Skocz do zawartości

Subwoofer 10" +- 500RMS do SQ


łuki88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z wymianą swojego AS HX12 na jakąś dobrą jakościowo 10tkę z tego powodu że HX12 potrzebuję ok 30L netto do prawidłowej pracy, a ja chce zabudować głośnik w boczku bagaja i niestety ale 30L netto to troszkę przy dużo dlatego rezygnuje ze wzgl. konstrukcyjnych.

 

Myślałem nad HX10, ten potrzebuję ok 22-24L ale... Wzmacniacz napędzający to Steg K2.02 i teraz zastanawiam się czy nie wybrać czegoś mocniejszego z dwóch powodów:

1. Głośnik będzie mniejszy więc teoretycznie będzie potrzeba więcej mocy aby uzyskać to co z 12" (auto Honda Accord VI sedan)

2. Wzmacniaczem napędzającym będzie Steg K2.02 który posiada w mostku ponad 600w RMS dlatego może warto zmienić głośnik aby w pełni wykorzystać wzmacniacz.

 

Priorytety to mały litraż skrzyni (+- 20L), przeznaczenie SQ, moc ok 500RMS, muzyka różnista od RAPu po House.

Cena 600-800zł (najlepiej nowy)

Jeśli nie ma nic sensownego w tej cenie to zostaję przy HX10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byly dwa nowe genesisy na alle za 650 cena sklepowa 1500ziko.Mam focala 8 21v2 i mi styka basu z 25 to bym chyba oszalal.Helixa p10 sluchales?Juz doczytalem ale helix to 42l.Zmien koncepcje po co w boczek sie pchac.Auto masz duze to i miejca w bagaju starczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytety to mały litraż skrzyni (+- 20L), przeznaczenie SQ, moc ok 500RMS, muzyka różnista od RAPu po House.

 

będzie ciężko, od siebie polecam Aliatne 10 Si, spokojnie wytrzyma moc tego stega, litrażowo 17l, sprawdza się w każdej muzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszą opcją byłby ten Aliante... Fakt że używany ale w granicach 900zł dostępny. Zobaczymy, może zmienie koncepcje zabudowy i zostawię HX12 :P

A coś takiego jak JL 10w3 ? Zalecana obudowa niecałe 18L, 300RMS ale te 400-450 można mu śmiało dawać z tego co pisze producent.

 

Jeszcze Helix P10 jest ciekawym głośnikiem pod moje wymagania. Fajnie to gra w tych 15L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa jak coś to odezwę się do Ciebie.

 

W weekend rozstrzygnie się sprawa odnośnie suba, być może HX12 doczeka się swojego miejsca w bagażniku niekoniecznie w boczku... A jeśli nie to pewnie będe polował na Alianta.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliante ... Masz jedną sztukę na allegro w dobrej cenie więc nie musisz polować .

 

był w lepszym stanie i w innej cenie kiedyś :D hehe :D

 

Wiem że Aliante :P Tak tylko na alle jest 12"...

 

12" w closed w normalnej wersji potrzebuje 18-22l na czysto, więc też jakiejś przepaści nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

był w lepszym stanie i w innej cenie kiedyś hehe

Ale wtedy nie był jeszcze tak kultowy :D

 

Tak tylko na alle jest 12"...

TO co ty w końcu chcesz ?? Bo raz piszesz że chcesz 12" , raz że 10". Tak jak pisał Hellsin To aliante spokojnie daje radę w 20L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że buda 20L dotyczy Aliante 12" dlatego mowa była cały o głośniku 10".

Czyli LTD też mnie nie zadowoli...

Dobra Pany zobaczymy co mi wyjdzie w sobote z HX12, może gdzieś go wcisne to sprawa będzie zamknięta.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...