Skocz do zawartości

Podłączenie Car Audio, Srzynia Bassowa, Subwoofer Creative?


RastaJakub5.1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pierwsze co zrobię to chciałbym przeprosić za wszystkie błędy i za to, że (jak na każdy temat i na każdym forum) znowu będziecie musieli napisać "co za przygłup, znowu to samo" a Admini usuną temat. No trudno, ale kto pyta nie błądzi więc pytam. Mianowicie mój młodszy brat kombinował z zakupionym (kiedyś dawno) sprzętem Car Audio, którego parametry podam, jeżeli będą potrzebne. Potem nie działało radio, efekt był taki, że dało się wyjąć płytę ale nic więcej, radio nie włączało się. W związku z tym, że teraz mam więcej czasu postanowiłem się za to zabrać, okazało się, że jest bezpiecznik spalony więc kupiłem nowy i wymieniłem. Teraz mam podłączone zakupione radio i dwa głośniki, bez wzmacniacza i skrzyni basowej(350watt). Te dwa głośniki wcześniej były podłączone pod wzmacniacz wraz ze skrzynią, ale po podłączeniu do radia stwierdziłem, że tak też dosyć ładnie grają, tylko troszkę brakuje mi tego basu, (który słyszę w domu zawsze) i dlatego chce podłączyć coś jeszcze, ale szczerze to drugi raz dopiero mam styczność z Car Audio (z elektryką i elektroniką troszkę więcej) i dlatego proszę o pomoc. W grę wchodzi podłączenie skrzyni + zakupienie nowego wzmacniacza lub zakup nowego sprzętu (mój budżet jest mały), nie wiem czy opłaca się kupować "chłam" za 200zł (tuba + wzmacniacz) ale i też nie zależy mi na wieeeeelki bassie tylko po prostu lepszym. Myślałem też o podłączeniu suba aktywnego od kompa np Creative, bo ma podobne napięcie do akumulatora (mam akurat niepotrzebny taki sub) a wiem, że on trochę potrafi (wystarczająco dla mnie). To chyba wszystko, czekam na podpowiedzi w którą stronę mam się kierować. Pozdrawiam Jakub

 

PS. wzmacniacz, który był zakupiony odpada (zapodział się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić, ale te głośniki nie będą w stanie wytrzymać warunków panujących w samochodzie na dłuższą metę (wilgoć, zmiany temperatur, wstrząsy).

Co do zasilania, to trzeba się wpiąć gdzieś w środku, bo oryginalny zasilacz (czyli sam transformator) daje Ci prąd przemienny o napięciu ~12V, dalej jest prostowany przez układ (diody, mostek lub inne), więc musiałbyś zasilanie podłączyć za tym układem (z akumulatora masz wydzielony + i -, czyli prąd stały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste wpięcie się zasilaniem 12V zaskutkuje pięknym gwizdem w trakcie pracy silnika. Jest to sub więc nie powinno być tego słychać? Nie prawda - takie malutkie głośniczki są inaczej ( wyżej strojone ) by uzyskać wysoką sprawność a co za tym idzie taki gwizd i buczenie będzie słychać. Jest też wiele innych powodów, dla których warto porzucić ten pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie warto kupować wzmaka i "tuby" za 200zł, ale takze nei warto kombinowac z creativem. Powiedzmy jeszcze że w momencie gdybyś olał jego wbudowany wzmacniacz to moglbyś go jakoś tam wykorzystać, choć to 10cm sub i efekt byłby naprawde marny... Radze odpuścić i zacząć odkładać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...