Skocz do zawartości

Focal


erdezet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce zamieszkania Żary woj. Lubuskie niedaleko Zielonej Gory (tamtez bylem w tych "firmach") Wlasnie dlatego nic nie kupuje a szukam porad....we wroclawiu jest dosc ciekawa firma zajmujaca sie tym http://www.extremecaraudio.pl/ po stronie internetowej mozna ocenic jako dobra...na wlasna reke nic nie zrobie bo mam za male doswiadczenie kupic to nie problem malo jest internetowych sklepow? i znalezc kogos kto to zalozy i podlaczy... tylko ze nawet najlepsze glosniki w rekach partaczy zagraja jak jbl z marketu....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Wrocławiu zakładają głównie JBL :) więc ta firma też może Ci się nie spodobać. Problem polega na tym że nie masz doświadczenia i nie wiesz czego chcesz konkretnie. A wynika to z tego że nie miałeś styczności z dobrze zrobionymi systemami nie koniecznie na High Endowych klockach. Stąd też nikt Ci nie doradzi co masz zamontować, bo w gruncie rzeczy nie określiłeś czego oczekujesz od systemu. To że masz tyle czy tyle na wydanie to nie jest żaden wyznacznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o do wyobrazni mam ja jak kazdy wyobrazilem sobie najwyzsza polke z focali i se je zamowie :) jak skoncze wrzuce fotki i filmiki na "wasze instacje" by polowa tych inteligentych nie imbecyli bez wyobrazni mogla popatrzec i obejrzec jak ladnie gra utopia w a6 c6

 

 

skoro wiesz co zamowisz i jak zamontujesz to po co ten temat?

 

aha no i pomysl o a6 c7,c6 juz lekko leciwe i mozesz nie zablysnac na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham roznej muzyki najwiecej rap zagraniczny (czyt, czarny) i polski...nie gardze tez trance. Czego oczekuje od sprzetu...zeby byl napewno bardzo glosny z duza iloscia basu...Dzwiek na kazdym volumie powinien byc czysty ....nie zaleznie czy slucham na 10 czy na 30 zeby gralo to rowno ... aktualnie mam tak jak dam na 16 jest fajnie ale juz na 13 za duzo gwizdania na 18 za duzo basu... hmmm moze siedzial ktos w audi a8 z 2008 roku ktora miala bose...podobalo mi sie jak to gralo...wszystko bylo zgrane czego jeszcze mozna oczekiwac od sprzetu...zeby byl pokazowy nie chce wydawac duzo pieniedzy na cos czego nie widac ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synalek mojego szefa wozi sie a8, furka fajna sama w sobie ale jezeli chodzi o system to duzo dolu( za sprawa duzej ilosci woferow) beznadziejna gora i balagan na cenie

 

Dobry przyklad na to ze kazdy ma inny gust....

 

 

Dobra zaczynajac od poczatku....co polecacie mi na sam poczatek zajac sie przodem czy bagznikiem? za jakim sprzetem sie rozgladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

historia pokazuje ze nie wystarczy kupic utopie aby odniesc sukces

 

Amen :rolleyes:

 

Dobra zaczynajac od poczatku....

 

i na tym narazie poprzestańmy...

 

co polecacie mi na sam poczatek zajac sie przodem czy bagznikiem?

 

Zaczynając od początku, zaczynamy od początku... czyli zaczynamy od przodu.

-wygłuszenie drzwi,

-poprowadzenie instalacji,

-wybór i adaptacja głosników (dystanse etc)

-dobór do głosników wzmacniacza,

-wybór źródła dźwięku - no chyba, że wyprowadzisz "swiatełko" z oryginalnej jednostki i pójdziesz w procesor dźwięku np Alpine PXA-H700 lub 701... to na początek... tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm moze siedzial ktos w audi a8 z 2008 roku ktora miala bose...podobalo mi sie jak to gralo...

Więc kup sobie BOSE do A6 na allegro. ktos tam to zapewne Ci zamontuje jak już będziesz miał. W czym problem? System który Ci sie podoba i ma takie ładne znaczki na maskowniacach - czyli wszystko czego Ci trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze zrobionym graniu to:

Ja akurat nie kupowałbym niczego innego, jeśli:

1. usłyszałbym system który w 100% mnie zadowala

2. byłoby mnie na niego stać

 

Po co dalej kombinować? Tym bardziej jeśli istnieje duże ryzyko, że ktoś mnie wydyma z kasą, bo nie mam pojęcia z czym to się je.

 

Tym bardziej, że Bose wychodzi dużo taniej niż Focal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co zakładał w takim razie ten temat... :)

Jak napisał na początku - to co chce kupić musi byc najlepsze (czyt. najdroższe). Problem w tym, że jak już to najlpsze zagra, to może się okazać, że nie przebije "mitu Bose". Wtedy będzie zonk. Dlatego mimo wszystko zakładał bym Bose. W większości środowisk to też jest lans, a o Focalu akurat pewnie mało kto słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem Bose, B&O, Dynaudio, Denona i pewnie jeszcze czegos co pakuja producenci aut, i na koniec jest zawsze to samo... szkoda na to kasy, o ile jeszcze na all... to te systemy nie sa moze drogie to kwoty jakie krzycza sobie koncerny samochodowe sa delikatnie mowiac nie na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsułeś swoje CA? ;)

Hehe, to to już pomijam :P

 

Ja sluchalem Bose, B&O, Dynaudio, Denona i pewnie jeszcze czegos co pakuja producenci aut, i na koniec jest zawsze to samo... szkoda na to kasy, o ile jeszcze na all... to te systemy nie sa moze drogie to kwoty jakie krzycza sobie koncerny samochodowe sa delikatnie mowiac nie na miejscu.

 

Raz słuchałem fabryki w Lexie Marka Levinsona, to na prawdę fajnie grało :)

Bose w najnowszej A6 - dopłata 6000 zł. Otrzymujesz dużo dołu, brak kicka i mozliwość wskazania każdego głośnika palcem z zamkniętymi oczami, dodatkowo za cichą górę, dynamika jest ok. Dobrze to osłuchałem, bo mam to praktycznie na codzień. Ale za taką kasę dla laika jest wręcz zajebiście ;) A B&O w tym samochodzie to aż 31 tysięcy złotych dopłaty, który w pełnej opcji z 3.0 TDI kosztuje już 400000 zł!!!

 

 

W nowym E63 AMG HK brzmi całkiem fajnie, ale miałem możliwośc kilkuminutowego odsłuchu na płytce The dark side of the moon, więcej nie mogę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...