Skocz do zawartości

Pioneer DEH-P88RS czy Clarion DXZ958RMC


Dreamerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić to radio (DXZ958RMC) w "super" pieniądzach i teraz moje pytanie co nowego wniesie to radio w stosunku do Pionieer'a?

Obecnie Pionek jest podłączony do Stega K2.01 i napędza Dego PO.

 

Pytam czy warto demontować (a będzie to koszmar) Pionieera aby sprawdzić Clarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Troche inny profil brzmienia (niekoniecznie lepszy dla wszystkich) i solidny metalowy panel. W zamian za to stracisz na latwosci obslugi, na fajnym equalizerze "dual mono" Pionka, bogatszej zwrotnicy, na stylistyce, mozliwosci obslugi z pilota na kierownicy itd.

 

Mialem obydwa modele i powiem szczerze, ze do dzis nie wiem, ktore wolalem bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian za to stracisz na latwosci obslugi, na fajnym equalizerze "dual mono" Pionka, bogatszej zwrotnicy, na stylistyce, mozliwosci obslugi z pilota na kierownicy itd.

 

- łatwość obsługi, jak ktoś pozna 958 to jest bardzo łatwa;

- eq, kto go używa :P;

- stylistyka, kwestia umowna;

- obsługa z pilota, jest jak najbardziej;

- bogatsza zwrotnica ? jak możesz to rozwiń ten punkt :)

 

szczegolnie jak ktos chce repeat wlaczyc, no banalne to jest i intuicyjne [;

 

w Clarku jak ktoś zna radio też jest łatwe, tylko jest jedno ale, trzeba trochę po naciskać to fakt :D

 

repeat to nic przy sposobie wlacznia funkcji "pause"

 

jeden dotyk palca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem oba, i clarion jak dla mnie brzmi o wiele lepiej od pionka. I nie wiem co chcecie od obslugi... Dla mnie to w pioneerze jest jakies nieporozumienie, w clarku jakos bardziej jest wszystko poukladane i latwiejsze do opanowania.

 

Moje zdanie jest takie: sprobuj a nie pozalujesz :) Nawet jak ci sie nie spodoba to w przyszlosci jak ktos zada takie samo pytanie bedziesz mogl mu odpowiedziec z wlasnego doswiadczenia a nie powtarzac opinie innych :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden dotyk palca

 

w pionku to bedzie jakies chyba 5 dotykow ;) w dodatku nie ma funkcji szybkiego mute, wiec za kazdym razem trzeba krecic galka - to 2 sprawy ktore najbadziej mnie w tym grajku wkurzaja, nie czaje jak mozna to bylo tak zaprojektowac

 

co do obslugi to kazdy ma jakies tam swoje przyzwyczajenia ale do kazdego radia mozna sie przyzwyczaic, kwestia czasu i checi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos zada takie samo pytanie bedziesz mogl mu odpowiedziec z wlasnego doswiadczenia a nie powtarzac opinie innych

To mnie najbardziej przekonuje :)

Ręce będą pocięte ale... się zobaczy..

Pioneek w swojej obsłudze nie jest taki tragiczny :) Kwestia przyzwyczajenia i akceptacji tego, czego nie ma...

Np "mute" czy "pause" nigdy nie znalazłem w tym radiu - może za mało tego szukałem...

riws - cały czas passive :)

 

Jak znajdę w dobrej cenie przystawkę do iPoda a radio mi się nie spodoba to pójdzie do auta żony :)

 

PS

Kenio miał fajną funkcje - jednym ruchem wyłączanie suba, tego mi brakuje wszędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz mnie pamiec nie myli, ale w pionku zwrotki mozna ustawiac dla kazdego kanalu (L/P) oddzielnie, a w clarku chyba nie. Wiem, ze inne zbocza dla kanlow lewego i prawego sa moze i zbedne, ale odmienna glosnosc sie juz przydaje.

 

Co do ATT - pilot na kiere to w Pionku mega zbawienie :)

Swoja droga jesli ktos bylby zainteresowany to polecam najstarsza z 3 wersji (ta szara, ktora byla dodawana do DEX-P99R) - nic sie nie wyciera, lepiej "lapie" itp.. Z nowszych (100 i 110) pomimo pierwszego wrazenia wiekszej "tandetnosci" ten nowszy (110) jest lepszy bo klawisze chodza lzej - w starszym (100) sa tak twarde, ze po roku pilot spada z zaczepow przy wciskaniu.

 

Inna liga w brzmieniu - hmmmm... chyba jednak nie - moze raczej troche inny styl.

 

Kto uzywa EQ??? A moze czas zaczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odmienna glosnosc sie juz przydaje.

Jest sp gain dla każdego kanału osobno .

Inna liga w brzmieniu - hmmmm... chyba jednak nie - moze raczej troche inny styl.

Zdecydowanie pionek gorzej gra na punkty . 958 jest radiem które może posłużyć za rewelacyjną bazę . Świadczyć o tym może choćby wynik MP i ME . Pioneer nie jest tak szczegółowy i natutralny. Ma gorsze skupienia i gorszą scenę ( i kilka innych technicznych aspektów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sp gain dla każdego kanału osobno .

A to w takim razie resory - dawno to bylo i pamiec mnie zawiodla.

 

... Zdecydowanie pionek gorzej gra na punkty . ... Pioneer nie jest tak szczegółowy i natutralny. Ma gorsze skupienia i gorszą scenę ( i kilka innych technicznych aspektów ) ...

Mowisz o porownaniu tym samym uchem, w tej samej furce, z tym samym systemem i z takim samym nakladem strojenia?

 

958 jest radiem które może posłużyć za rewelacyjną bazę . Świadczyć o tym może choćby wynik MP i ME .

Sorka, ale to akurat g..., a nie dowod.

 

Generalnie obydwa grajki to bardzo dobre produkty - gdybym dzis mial wybierac (zwraajac uwage na wszystko, a nie tylko brzmienie) tez mialbym dylemat (a mialem kazde przez przynajmniej rok wiec powinienem niby miec zdanie wyrobione). Skoro super cena to sie faktycznie nie zastanawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota również nie ma tej funkcji?

na pilocie jest, dla mnie jednak to niepraktyczne ze nie ma przycisku na panelu... bo zazwyczaj wyciszenia uzywa sie gdy zalezy nam aby sciszyc glosnosc mozliwie najszybciej, szybciej niz przy uzyciu galki i szybciej niz za pomoca pilota ktorego najpierw trzeba znalezc - najczesiej wtedy poprostu wylaczam radio bo tak jest najszybciej, rozwiazaniem moglaby byc pause ale o tym pisalem wczesniej

 

fakt ze przydalby sie pilocik na kierownice albo modul do sterowania przyciskami na kierownicy

 

w pionku kazdy pojedynczy glosnik mozna indywidualnie ustawic niezaleznie od pozostalych pod katem ciecia pasma, nachylenia zbocza, poziomu, fazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zazwyczaj wyciszenia uzywa sie gdy zalezy nam aby sciszyc glosnosc mozliwie najszybciej,

 

Tu niestety ujawnia sie rowniez inna wada pionka, ktora jest to, ze Volume "reguluje sie" dosc powoli. Od dosc glosnego sluchania do poziomu, przy ktorym da sie np. pogadac przez tel. to okolo 3 obrotow paluchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Dżizzzzysssss, kalsyfikacja i dylemat pomiędzy radiami pod kątem głównie przycisku ATT/Pausa etc... miałem z 8 radii i w żadnym mnie to nei interesiło, chciałem cicho to jeden ruch gałką i jest cicho... no chyba, że ktoś ma radio ze skalą od 1 do 250 i musi wykonać dwadziescia cztery obroty.... żeby ściszyć radio to główny nacisk w wyborze musi być na ATT/PAUSE :piwo:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Kenio miał fajną funkcje - jednym ruchem wyłączanie suba, tego mi brakuje wszędzie...

 

w Clarku jeśli mnie pamięć nie myli to jak w ustawieniach masz na nim zostawione to raptem 3 ruchy - 1 przycisku od ustawień sound, 2 touch panel przewinięcie z on na off ( czy coś takiego ), 3 wyjście z opcji sound.

 

Co do ATT - pilot na kiere to w Pionku mega zbawienie :)

 

niestety pilot Clarka nie ma takiej funkcji, jest volume, zmienianie tracków i źródła odtwarzania ... :(

 

Kto uzywa EQ??? A moze czas zaczac?

 

na co ? jak ktoś ma faktycznie problemy z falami Dunaju to ok. Tak, raczej się tego nie tyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Dżizzzzysssss, kalsyfikacja i dylemat pomiędzy radiami pod kątem głównie przycisku ATT/Pausa etc...

Nie kazdy jednak podchodzi do tego jak Ty. Skoro mamy fajny watek porownojacy te dwa modele warto wspomniec o wszystkim.

Malo tego - jesli ktos pamieta, ze w danym radiu wkurw**lo go 3cie wcisniecie 4tego przycisku w 2gim podmenu to znaczy, ze wie o czym mowi, a nie gdziestam zaczytalo, ze ktostam kiedys uslyszal...

 

na co ? jak ktoś ma faktycznie problemy z falami Dunaju to ok. Tak, raczej się tego nie tyka.

Co nie oznacza, ze jest absolutnie nieprzydatny, a ten z Pionka jest akrat jednym z lepszych jakie znam. Clarek ma parametryczny, moze to i fajnie brzmi (z nazwy) i jest w teorii dokladniejsze ma jednak zbyt mala ilosc (pasm?) aby kwalifikowac sie pod "fajny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten z Pionka jest akrat jednym z lepszych jakie znam. Clarek ma parametryczny, moze to i fajnie brzmi (z nazwy) i jest w teorii dokladniejsze ma jednak zbyt mala ilosc (pasm?) aby kwalifikowac sie pod "fajny".

 

mało ma Clarek - to wymieniamy:

- left/right ( przód/tył );

- pasmo ( 3 do wyboru które ma w danej sekcji );

- częstotliwość od 20Hz do 20kHz ( 31 puntków, co 1/3 oktawy );

- dobroć 1,3,5,7,20;

- gain +/- 12 dB;

 

nadal mało i do bani ?

Uważam że nie jest źle. Wszystko jest to co trzeba :)

 

Jedyne co mnie irytowało przy próbie wrzucenia systemu, to że tweetka nie da się normalnie współdzielić ze średniakiem, zawsze jest HPF ... Ecipse, 88RS, bodajże nawet SH1000 mają to wyłączalne, Clarion nie, to jest największa bolączka moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...