Skocz do zawartości

T2 12" a Hx2 10" (1000rms)


Volcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni tygodni chodzi mi po głowie taka rozkminka. Otóż chciałbym suba "fajnie grającego" ktory i nisko potrafi zejsc np w hh a kiedy trzeba zagra "perkusje" w rockowych, metalowych kawałkach a więc w miare punktualny.

 

Wzmak na pewno coś ok 1000 rms od rf'a, dls'a, stega, audiosystmu itp.

 

Podobno T2 jest bardzo fajnie grającym, w miare szybkim przetwornikiem, podstawa ze gra miękko (a czy to wyklucza punktualną gre to nie wiem, ktoś sie wypowie na ten temat tez ?)

 

Ale tez zastanawiam sie nad hx2 10". Choć boje sie ze bedzie ze wzgledu na powierzchnię membrany slabiej grał od T2 i to znaaacznie słabiej (nie wiem bo nie słyszalem)

 

Grałobyto w Audi A4 albo A6, przod to 4xwoofer HV i twetery Ht25 (bi amping 2.5way)

 

Czy ktoś moze "TEORETYCZNIE" na oko wypowiedzieć się jakby się miał taki głosnik 10" zasilony ok 1100 rms do 2x 300 rms (np POWERBASS S12C) pod względem rozpierduchy ?

 

Hx2 do jakiś głosników "brzmieniowo"byś ktoś z Was porównał ?

 

WIELKA PROŚBA. PROSZE O NIE USUWANIE TEMATU, PODOBNE TEMATY PRZECZYTAŁEM ALE NIE ZNALAZŁEM WSZYSTKICH ODP NA MOJE PYTANIA I TEMAT MÓGŁBY BYĆ "ESNEJCJĄ" WIEDZY NA TEMAT HX2/T2 i EW. ICH BRACI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak ? po prostu pytam. Szukam jakiegoś naprawde fajnego przyjemnego brzmienia które tez potrafi rozpierduche zorbić.

 

Małe, nie pozorne które na codzień uzupełni pasmo a przy okazjach zawstydzi cfaniaków z 4 alpierdami zasilanymi blaupunktem gta 180 :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominając o Mtx 9512 ja mam 2 sztuki pod vrx 1.500 w skrzyni br 34Hz i gra to bardzo fajnie i mocno. Dużo pomaga korekcja czasowa suba względem systemu.

 

suba tnę na 50Hz -12db i w rocku super sie spisuje. Nie wypominam o czarnym rytmie bo to już robi zamieszanie. Dużo zależny od auta również.

 

Co do zasilania to z kuuudłatym już wiemy jakie prądy i moce to potrzebuje :zdrowko:

 

Myślę że HX2 10" nie nadmucha tyle co T2 12" -

 

co do szybkości będzie lepiej troche - ale mimo to ja bym wybrał T2.

 

Miałem T1 strojony na 38Hz i też nie narzekałem

 

Co do muzy to najlepiej Lil Wayne - ale to na ciśnienie,

 

jeśli rozchodzi sie o rocka to trzeba je bardzo wyciszyć, nie da sie słuchać zbytnio na pełnej mocy

 

Co chodzi o MTX 2x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ale o czym my mówimy , HX2 nie nadaje się na spl'a , a T2 do SQ i wszystko , albo rybki albo akwarium . Dla mnie połączeniem mocy i jakośći jest połączenie 2x10" (np. hx2) w CL. Nie ma z tego dużego ciśnienia , ale kopie już mocno i da się jakościowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kruca, niezły dylemacik :D jak myslalem ze zblize się do teoretycznej odpowiedzi tak sie oddalam :).

1) to chyba się skusze na T2 ale nie wiem czy w rocku wyrobi jakbym stroił na 45 a nie 40 hz (choć nie wiem nawet czy te 5Hz co kolwiek zmieni)

2) inną opcją to nabyć 2x hx2 10" co juz komplikuje sytuacja mocowa, bo po 1kw warto im zaoferowac a to juz jest 2kw i to albo przy 1 albo przy 4 ohm (wiec w praktyce zostaje tylko 1ohm)

3) niech ktoś jeszcze powie mi jak taki 1 x hx2 10" ma się "ciśnieniowo" do 2x pb 12" (po 300rms kazdy) ? 1kw 10" vs 0,6kw 2x12"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak, po pierwsze nie jest to sub typowo cisnieniowy , co nie znaczy ze nei potrafi dać sie poczuć i łupnąć miechem... Ale to dwa inne swiaty, w konfrontacji 1x10 vs 2x 12 zawsze polegnie cisnieniowo mniejszy głosnik.... Ba jestem pewny ze cisnieniowo z tymi PB (choc to najnizszy i najslabszy model - budżetliga) przegra 1x 15' o mocy 1k, ze wzgledu na powierzchnie membran...

 

Tyle ,że takie dywagacje i teorie mają potwierdzenie pod warunkiem że juz teraz te PB graja w skrzyniach br zrobionych z głowa...

 

aaaa no i miedzy 40 a 45hz jest duza róznica... Oj duza...

 

aaaa no i miedzy 40 a 45hz jest duza róznica... Oj duza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RFR podobno łykają spokojnie 1200 rms z dls'a A6 o mniej wiecej o czyms takim pisze, by zasilić go nawet 1100-1200 rms. Dlatego tez pytam jakby wyglądała sytuacja 10" w dobrej budzie vs 2x12" ( w budzie którą przewiduje producent, do grania, nie specjalnie "wyzyłowanej" na maxa)

 

VRX'em 1.500 moznaby 2xHx2 zasilić ale to chyba prerośnie moje zaplecze prądowe (altek 120A wiec co to na pomruki basu starczy jedynie a reszta nie zostanie wykorzystana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...