Skocz do zawartości

Wzmacniacz i dobór do niego głośnika Basowego


Dzimi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu posiadam wzmacniacz EDGE ED 7400 - 400 WAT i był on podłączony do tuby, którą miałem pożyczoną od kuzyna, całość była zestrojona w golfie 2, teraz aktualnie posiadam nowe auto w kombi i tak sobie pomyślałem, że nie ma sensu montować najtańszej tuby po to by to po prostu pykało, chciałem się was zapytać jaki głośnik basowy najlepiej pasowałby bezpośrednio pod ten wzmacniacz ?? chcę robić nową skrzynię basową, ale by nie była za duża, więc głośnik najlepiej gdyby był średnicy 10' max 12' od pewnego znajomego dowiedziałem się że pod ten wzmacniacz najlepiej będzie pasował głośnik Firmy JL Audio 10wx, czy sądzicie że to dobry wybór ?? czy może lepiej coś innego dobrać pod ten wzmacniacz, kwota jaką chcę przeznaczyć na głośnik to jest max 400 zł z przesyłką, skrzynie będę wtedy robił bezpośrednio pod ten wzmacniacz i głośnik (chcę wszystko zrobić tak by to miało ręce i nogi i była możliwość na przyszłość przenoszenia całego zestawu bez żadnego problemu do innego auta.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

i pozdrawiam wszystkich ;)

 

Trzymajcie się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tym wzmaku jakby to jakies cudo z księżyca było i zamierzałbyś z nim spędzić nastepne 10 lat ;) Głośnika nie dobiera się do wzmacniacza, tylko do słuchacza (pod jego gust). A ponieważ Twojego gustu nikt nie zna (bo nawet słowa nie napisałeś czego oczekujesz), to nikt Ci nie doradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszesz o tym wzmaku jakby to jakies cudo z księżyca było i zamierzałbyś z nim spędzić nastepne 10 lat ;) Głośnika nie dobiera się do wzmacniacza, tylko do słuchacza (pod jego gust). A ponieważ Twojego gustu nikt nie zna (bo nawet słowa nie napisałeś czego oczekujesz), to nikt Ci nie doradzi.

Nie piszę o nim jak by było z księżyca, mam ten wzmacniacz, więc piszę że konkretnie pod niego chciałbym coś dobrać, bo nie mam możliwości przebierania sobie teraz we wzmacniaczach jak w skarpetkach (a chciałbym) może faktycznie zabrzmiało to jak bym był reklamował że to jest najpiękniejsze i najlepsze, ale cieszy się z tego co się ma :), rozmawiałem z gościem z firmy car audio i ten mi doradził, że taki głośnik pasuje najlepiej pod ten wzmacniacz, więc go posłuchałem. O gustach się nie dyskutuje, ale na poważnie to chcę by skrzynia była dodatkiem do całego "grania" w aucie i przyjemnie się słuchało tego basu (słuchało nie czuło) nie jestem zwolennikiem tego jak coś mi trzepie całym autem i czupryną przy okazji, ale żeby w razie czego miał ten lekki zapas mocy (nie wiem czy wymagam coś co jest możliwe lub nie) i z góry za to przepraszam :)

 

Magnat xpress 10 albo 12 ?

Będzie "pasował" do wzmacniacza

 

Ok dzięki za informację, bo teraz sam nie wiem czy kupować głośnik oddzielnie i robić do niego skrzynię oddzielnie czy po prostu kupić całość za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się was zapytać jaki głośnik basowy najlepiej pasowałby bezpośrednio pod ten wzmacniacz ??

otóż to

nie ma sensu montować najtańszej tuby po to by to po prostu pykało,

 

Bez sensu kupować cokolwiek pod ten wzmacniacz. Lepiej go sprzedaj, dołóż trochę kasy i złóż porządny sprzęt, jak chcesz z nim 'latać' po samochodach. :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jak zwykle znawcy Hi-Endu sie odezwali no ale co zrobic.

Piec jest dobry,obecnie testuje te piece z tej seri EDGE, FLI, VIBE. I tego też mam lecz powiem Ci ze pod suba on sie nie nadaje,pod zestawem przednim jeszcze jakoś gra poprawnie.

 

Testowany był jak zwykle pod mało wymagającym subem 10" ze stajni RE i powem ze czopka śliwek.Pod zestaw przedni go zachowaj nawet ten oryginalny pewnie co masz to poprawi jego gre lecz pod suba szukaj czegoś innego nawet z tej stajni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jak zwykle znawcy Hi-Endu sie odezwali no ale co zrobic.

Piec jest dobry,obecnie testuje te piece z tej seri EDGE, FLI, VIBE. I tego też mam lecz powiem Ci ze pod suba on sie nie nadaje,pod zestawem przednim jeszcze jakoś gra poprawnie.

 

Testowany był jak zwykle pod mało wymagającym subem 10" ze stajni RE i powem ze czopka śliwek.Pod zestaw przedni go zachowaj nawet ten oryginalny pewnie co masz to poprawi jego gre lecz pod suba szukaj czegoś innego nawet z tej stajni...

 

ja nie jestem zbyt wymagający, czyli suma sumarum na razie mogę szukać byle czego pod ten wzmacniacz tak ?? bo skoro mam kupować coś nowego to troszke to potrwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pod nim nie zagra nic poprawnie. Jedno wielkie pierdzenie z suba bedzie i tyle.

 

powiem tak, dla jednego będzie pierdzenie a dla drugiego będzie to granie, które będzie go zadowalało, ale jak to się mówi, apetyt rośnie w miarę jedzenia ;) więc sądzę że zmiany nastąpią na pewno jakieś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...