Skocz do zawartości

Pomysł


brudijr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem.

Zmieniłem auto i perspektywa podłączania przedniego zestawu trochę mnie przeraża, ale dałbym rade, tylko zacząłem się zastanawiać, bo.

Stwierdziłem, że jakoś Morele Tempo 6 pod Kenwoodem (nie pamiętam modelu, na pewno to jest 2-kanałowy KAC z 94', wiem, że daje 100rms na strone) nie zadawala mnie. Więc wpadł pomysł, żeby sprzedać Morele i kupić w zamian (w tej cenie) jakieś tanie głośniki na dół (oryginalne tweety dają nawet rade), żeby moja Alpine'a CDE-101RM je uciągnęła, i do tego jakąś skrzynkę z głośnikiem w bagażnik (auto to R. Megane II w HB).

 

Prosze o opinie, namówcie mnie do tego pomysłu, lub odwieźcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że jakoś Morele Tempo 6 pod Kenwoodem (nie pamiętam modelu, na pewno to jest 2-kanałowy KAC z 94', wiem, że daje 100rms na strone) nie zadawala mnie.

Hmm, wysoko mierzysz.

Co Cię nie zadowala? Zwrotnice masz oryginalne?

Twój pomysł nie jest za dobry, szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy w życiu nie słyszałem, żeby zwrotnice czy kable głośnikowe zbierały śmieci z instalacji samochodu.

to w takim razie malo slyszales...

w zwrotnicach mamy cewki

a cewki to naprawde niezla antena do zbierania "smieci" z okolicy

najlepiej to slychac w przypadku HID'ow

 

a jak nie wierzysz to wlacz sobie jedna zwrotnice do wzmacniacza bez glosnikow

poloz na niej druga zwrotnice z glosnikami... efekt? drugi zestaw gra to co idzie na pierwsza zwrotnice :P

 

podstawy fizyki sie klaniaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym zestawie, który zamontowałem, a zdarzało się również, że trzeba było montować zwrotnicę w desce, nie zbierały śmieci, dlatego tak napisałem. Wystarczy ją umieścić z głową.

Nie musisz mnie uczyć podstaw fizyki, wiem jak zachowuje się cewka.

 

jak z tempo brakuje mu dołu i patrząc na jego pomysły :zawstydzony: , na 100% głosniki siedzą bez jakiego kolwiek przygotowania "furtków" :zawstydzony:

No własnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym zestawie, który zamontowałem, a zdarzało się również, że trzeba było montować zwrotnicę w desce, nie zbierały śmieci, dlatego tak napisałem.

w takim razie miales szczescie

szczerze mowiac tylko 2x takie cos mi sie przytrafilo - ale to byly przekombinowane limuzyny + wlasnie HID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy w życiu nie słyszałem, żeby zwrotnice czy kable głośnikowe zbierały śmieci z instalacji samochodu.

 

 

Kolego kable głośnikowe tez zbierają śmieci przykład Audi a4 rok 2008 głośnik wysokotonowy był zamontowany w słupku kabel pociągnięty progiem do bagażnika i NIE PODŁĄCZONY do wzmacniacza, w głośniku był szum wiec kable głośnikowe tez mogą zbierać zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autora tematu zadowalają ori wysokotonówki a morel nie to myśle że jakiekolwiek dywagacje nie maja sensu, stochus dobrze napisał zacząć od poprawnej aplikacji głośników a potem mówić że coś mnie nie zadowala.

Poza tym nie rozumiem toku rozumowania kolegi :zakrecony: co ma wspólnego montaz głośników w drzwi z rozbieraniem deski, no chyba ze stwierdził że przy tej okazji wygłuszy całe wnętrze łącznie z grodzią silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygladaja drzwi w Megane II i że poprawna aplikacja będzie wymagała sporo wysiłku, ty myślałeś że fabryka zrobi za ciebie wszystko, przecież dla nich najważniejszą kwestią jest wydać mało a zarobić dużo, no i nikt nie powiedził że będzie łatwo. Co to za sztuka isć na łatwizne i olać sprawe bo producent auta nie zadbał o to że moje głośniki jest problem zamontować, najlepiej to się jeszcze obraź na Renault.

Chcesz mieć dobre granie to niestety przygotuj sie na odrobinę wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygladaja drzwi w Megane II i że poprawna aplikacja będzie wymagała sporo wysiłku, ty myślałeś że fabryka zrobi za ciebie wszystko, przecież dla nich najważniejszą kwestią jest wydać mało a zarobić dużo, no i nikt nie powiedził że będzie łatwo. Co to za sztuka isć na łatwizne i olać sprawe bo producent auta nie zadbał o to że moje głośniki jest problem zamontować, najlepiej to się jeszcze obraź na Renault.

Chcesz mieć dobre granie to niestety przygotuj sie na odrobinę wysiłku.

Do mnie pijesz? :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...