Skocz do zawartości

Zmiana RCA a rozstrojenie.


mralz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Mam mały problem, a mianowicie: Zmieniłem przewody sygnałowe i mam wrażenie jakby sie coś poprzestawiało. Odczucia są takie że przy małych głośnościach na skali 10-15 brakuje mi basu jest mało słyszalny w stosunku do wcześniej. Po podgłoszeniu na 17-20 jest ok przód jest dobrze zrownowazony wzgledem suba ( tak jak chce) i tak do momentu az na skali pojawi sie 24 wtedy juz wpada w przestery. Przed zmianą RCA zrównoważenie suba względem przodu było hmm bardziej liniowe? chyba tak to mogę nazwać ponieważ w kazdym zakresie głośności było po prostu dobrze. Dodam ze przy sprzęcie zadne parapetry nie były zmieniane, nic nie dotykane... Poprzednio RCA były jakieś budżetówki carpowera teraz jest Dietz model nashville. W teori powinny być lepsze jakościowo... Prosze was o jakąś podpowiedź, bo sam już nie wiem. PozdraVWiam mralz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stochus to nie było na zasadzie "włożyć,odpalić,zdziwić się."

Też na początku myslałem że moze musi się to "uleżeć" rozegrać itp. ale po zmianie rca przesłuchałem już moze z 4-5 godzin i ciągle to samo. Miałem kiedyś podobny problem ale wtedy winowajcą był gain, po prostu był źle ustawiony. Ale tutaj nic nie było dotykane, samo by sie nie przestawiło, poza tym na wzmakach mam znaki które sie pokrywają z pokrętłem gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa rozwiązana... Po prostu przewód przewodowi nie równy. Nie sądziłem że aż taki wpływ na całokształt dźwięku ma przewód. Założyłem RCA Oehlbach bo mam jeszcze pare różnych sygnałówek no i wszystko wróciło do normy. Na tych dietz-ach bardzo się wysokie uspokoiły za to bas gdzieś znikł... nie wiem czy inni użytkownicy tych przewodów mieli podobne odczucia? Miał ktoś z was doczynienia z nimi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...