywac z X790 chair.gif

 

Paweł-podobienstwo-to tylko 5V, i nic wiecej..

 

Osobiscie odradzam model x790 nie łyknął bym go nawet jak by ci spuscili o 50% (pamietajmy-Kwestia Gustu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na allegro jest gostek co chciał kolo 470zł teraz chyba spuscił o 30zł. Zadna rewelacja. Za 250zł mozna kupic juz 7534, w srednim stanie (jak sie ogole trafi) lepiej zachowane modele to koszt 350-400zł.

 

 

Ja przez jakiś czas szukałem 7534 i chciałem dać nawet 500 zł, a w końcu trafiłem na "powystawowy" 7537 za 560 zł - koniecznie chciałem posłuchać Wolfsona :)

A co ty zomer uważasz na temat modeli 7537 i 9537?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak- zmiana modelu na 7537 wiązała sie z budowa juz w innej fabryce. Przetwornik identyczny jak w 7534 ale reszta podzespołow jak kondzie itd-juz typowe gorsze chinole.. Spadło cholernie na wokalu. Mnie denerwuje brak pasma wyzszego, a sredni troche zaginął. Ale wiadomo-to kwestia gustu.

9537 to nastepca 8534 zbajerowali wyswietlacz, dodali USB tak "spragnione" przez niewiem jakich milosników, dali w łape chinczykom by wykonali reszte elektroniki i.. I nic.. Tez mnie nie ruszyło..Masz dodatki, masz mozliwosci a wole sobie odpalic dawny 7534 i bede bardziej zadowolony. Z drugiej strony- na co komu te kolorowe dodatki jak i tak jadac na nie nie patrzysz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje brak pasma wyzszego, a sredni troche zaginął. Ale wiadomo-to kwestia gustu.

 

Brak pasma wyższego??? Czy na pewno słyszałeś 7537? :przestraszony:

Jak dla mnie wysokich jest dużo. Są natarczywe i ssssyczące. Jestem załamany. :( a miało być tak pięknie - Wolfson i w ogóle... A jest kupa. Toż moje poprzednie KDC-W6541 grało lepiej, góra była bardziej wycofana, ale miała lepsze maniery.

Już szukam czegoś innego... Ratujcie!!! :rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pasma wyższego??? Czy na pewno słyszałeś 7537? :przestraszony:

Jak dla mnie wysokich jest dużo. Są natarczywe i ssssyczące. Jestem załamany. :( a miało być tak pięknie - Wolfson i w ogóle... A jest kupa. Toż moje poprzednie KDC-W6541 grało lepiej, góra była bardziej wycofana, ale miała lepsze maniery.

Już szukam czegoś innego... Ratujcie!!! :rozpacz:

 

hmmm, a mnie się wydaje, że wraz ze zmianą radia, ujawniły się mankamenty systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pasma wyższego??? Czy na pewno słyszałeś 7537? :przestraszony:

Jak dla mnie wysokich jest dużo. Są natarczywe i ssssyczące. Jestem załamany. :( a miało być tak pięknie - Wolfson i w ogóle... A jest kupa. Toż moje poprzednie KDC-W6541 grało lepiej, góra była bardziej wycofana, ale miała lepsze maniery.

Już szukam czegoś innego... Ratujcie!!! :rozpacz:

 

 

Przepraszam za moj wpis-juz wyjasniam

Dokładniej to chodziło mi o klase dzwieku. Nie pisze ze 7537 nie ma wcale wysokich tonów, ale biorąc pod uwage serie klasy nr 7xxx, mozna by oczekiwac od tego modelu troche wiecej.. Gdybys dostał w łape 7534 a x790 mysle ze odstawiłbys x790 na półke a 7534 wsadził do koszyka :)

 

Pytanie do INCO - masz gdzies dojscie do 8534?

 

Co do KDC-7531 - wolałbym ten model, niz x790

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moj wpis-juz wyjasniam

Dokładniej to chodziło mi o klase dzwieku. Nie pisze ze 7537 nie ma wcale wysokich tonów, ale biorąc pod uwage serie klasy nr 7xxx, mozna by oczekiwac od tego modelu troche wiecej.. Gdybys dostał w łape 7534 a x790 mysle ze odstawiłbys x790 na półke a 7534 wsadził do koszyka :)

 

Tylko gdzie kupić 7534 lub 8534?

Póki co zostaję przy 7537 - w skali bezwględnej jest całkiem niezłe. Ma ładny fajny mięsisty bas, wokal taż ok, tylko do wysokich można się przyczepić. Ale to "czepialstwo" jest już na poziomie takich "zboczeńców" jak my.

Wczoraj miałem chyba gorszy dzień - dzisiaj mi się już podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co ci chodzi? Napisałem ze wolałbym-ale jak przeczytasz dobrze to wolałbym 7531 niz x790.

Zasadniczo wszystko jest to samo.

x790 ma koncówki mocy troszke słabsze, brak rds-u,

7531 ma 2V wyjscie RCA ale bez obaw-jego brzmienie nie powinno az tak ustępować. Ja nie miałem w aucie zadnych problemów z zakłóceniami wiec stąd moje porównanie. Nie moge porównac tak bezposrednio bo nie miałem mozliwosci testowania tych 2modeli jednoczesnie na jednym sprzecie. Inaczej sie przeciez słucha i porównuje majac jedno auto, jeden wzmak i glosniki, zmieniajac sobie tylko radio i jego mozliwosci.

Jezeli komus zalezy na dzwieku i na USB-doradzam model 7534 ale uwaga-sa modele:

U 3xRCA

UY 2xRCA

Wyjscie 2.5V ale spokojnie zadowolo kazde ucho. Popytajcie na forum-jest pare osob co posiada te modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Porównanie tych dwóch zabawek jest troszke nie normatywne. Bardziej bym zrozumiał x790 i 7534

 

8534 to juz w tej dziedzinie i klasyfikacji to mały Bóg dzwieku ( mowimy o keniach). Procesor dzwieku i takie tam rozne bajery dzwieku na najwyzszym poziomie gdzie wstyd porównywac z X790 :krzeslem:

 

Paweł-podobienstwo-to tylko 5V, i nic wiecej..

 

Osobiscie odradzam model x790 nie łyknął bym go nawet jak by ci spuscili o 50% (pamietajmy-Kwestia Gustu)

 

No i tu drogi zomerze nie masz do końca racji. Oba modele W8543U i X790 są oparte na tej samej płytce drukowanej, mają wspólny schemat, główne elementy toru audio są takie same. Ten sam dekoder MP3/WMA/AAC (Cirrus Logic CS7410), ten sam DAC 24 bit (Burr Brown PCM1793), ten sam regulator głośności i selektor źródeł (TDA 7415) te same OPAMPy do RCA (dające 5V na wyjściu), no i wreszcie ta sama końcówka mocy TDA7560.

Oczywiście są różnice, inny moduł tunera i brak scalaka DSP w X790.

Oba radia mają ten sam Service Manual i z niego właśnie "wyczytałem" te różnice :)

Czyli, jeśli wyłączymy DSP w 8534 to te radia powinny grać tak samo...

 

A tak a propos, udało mi się kupić KDC-W7534U :hurra:

Jeszcze go nie mam u siebie ale paczka już do mnie jedzie.

Natomiast w 7534 w stosunku do 8543 nie ma DSP i OPAMPów i inny jest DAC (Wolfson WM8716) - reszta podstawowych scalaków w torze audio jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje.. Ale trzeba przyznac ze wiele modeli bez DSP na cos wspólnego :)

A mam do ciebie pytanie - 7534U to z 3wyjsciami czy z 2ma? Bo zawsze mi sie myli z 7534UY :)

kupiłem 7534U - 3 wyjścia RCA, 2 wyjścia ma UY i jest to wersja z obsługą cyrylica - na Rosję

 

Ciekawe czy byłaby mozliwosc wymienic DACa z 8534 na DACa z 7534...

Pewnie by się dało. Oczywiście nie wprost przelutowując scalaki (mają inny rozkład nóżek, chociaż tyle samo - po 28). Trzeba by tylko dokładnie prześledzić noty aplikacyjne Wolfsona i Burr-Browna.

W końcu do każdego z tych DACów wchodzi ten sam sygnał cyfrowy PCM, a wychodzi sygnał analogowy, lewy i prawy kanał... :rolleyes:

 

mógłbym się podpiąć i zapytać o różnice między 8531 a 8534? Oprócz koloru, bo to widzę na pierwszy rzut oka ;)

 

albo tu, testy niemieckiego auto hi-fi:

8531 Kenwood Electronics Deutschland | Testarchiv > KDC-W8531

8534 Kenwood Electronics Deutschland | Testarchiv > KDC-W8534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8534

 

www.audiophile.pl/p/100_kenwood_kdc-w8534

 

 

8531

 

www.audiophile.pl/p/321_kenwood_kdc-w8531

 

Wiem jak się używa google, niestety dane z audiophile.pl są często niekompletne/nieprecyzyjne...

Powiedz mi proszę, jakie różnice oprócz "Dzwiek SRS WoW Digital" można wyłapać z tych dwóch linków? (kolor pomijam, to chyba oczywiste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi proszę, jakie różnice oprócz "Dzwiek SRS WoW Digital" można wyłapać z tych dwóch linków? (kolor pomijam, to chyba oczywiste)

Roznica podzespołów.. Wez np Alpine-we wszystkich modelach masz praktycznie burrBrown a graja roznie :)

W 8534 w porównaniu z 8531 dali zdecydowanie lepsze kondzie i tu sie skupia cała barwa dzwieku.

Pawel_luk1 moze ci bardziej opowie o samej konstrukcji wewnetrznej.

Jedno Mnie zastanawia-Czemu model 8534 z francji zagrał mi zdecydowanie lepiej od 8534 z Malezji ? Nie mówie ze był zły ale czemu czuło sie delikatną roznice w jakosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica podzespołów.. Wez np Alpine-we wszystkich modelach masz praktycznie burrBrown a graja roznie :)

A nie prawda :) w takim np. "kultowym" CDA-9833 siedzi DAC Toshiby i nawet DSP Toshiby :hyhy:

Podobnie jak w nowszych keniach, np. w 6541, 7041, 7541 siedzi jeden scalaczek Toshiby, który jest jednocześnie dekoderem MP3/WMA/AAC i przetwornikiem DAC. I radyjka te grają naprawdę dobrze.

Toshiba rulez :super:

 

W 8534 w porównaniu z 8531 dali zdecydowanie lepsze kondzie i tu sie skupia cała barwa dzwieku.

Pawel_luk1 moze ci bardziej opowie o samej konstrukcji wewnetrznej.

Jedno Mnie zastanawia-Czemu model 8534 z francji zagrał mi zdecydowanie lepiej od 8534 z Malezji ? Nie mówie ze był zły ale czemu czuło sie delikatną roznice w jakosci?

 

Tak jak napisałeś - jakość kondziów... i innych biernych ma spore znaczenie dla brzmienia.

Albo miałeś efekt "placebo", niektórzy przecież słyszą kable i kondycjonery sieciowe :hyhy:

W ślepym teście byś pewnie nie odróżnił :wink2:

 

A co do 8531, to jak tylko dorwę serwisówkę, to napiszę co tam w środku siedzi i czym się różni od od 8534 :)

Jedno jest pewne, jak się czyta opinie i testy, to 8534 wszyscy oceniają wyżej niż 8531 - ja nie słyszałem żadnego, więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyłapać to że to prawie te same radia tylko jedno nowsze a drugie starsze

 

czy kolega ma coś konkretnego do powiedzenia jak panowie powyżej, czy tylko tego typu uwagi, które nic nie wnoszą do tematu mojego pytania?

 

Roznica podzespołów.. Wez np Alpine-we wszystkich modelach masz praktycznie burrBrown a graja roznie :)

W 8534 w porównaniu z 8531 dali zdecydowanie lepsze kondzie i tu sie skupia cała barwa dzwieku.

Pawel_luk1 moze ci bardziej opowie o samej konstrukcji wewnetrznej.

Jedno Mnie zastanawia-Czemu model 8534 z francji zagrał mi zdecydowanie lepiej od 8534 z Malezji ? Nie mówie ze był zły ale czemu czuło sie delikatną roznice w jakosci?

 

Tego właśnie nie jestem w stanie wyłapać z audiophile.pl a z waszych wypowiedzi - owszem.

 

Pawel_luk1 - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że niestety jeden scalak dobrej firmy nie załatwi dobrego dźwieku jak reszta jest z niskiej półki.. To jest wada złamasów myślących na obnizeniem cen, i przeniesieniem produkcji do chin. Długo posiadałem 7534, koło roku, po czym przesiadłem sie na 8534. Miałem tez 8531, 7531 dlatego troszke sie nimi pobawiłem :)

Czasami człowiek sie zastanawia jakie są zmiany ale tak naprawde jak ma sie cos w łapie to sie najpierw słucha-a pozniej szuka zmian w danej jednostce.

 

 

 

A co do 8531, to jak tylko dorwę serwisówkę, to napiszę co tam w środku siedzi i czym się różni od od 8534 :)

Jedno jest pewne, jak się czyta opinie i testy, to 8534 wszyscy oceniają wyżej niż 8531 - ja nie słyszałem żadnego, więc się nie wypowiadam.

 

Duzo zmian nie było- poprawili pare częsci.. Ale jak wiadomo ogolnie-diabeł tkwi w szczegółach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...