Skocz do zawartości

probelm zaniku dzieku przy pojawieniu się niskich tonów


bako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie wróciłem z auta z nierozwiązanym problem:

1)gdy poziom głośności jest ustawiony na niski poziomie, jest okej natomiast gdy nieco podkręcę wówczas przy pojawieniu się basu dźwięk niknie na kilka sekund po czy ponownie wraca co jest problemem ?? wówczas wzmacniacz przechodzi w tryb czywania (pomarańczowa dioda zamiast zielonej).

2)prawy kanał gra ok lewy jest ledwo słyszalny (balans oczywiście 0)

 

zestaw Alpine 9835R + Alpine 3545 ( zmostowany na dwa kanały) + PowerBass 2XL-6C

 

kable poprowadzone w następujący sposób:

+ i głośnikowe L poprowadzone lewym progiem

- masa auta

sygnałowy, głośnikowy P, remote poprowadzone prawym progiem

 

czy może być to związane z niedokładnie oczyszczonym miejscem pod konektor masy lub rozładowanym aku ( kilkanaście dni auto nie robiło trasy tylko wjazd wyjazd z garażu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może być to związane z niedokładnie oczyszczonym miejscem pod konektor masy lub rozładowanym aku ( kilkanaście dni auto nie robiło trasy tylko wjazd wyjazd z garażu)

 

Jasne że może to mieć wpływ.

Alpina jest mocnym wzmakiem i trochę prądu potrzebuje.

A jakie masz te zasilające ?? Ile mm2??

 

Sprawdź też spadki napięcia podczas gry tak jak Hellsin.

 

Niestety trzeba brać też pod uwagę opcje z wadą wzmacniacza, to jest jednak stara konstrukcja i z czasem jak wiadomo niektóre elementy tracą swoje właściwości i wzmak potrzebuje "spa".

 

Ale najpierw sprawdź całą instalkę i popraw ewentualne niedociągnięcia, na odległość ciężko cokolwiek stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Daj znać co z diagnostyki zleconej powyżej...

 

p.s. czemu ciągnąłeś lewy sygnał i głośnikowy razem z zasilaniem ? zależy jakie masz kable (jakość ekranowania) ale musiałbyś je miec mocno ekranowane żeby nie było zakłóceń od zasilającego...

Jeśli możesz może lepiej puścić jednym progiem tylko + (ewentualnie dorzuć REM) a drugim progiem sygnałówki i głośnikowe - za jakimś odstępem między nimi.

 

p.s.II a nie Alpine 3554 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine 3545 ( zmostowany na dwa kanały)

p.s.II a nie Alpine 3554

 

Kurde faktycznie xD Nie doczytałem kwestii o zmostkowaniu na 2 kanały xD Więc to pewnie 3554 lub inna 4ch.

 

Przy 3554 miałem takie same objawy. Okazało się że na wtyku RCA we wzmaku puścił lut co jest dość częstą przypadłością tych modeli, rozebrałem, poprawiłem i było miodzio.

 

Podejdź do wzmaka jak gra i poruszaj wtykami RCA jeśli dzwięk będzie sie pojawiał lub znikał to będzie to.

Naprawa trudna nie będzie, jakieś 15 do 20 min roboty razem z włożeniem z powrotem wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez przypadek napisałem że to alpine 3545 a jest to faktycznie 3554

 

problem rozwiązałem w następujący sposób że głośnik mimo dystansu dotykał foli alu z wygłuszenia wszystko ładnie odizolowałem, kable połączyłem w konfiguracji 3 kanałowej z kanałem na sub jako wolny bo w konfiguracji 2 kanałowej wyrzucało,

 

zaryzykowałem i pociągnąłem zasilający ryzaem z głośnikowym bo w prawym progu było ciasno, jednak do tej pory nie zauważyłem żeby pojawiły się jakiekolwiek zakłucenia

 

jednak radość nie trwała długo bo wziąłem się za rozpinanie kabli w bagażniku by poprzycinać je na odpowiednią długość i pozakładać konektroki i odkręcając (-) kabel zwarł się z (+) i tylko zaiskrzyło na swoją obronę mam tylko to że nie odpinałem zasilania z aku bo chwilę wcześniej skręcając klemy urwała się śruba mocująca klemę :/ czy alpina bardzo ucierpiała ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w konfiguracji 2 kanałowej wyrzucało

Co to znaczy wyrzucało ? Głośniki są niby 3 Ohm ale ten wzmacniacz jest stabilny do 2 - więc może coś bardziej masz zamieszane w instalacji że "wyrzuca". Słuchałem "z mostków" Hertz'ów u siebie - bez najmniejszego problemu.

 

Opisz swoje podłączenie - z rodzajami kabli itp. - Hellsin pytał o spadki - miałeś okazję pomierzyć?

 

czy alpina bardzo ucierpiała ??

To najprędzej sam sprawdzisz ale nie powinno być tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable 10 mm2 spadki pomierze w poniedzialek

Po podlaczeniu alpina nie wlaczyla sie wszystkie bezpieczniki sprawne na dalsze sprawdzanie nie mialem czasu

Zastanawia mnie co jest nie tak z polaczenie po zmostkowaniu na 2 kanaly bo w 3 jest wszystko okej

Piszac wyrzucalo mialem na mysli ze wylanczal sie wzmacniacz po pojawieniu sie basu i wlancza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co jest nie tak z polaczenie po zmostkowaniu na 2 kanaly bo w 3 jest wszystko okej

To że w mostku wzmacniacz jest stabilny do 4ohm a głośniki mają impedancję 3ohm , przy głośniejszym graniu załącza się zabezpieczenie we wzmacniaczu i przechodzi w stan protect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...