Skocz do zawartości

Pasywka dla tweetera Dego Master


nicekt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ze względu na mnóstwo opinii ze mogę poprzez pasywne odcięcie tweetera wycisnąć z niego większa szczegółowość i ładniejsze brzmienie chce spróbować zrobić to u siebie. prosiłbym was o pomoc w doborze komponentów do tego. Najlepiej gra aktywnie ciety 3.15 przy zboczu 12. Czy zrobić to samym kondensatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to sprzęt do którego zwrotki z kalkulatora wyskoczą.Już takich specjalistów widziałem.Uważaj na forumowych specjalistów.

Jedynie co mogę Ci doradzić to udanie się do sprawdzonego zakładu gdzie to ktoś zrobi jak należy.masz bardzo dobry przetwornik który przy nieodpowiednim podejściu może okazać się słabo grający a szkoda.Znam ten głośnik z jednej instalki gdzie aż się micha cieszyła jak grało...pasywnie pocięte oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim sprzęcie wydaje mi się, że z przyzwoitości pasowałoby znać pewne zagadnienia związane z elektroakustyką, choćby te podstawowe...

Nie bądź taki złośliwy.

 

Nie jest to sprzęt do którego zwrotki z kalkulatora wyskoczą.Już takich specjalistów widziałem.Uważaj na forumowych specjalistów.

Jedynie co mogę Ci doradzić to udanie się do sprawdzonego zakładu gdzie to ktoś zrobi jak należy.masz bardzo dobry przetwornik który przy nieodpowiednim podejściu może okazać się słabo grający a szkoda.Znam ten głośnik z jednej instalki gdzie aż się micha cieszyła jak grało...pasywnie pocięte oczywiście.

 

 

Nie no wiem ze jak go przytne za nisko to spalę. A nie lubię też jak ktoś mi coś narzuca. A tak było by jak pojechał bym do zakładu ze ktoś zrobił by pod swoje ucho a ja mam swoje. Wszystko robię sam. To jeżeli nie kalkulator to jak to obliczyć jak po skonstruowaniu zwrotnicy jest on cięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o spalenie,szkoda nie wykorzystać potencjału.

 

No czaje, dlatego pomysł z pasywka bo może aktywka też go trochę tlamsi. Na zawodach rozmawiałem z 1 z zawodników. który ht1 miał cięty tylko kondensatorem. To jak to wtedy zbocze ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze wartosci podawane przez "aktywke" zgadzaja sie z tym co sie dzieje na wykresie czestotliwosci

 

ok czaje. czyli sprzęt do mierzenia najpierw potrzeby. Zmierzyć jak na aktywce to teraz a potem tak samo w pasywke wkleić. Kogo polecicie, kto mi to pomierzy, zaprojektuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje ci przeczytac przyklejony temat Waskiego o pomiarach i pobawic sie samemu

duzo mozna sie nauczyc

 

I chyba tak zrobię. Taki ze mnie typ. Spędzę trochę czasu ale o doświadczenia bogatszy. Wolę sam pokombinować. Dzięki chłopaki i dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz ogarniesz sie sprzetowo i programowo to odezwij sie

podesle ci kilka dobrych artow o pasywnych zwrotkach

 

Z chęcią też bym zgłębił temat pasywnych zwrotek, bo jak na razie opieram się na teoretycznych wyliczeniach i na ciągłych próbach :zawstydzony: Byłbym wdzięczny jak byś się podzielił ciekawymi materiałami, które pozwolą czegoś się nauczyć.( np. na malia bonless@intera.pl ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...