Skocz do zawartości

problem z głośnikami po przełożeniu radia


buciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim jestem nowy i nie wiem czy to pisze ok i w dobrym miejscu.

Mam taki problem że kupiłem do auta głośniki sony explode oraz wzmacniacz sonego exploda było to wszystko podłączone do radia marki JVC i wszystko grało jak trzeba az do czasu gdy przełożyłem radio ponieważ zakupiłem sobie Pionera i głośniki graly tylko bas (nie mam subwofera) a teraz wzmacniacz już w ogóle nie chce działać chociaż nie był włączany czy mógłby mi ktoś na ten temat cos pomóc? byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj podam model radia. a co do podłączenia to czy ma jakieś znaczenie bo przeciez od wzmaka idą tylko czincze. czy ja źle myśle?

 

model radia: PIONER DEH-P3100UB

od radia powinien iść jeszcze remote (chyba że inaczej włączasz wzmacniacz) jak pisał już kolega sprawdź czy ten kabelek jest podpięty i podłączony pod odpowiedni pin w kostce ISO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RCA (sygnałowe kable ) idzie też kabel Remote ( kabel dzięki któremu załącza się wzmacniacz ) Musisz go podłączyć pod Niebieski kabelek od radia z napisem Remote i do wzmaczniacza również z napisem "REM" Ogólnie kabel jest wtopiony w Sygnałowe lub dodawany osobno jest on dużo cieńszy od sygnałowych popatrz a na pewno go odnajdziesz :)

 

Takowy Remote musi być,bo inaczej wzmacniacz Ci się nie włączy. Pozdrawiam

 

Co do grania wcześniej samego bassu z głośników włączył Ci się zapewne filtr na Subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kbelek od remote mam osobno do włączania i on sie odpiał dzisiaj zauważyłem a co do tego filtru na subwoofer to jak wyłączyc? szukałem tam, w ustawieniach ale tyle tego jest ze cięzko połapać. tak własnie myslalem bo radio zachowuje sie tak jak by wykrywało mi głośniki jako subwoofer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HPF filtr górnoprzepustowy, LPF dolnoprzepustowy ( ten jak mi się wydaję masz włączony a HPF wyłączony ) A musi być w tym przypadku tak ,ze oby dwa musisz mieć włączone i później "kręcisz " na odsłuch jak lepiej :)

 

Podsumowując zapewne masz tak włączone LPF na ileś Hz a HPF masz wyłączone lub jest przestawione na 0 Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podłaczone tylko tylnie glosniki pod wzmaka nie mam suba glosniki sa sredniotonowe z tweeterkami sonego i tylko one ida pod wzmaka przod jest normalnie i tylko z tylem mam ten problem

i jak wylaczam na wzmaku LPF to lepiej slychac pokrecilem ale nic a na radiu HPF ustawiam i nic nie daje

 

włazcyłem po kolei jeden potem drugi i na zmiane i wyłączyłem oba ale jak wyłączam oba to nie grają w ogole i juz nie wiem co jest grane jak by ktos wiedzial jak to dokladnie poustawiac to prosze o napisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...