Skocz do zawartości

Seas by Lotus SW 250/1


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

mam pytanie odnośnie tego głosnika - czy ktos miał z Was z nim do czynienia? Chodzi mi o to czy są tajemne sztuczki z nim zwiazane itd.... Info tbrek'a na forum CAS i pewne sugestie hippk'a http://www.audiocar....highlight=lotus czy faktycznie ten glosnik potrzebuje skrzynki 28L? i pytanie czy netto czy brutto. Zalaczam takze specyfikacje jego http://www.seas.no/i...=257&Itemid=242 wykres tam podany byl robiony z glosnikiem wsadzonym w skrzynke 29,5L ale tez netto czy brutto?.....

 

Wszystkie opinie i jakies sugestie mile widziane....... badz co badz jest tego jak na lekarstwo a jest swego rodzaju egzotyką.......

 

Brałem pod uwage 3 suby........ Aliante 10si, Dego SB-10 A MKII i wlasnie Lotusa SW 250/1 - postawilem na Lotus'a, bedzie napedzany mono DLS'a A6 .

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą bardzo popularny w zachodniopomorskim. Mają go conajmiej 3 osoby . Bardzo szybki , dokładny . Gra bardzo fajnie , kiedyś nawet kolega z Civica pierdnął nim 131 DB dla zabawy na termlabie :). Sporo na nim jeździł też maniek z Siedlec/Szczecina .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą bardzo popularny w zachodniopomorskim. Mają go conajmiej 3 osoby . Bardzo szybki , dokładny . Gra bardzo fajnie , kiedyś nawet kolega z Civica pierdnął nim 131 DB dla zabawy na termlabie :). Sporo na nim jeździł też maniek z Siedlec/Szczecina .

 

a mozesz podac namiar do tych 3 osob moze byc na PW. no chyba ze sie udzielaja tutaj na forum i mogliby cos od siebie napisac...... co by mi pomoglo a i zostało dla potomnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam używa go Robert z CAS i Michał z Civica , ale oni nie udzielają się . Chłopaki z Gorzowa (Caddy) też mają doświadczenie z tym głośnikiem ,a le oni z tego co wiem tylko czytają od czasu do czasu . Maniek miał ten przetwornik długo i myśle że jak się tylko pojawi to coś szrajbnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałbym za Mańka pisać bo mogę niedługo dostać po łebku (ma niedługo zawitać po swoje graty do mnie :) ) ale mi się "zwierzał" że wg jego Lotus to najlepszy subbas do autka :) Tylko ta moc trochę "zaniżona" :P Bo u niego trochę więcej dostawał :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek miał ten przetwornik długo i myśle że jak się tylko pojawi to coś szrajbnie.

Ja nie chciałbym za Mańka pisać bo mogę niedługo dostać po łebku (ma niedługo zawitać po swoje graty do mnie ) ale mi się "zwierzał" że wg jego Lotus to najlepszy subbas do autka Tylko ta moc trochę "zaniżona" Bo u niego trochę więcej dostawał

i dlatego zmieniał na stx-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ty uważasz, że 1,5L robi az taką różnicę?

 

a skad mnie to wiedziec :P rzadko widze zeby wogle 10'tka w klozecie musiala miec az taki duży klozet :P dlatego sie pytam czy ogolnie czy 28 czy 29,5L toto jest to czy ktos go sprawdzal w w/w ale i tez w innym klozecie i bylo podobnie, lepiej lub gorzej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego zmieniał na stx-a?

zmienił na STX nie z tych powodów :) Ten kto zna Mańka nie tylko z opowieści wie o nim trochę więcej :) Nie mówie że znamy się jak łyse konie ale jednak coś wiem więcej. Ale forum nie jest po to by gadać o sprawach prywatnych ludzi wypowiadających się na nim.

 

Lotus nowy kosztuje 1300PLN w Polinku.

 

Mi STX się podoba ale nie chciałbym go do normalnego słuchania... dla mnie jest za sterylny, niema tej nutki FUNu :) Gra surowo dość dla mnie. A może to instalka Mańka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sub. Ale z tym, że ostro testowali to lekka przesada:) Grał o ile dobrze pamiętam w około 25-26litrach:)

Mała poprawka. Tamten Lotus to był SW250 - L0016-4s ;)

W papierach miał 20closed:

http://imageshack.us...dsc00531hk.jpg/

 

Ahh.. może kiedyś znów zagości w aucie;)

 

O ile dobrze widzę to 1400 nowy. Niezła cena bo kiedyś przez QBĘ to było chyba 2koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lezy .U mnie gral w 17 netto i dawl rade ,a jak niech wypowiedza sie ci co sluchali ... :),a co do stx Łukaszku to długa historia jak masz zamiar ... to zapraszam bywam ostatnio codzien w wa-wie :) przeto nie mam czasu na zagladanie tutaj nr pare osob wawy zna, wiec sobie poszukaj ,a i na forum sie niejednokrotnie przewalał co by nie bylo ze sie dodzwonic nie mozna ... czasami zostawie go gdzies niechcacy ze zmeczenia ... :)ale nie robmy tu offtopa zainteresowanych zapraszam prywatnie .Co do mojej instalki,Dawidku, to caly czas inprogres :)

maniek

 

juz nie leży....... :P

 

disaster3 a jaki seas lezy u herdiego na warsztacie?

 

nie wiem ale chyba ten sam i pytałem sie tez plywacka o niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lotusa męczyłem ponad rok na zmianę z HX2 2110, zasilany z x2000 w mostku. Moje zdanie jest takie że to dobry głośnik jak nie lubisz niskiego zejścia, bo on go nie ma, takiego mięsistego basu, ale za to odwdzięczy się szybkością, idealnym wręcz zgraniem z większością wooferów, czasem miałem wrażenie że to woofery zamulają a nie sub. W sumie to bardziej mi on pasował jak HX2, gdyż ten drugi był tego pierwszego przeciwieństwem.

 

W każdym razie szybki sub bez mięsa.

 

Co do ceny na Polinku, z tego co mi wiadomo to już jest druga seria tego głośnika i one są i były jeszcze tańsze (999zł), wizualnie różniły się logo na membranie, stara seria kosztowała 1899zł a nawet 2399, osobiście miałem i testowałem pierwszą serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lotusa męczyłem ponad rok na zmianę z HX2 2110, zasilany z x2000 w mostku. Moje zdanie jest takie że to dobry głośnik jak nie lubisz niskiego zejścia, bo on go nie ma, takiego mięsistego basu, ale za to odwdzięczy się szybkością, idealnym wręcz zgraniem z większością wooferów, czasem miałem wrażenie że to woofery zamulają a nie sub. W sumie to bardziej mi on pasował jak HX2, gdyż ten drugi był tego pierwszego przeciwieństwem.

 

W każdym razie szybki sub bez mięsa.

 

Co do ceny na Polinku, z tego co mi wiadomo to już jest druga seria tego głośnika i one są i były jeszcze tańsze (999zł), wizualnie różniły się logo na membranie, stara seria kosztowała 1899zł a nawet 2399, osobiście miałem i testowałem pierwszą serię.

 

dokladnie, szukam czegos co sklei mi sie idealnie z wooferami i bedzie uzupełniało swoje pasmo (czego mid-woofer nie zrobi). Wyrosłem juz z odbijania płuc i masowania nerek :D, czy ktos moze dac jakies namiary (lub moze ma fotki w swoich zbiorach) starej vs nowej serii, chciałbym zerknąc jaką mam.

 

dobra juz wiem chyba jaka jest roznica. 1-sza seria miala na membranie dominujacy (wiekszy) napis Lotus natomiast 2-ga seria ma Seas .

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wzioles mojego od Artiego to masz 2 serie

której nigdy nie widziałem po 999 zł , a śledziłe długo . Zawsze minimum po 1500zł w detalu . Grał rewelacyjnie , bardzo szybko i z dużym kickiem , zejście jednak nie było najmocniejszą jego stroną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej jest w polinku za http://www.polink.co.../cennik_208.xls za 1433 PLN brutto .

 

Dobra zeby podsumowac. Wszyscy napisali swojego uwagi co do rewizji 1- ktorą mieli okazje sluchac/testowac itd, maniek pisal o rewizji 2'iej .

Ponizej zrobilem zestawienie parametrów i roznic rev.1 vs rev.2 dodatkowo dla rev.1 wg. spec. producent zaleca skrzynka closed 20 L dla rev.2 natomiast nic nie zaleca :P , kolejna rzecz do wykres rev.1 i rev.2 pod ktorym opis jasno wskazuje skrzynke o jakim litrazu byla uzywana gdzie uzyskano takie wyniki (rev.1 - 31 L) natomiast (rev.2 - 29,5 L)

 

Pls o jakies wnioski wg. tego co tu padło do tego co podaje producent i co na to parametry (mi nic nie mowią) ale niektorym z Was pewnie tak. Temat dobry bo jednym miejscu mozna zebrac wszystkie informacje i pozniej nie bedzie trzeba latac po całym necie zeby wyciagnac jakies konkretne info na temat tego glosnika.

 

Dodatkowo dodam ze bedzie pędzony z DLS A6.

 

1. Specyfikacja i wykres dla Rev1 - oznaczenie głosnika (SW 250 L0016-4S)

2. Specyfikacja i wykres dla Rev2 - oznaczenie glosnika (SW 250/1 L0019-04S)

post-1931-0-77613100-1318759737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...