Skocz do zawartości

Prosty zestaw bez wzmacniacza 2x16.5 cm + tweetery


Locter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Ostatnio stałem sie posiadaczem Vectry B '99 po liftingu.

 

Siedzi tam seryjny zestaw 6 glosnikow - 4 z prozdu i 2 z tyłu drzwi oraz seryjne radio cdr500.

 

Nie powiem - gra toto nawet miło, jest sporo basu ale calosc wydaje mi sie jakas "przyduszona" i brak dobrych sopranów.

 

Chciałbym zainwestowac w dobre radio i glosniki 16.5 na przód oraz tweetery ( tyłu nie bede ruszał).

 

I teraz pytanie - czy warto jest inwestowac w nowy zestaw ? Czy odczuje róznice, oczywisice po wygłuszeniu drzwi ??

 

Nie chce bawic sie wzmacniacze bo nie potrzeba mi nie wiadomo jakiej mocy, nie zamierzam sluchac muzy na parkingu przy otwartych drzwiach , tylko cieszyc sie dobrym brzmieniem podczas jazdy...

 

Budżet jakim dysponuje to plus minus 300 euro na radio, glosniki i maty do wygłuszania.

Jakies pomysły ?

 

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce bawic sie wzmacniacze bo nie potrzeba mi nie wiadomo jakiej mocy, nie zamierzam sluchac muzy na parkingu przy otwartych drzwiach , tylko cieszyc sie dobrym brzmieniem podczas jazdy...

 

Budżet jakim dysponuje to plus minus 300 euro na radio, glosniki i maty do wygłuszania.

 

 

Roznica oczywiscie bedzie ogromna a wzmacniacz nie jest po to zeby sluchac przy otwartych drzwiach tylko zeby glosniki byly dobrze kontrolowane a i koncowki mocy wzmacniaczy sa duzo lepsze od radiowych ale nie tyo nie;)

 

Co do wygluszenia sklepik forumowy - promocja - maty gms 199zl to wystarczy zupelnie na pare drzwi viki do tego dystanse dedykowane 35zl za pare , radio i glosniki to juz kwestia gdzie chcesz kupowac skoro podajesz w ojro cene to chyba nie jestes w Polsce chyba ze mimo wszystko mozesz dokonac zakupu na allegro lub u nas na forum , na radio i glosniki po wygluszzeniu zostaje okolo 900zl uwazam ze radio nalezy kupic dobre za 400-500zl a glosniki tu jest problem bo zestawy w pozostalej kwocie sa zazwyczaj wymagajace mocowo i radio juz w okolicach 50-60% skali bedzie juz nie ogarniac , skoro zawsz cicho sluchasz to spoko i radio starczy tylko trzeba poszukac zestawu z duza skutecznoscia nie malym zapotrzebowaniem na prad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica oczywiscie bedzie ogromna a wzmacniacz nie jest po to zeby sluchac przy otwartych drzwiach tylko zeby glosniki byly dobrze kontrolowane a i koncowki mocy wzmacniaczy sa duzo lepsze od radiowych ale nie tyo nie;)

 

Co do wygluszenia sklepik forumowy - promocja - maty gms 199zl to wystarczy zupelnie na pare drzwi viki do tego dystanse dedykowane 35zl za pare , radio i glosniki to juz kwestia gdzie chcesz kupowac skoro podajesz w ojro cene to chyba nie jestes w Polsce chyba ze mimo wszystko mozesz dokonac zakupu na allegro lub u nas na forum , na radio i glosniki po wygluszzeniu zostaje okolo 900zl uwazam ze radio nalezy kupic dobre za 400-500zl a glosniki tu jest problem bo zestawy w pozostalej kwocie sa zazwyczaj wymagajace mocowo i radio juz w okolicach 50-60% skali bedzie juz nie ogarniac , skoro zawsz cicho sluchasz to spoko i radio starczy tylko trzeba poszukac zestawu z duza skutecznoscia nie malym zapotrzebowaniem na prad.

 

Wiesz nie slucham cicho... ale z doswiadczenia wiem ze moc jaka teraz dysponuje w zupelnosci mnie zadowala, to co chce osiagnac to - lepsza jakosc dzwieku a nie wyższy power.

 

Zatem - moge liczyc na jakies konkretne setupy ?

 

Aha - mam konto ebay wiec w gre wchodzą produkty z calego swiata. Jesli chodzi o allegro - mysle ze tez nie bedzie problemu bo kumpel ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie sluchasz papierowego zestawu o wysokiej skutecznosci gdy dasz marne 20wat wiekszosci glosnikow na rynku to szybko pojawi sie przester.

 

Proa tak jak koledzy pisza maja opinie glosnikow ktore pod radiem daja rade i potrafia zagrac , wiec wygluszenie i glosniki juz masz policz ile kasy ci zostanie i szukajmy radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie sluchasz papierowego zestawu o wysokiej skutecznosci gdy dasz marne 20wat wiekszosci glosnikow na rynku to szybko pojawi sie przester.

 

Proa tak jak koledzy pisza maja opinie glosnikow ktore pod radiem daja rade i potrafia zagrac , wiec wygluszenie i glosniki juz masz policz ile kasy ci zostanie i szukajmy radia.

 

Dziękuje

 

Głosniki z allegro z tweeterami wyniosą mnie okolo140 euro, więc 160 euro ( z przesylką) zostaje na radio. Maty do wytlumiania zalatwie sobie we wlasnym zakresie.

 

A wiec - jakie radyjko ? Dodam, że milo by bylo gdyby pod radio dalo sie jakos pociagnac kable do seryjnego wyswietlacza na desce vectry oraz do kierownicy (mam sterowanie z kiery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuję pod samo radio głośniki Marki KICX model ALN 6.2 (http://www.kicx.pl/aln6-2.html)

Całkiem sympatycznie grają pod samym radiem (prosty model SONY)

 

Dziekim na pewno wezme je pod uwage.

 

Ale caly czas szukam RADIA panowie, radia, 160 euro - moze byc i z USA, jak mowilem moge kupic z Ebay - tam na pewno taniej. Powiedzcie co dobrze zagra (preferuje cieple brzmienie na przekór detalicznej precyzji).

Jak mówiłem - fajnie by bylo jak by można bylo tym radiem sterowac z seryjnej kieorwnicy Vectry B, która ma w standardzie sterowanie radiem.

 

Z góry dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarek 948 , 958 , Kenio 9531 , XXV itp jest tego dużo . Żeby mieć sterowanie z kiery i wyświtlacz musisz dokupić kilka pierdół które niestety nie są bardzo tanie .

 

Czytalem ze są jakies modele Alpine do których nie trzeba nic dokupowac tylko podłączyć należycie i bedzie sterowanie z kiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak -troszke sie pozmienialo. ;)

 

 

Zdecydowalem sie jednak na wzmacniacz - na poczatek nie bede szalał i kupiłem coś używanego, mianowicie Pionner Gm-2200. nie wiem jak to zagra ale jestem dobrej mysli.

 

-Radio zostanie narazie seryjne, bo slyszalem opinie ze podlaczone do wzmaka gra bardzo dobrze.

 

- glosniki juz zamowione, czekam na paczke z Vibe Black Air 6

 

Drzwi sobie wygłusze sam - dzis zdemontowalem tapicerke zeby obczaic co i jak - banalne. ;)

 

Pozostaje kwestia kabli i generalnie "jak to wszystko podłączyć" - i własnie tutaj bym prosił Was o jakies wskazówki żeby w ciemno czegos nie z**bac ;)

 

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten żółty to ty :P

 

Domyslam sie, ale skoro cos zle pisze to mnie prosze skorygowac - chyba po to jest forum... posty w stylu "jestem master i wszytko wiem wiec moge sie nasmiewac" sa chyba nie na miejscu na poważnym forum - myle sie ?

 

POdobno nie ma glupich pytan, tylko glupie odpowiedzi.

 

Wiec ponawiam moje pytanie - kable, jak je poprowadzic i jaki przekrój kupic do tego wzmaka ? Na co uważać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Radio zostanie narazie seryjne, bo slyszalem opinie ze podlaczone do wzmaka gra bardzo dobrze.

tego chyba nie usłyszałeś na naszym forum - mam taką cichą nadzieję ...

 

Na następny raz dedukuj kolego - masz cytat to odp się tego tyczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...