Skocz do zawartości

Problem z netem na lapie. GG działa a strony nie.


Marcyś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem dotyczy lapa używanego w domu (teraz siedzę w robocie). Podłączony on jest bezprzewodowo do routera. Drugi komp tak samo podłączony działa dobrze.

 

Zaczęło się 3 dni temu. Część stron w ogóle nie wchodziła a inne dopiero po kilkukrotnym odświeżaniu strony. GG ciągle działa. Gdy ściągałem plik to też bez przerwy.

Wczoraj wieczorem to już żadna strona się w ogóle nie otworzyła choć gg ciągle działało.

 

Działam normalnie na Mozilli. Sprawdziłem to również na IE oraz Operze.

 

Odinstalowałem nawet całego antywira (Avast) przed obawą, że to on blokował to jakoś.

 

Ktoś zna taką przypadłość?

 

Proszę o jak najwięcej opcji w ciągu dnia, żeby je wieczorem przetestować.

 

Mam tego lapka przy sobie, jeszcze nie zdążyłem go odpalić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br>Jasne, jak potrzeba jakieś info to pytajcie śmiało.<br><br>Strony nie działały na żadnej przeglądarce - sorki powinienem to dopisać.<br><br>Nie mam żadnego firewalla osobnego zainstalowanego.  Wyłączałem zaporę Windowsa ale to też nic nie dało.<br><br>Jakąś tam wiedzę na temat informatyki posiadam. Takiej sytuacji nigdy nie miałem. <br><br>Przywróciłem komputer do stanu sprzeda awarii ale o nic nie dało.<br>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem z DNS-ami. Masz wersję z SP2?

 

Spróbuj tego:

 

We właściwościach połączenia wybierz > Protokół TCP/IP a następnie > Właściwości, zaznacz opcję > Użyj następujących serwerów DNS i wklep > Preferowany :208.67.222.222

Alternatywny: 208.67.220.220

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, teraz tego nie sprawdzę bo jest w pracy.<br><br>Ale.... właśnie podłączyłem się pod neta w pracy pod blueconnect bezprzewodowy ale przez modem nie wifi jak w domu.<br><br>I wszystko działa. Czyżby w takim układzie awaria wifi w lapie? Ale czemu wtedy GG działa?<br><br>Wezmę tego blueconnecta ze sobą do domu i wtedy będę mógł to sprawdzić.<br><br>Jest też na chacie modem, którym łączyłem się z routerem na chacie. Może to pomoże przy awarii wifi w lapie.<br><br>W każdym razie każda inna możliwość mile widziana:)<br><br>I pytanie forumowe - czemu przy edycji nie działa enter i wszystko leci jedną linijką?:)<br>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja strzelam w trojana jakiegoś czy jakieś inne adware. Prawdopodobnie masz problem z winsockiem. Pobierz program winsock xp fix.

 

Do pobrania np. stąd: http://www.softwarepatch.pl/plik/5846/27/50/uzytkowe/WinsockXPFix.html

czy też stąd: http://www.snapfiles.com/get/winsockxpfix.html

 

Powinno pomóc.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawało gg bo ono jeśli dobrze pamiętam korzysta z innego protokołu.

 

protokol jest zasadniczo ten sam i w rzeczonej kwestii jest nieistotny, gg laczy sie z serwerami bezposrednio po numerze IP dlatego dziala, natomiast przegladarka najpierw laczy sie z serwerem DNS (Domain Name System) aby przetlumaczyc sobie adres domeny WWW na numer IP serwera strony z ktora chcemy sie polaczyc. w przypadku kiedy serwer DNS nie dziala, przegladarka nie ma pojecia co zrobic z ciagiem znakow (bo tak mniej wiecej traktuje adres WWW) dlatego nie laczy sie ze strona. Mozna sie przed tym zabezpieczyc dodajac wlasne aliasy i adresy IP serwerow niezbednych dla naszego funkcjonowania stron do pliku "hosts" w naszym systemie operacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...