Skocz do zawartości

Lepszy wzmacniacz ??


Fanatic93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem jakieś 3 miesiące temu głośnik Alpine Swe 1243E i na szybkości kupiłem wzmacniacz blaupunkt gta 260 Ale ten bass jakoś nie robi na mnie wrażenia czy po kupieniu lepszego wzmacniacza jest możliwość że lepiej Łupnie Bassem ?? A Skrzynia jaka lepsza BR czy Closed ?? I czy warto dawać wygłuszenie do środka skrzyni ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taka jest prawda pytasz o rzeczy ogolno dostepne , wystarcza checi zeby poczytac forum i faq a jezeli tobie lenistwo nie pozwala uzyskac samemu wiedzy to dlaczego sie dziswisz ze nam sie nie chce wdawac z kolejnym leniem w dyskusje i tlumaczyc krok po kroku co i dlaczego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty tu nie ustanawiaj zasad tylko stosuj się do obecnych. Skoro jest to forum to każdy ma prawo zabrać zdanie w tym temacie czy ci się to podoba czy nie... Tym bardziej że kolega dobrze Ci napisał najpierw czytaj FAQ w którym zawarta jest odpowiedź na większość takich tematów jak Twój. Chyba nie myślałeś że ktoś specjalnie się męczył tylko po to żeby co drugi osobnik taki jak ty olewał go i pytał o to samo co chwile chodź odpowiedź już masz. A wiec poznaj się z www.google.pl bądź z wcześniej wspomnianym FAQ'iem http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf A jeśli masz to w 4 literach i dalej wolisz zadawać głupie pytania to leniwcze zmień forum. Sorry ale mnie poniosło bo co forum to takie kwiatki są
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah wydaje mi się, że jeśli chodzi o domowe kolumny BR, to nie wygłusza się ich w całości (piszę na swoim przykładzie). Wygłuszenie w paczkach BR, stosuje się żeby zlikwidowac rezonanse na średnich tonach i w celu poprawy brzmienia średnicy. Zazwyczaj komora średniaka jest wygłuszona, a komora z głośnikiem niskotonowym raczej wygłuszenia nie posiada. Mój wniosek jest taki, że wytłumianie dla niskich częstotliwości w przypadku BR, może zamulić co nie co bas, powodując buczenie, oraz "zmieni" pojemność skrzyni widzianej przez głośnik, co poskutkuje rozstrojeniem obecnego portu BR. Na pewno w 100% racji nie mam, ale odrobina prawdy powinna w tym być :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne. ja kupilem swoja skrzynie br z focalem w mielcu u PK i on sam mowil ze mozna wlozyc watolinke do srodka to glosnik bedzie nizej schodzil, jak sie okazalo watolina byla juz w srodku ale nie przymocowana :P wiec przyczepilem ja do scian i glosnik gra bardziej miekko i moze rzeczywiscie nizej schodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...