Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc skrzynia do Rockforda


zalek017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy proszę o wyrozumiałość :wink2: Kupiłem skrzynie zamknięta rockforda o taką : http://allegro.pl/rockford-fosgate-punch-p1s4-10-nowy-model-mlawa-i1814253524.html i jest taka sprawa Panowie że gra to ciszej i gorzej niż sąsiada JBL 275RMS (sprawdzane pod tym samym wzmakiem) sąsiad zrobił sobie skrzynie sam ze zwykłej płyty pilśniowej... jest to skrzynia wyliczona szczelinowa coś takiego http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSLkXURPZWnX2WEvC_to9VzkKmeTtKGQVh1RFF3RbEztqp5iaIup0elpoWo7g i jestem wkurzony że jego JBL rozsadza basem samochód a mój Rockford gra mizernie... Panowie proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety ludzie przez glabow z tubami w bagazniku pomylili pojecia i nie wiedza do czego jest sub , nie sluchaja muzyki a jedynym wyznacznikiem udanego zakupu jest to jak bardzo lusterko lata. Zrob skrzynie Br jak kolega wyzej pisze bedzie glosniej , zrobic skrzynie nie jest problem , wycieczka do kastoramy po pocieta plyte klei wkrety , pozniej posklejac to do kupy i wyrzynarka zeby wyciaz dwa otwory i wszystko.... a zapomnialem jeszcze trzeba kupic port br i kawalek materialu , ogolnie okolo 2godzin pracy i koszt okolo 60-70zl a jak nie dasz rady to koledzy zrobia ale za to sie placi material + robocizna 160-200zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety ludzie przez glabow z tubami w bagazniku pomylili pojecia i nie wiedza do czego jest sub , nie sluchaja muzyki a jedynym wyznacznikiem udanego zakupu jest to jak bardzo lusterko lata. Zrob skrzynie Br jak kolega wyzej pisze bedzie glosniej , zrobic skrzynie nie jest problem , wycieczka do kastoramy po pocieta plyte klei wkrety , pozniej posklejac to do kupy i wyrzynarka zeby wyciaz dwa otwory i wszystko.... a zapomnialem jeszcze trzeba kupic port br i kawalek materialu , ogolnie okolo 2godzin pracy i koszt okolo 60-70zl a jak nie dasz rady to koledzy zrobia ale za to sie placi material + robocizna 160-200zl

a jak wystroić to na 37hz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sie nie znam , nie obliczam tego od reki racze jprzez program , strojenie to dopasowanie odpowiedniego portu jego dlugosci i szerokosci.

 

Co do skrzynek to jak to mowia najciemniej pod latarnia :D =- http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.asp?item_id=120405&locale=en_US&p_status=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sie nie znam , nie obliczam tego od reki racze jprzez program , strojenie to dopasowanie odpowiedniego portu jego dlugosci i szerokosci.

 

Co do skrzynek to jak to mowia najciemniej pod latarnia :D =- http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.asp?item_id=120405&locale=en_US&p_status=

hmm a nie lepsza szczelinowa?? taka jaką dałem fote w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może Cię w takim układzie zadowolić, to skrzynka powerful enclosure, czyli szczelinówka zaprojektowana przez RF.

Masz tutaj wymiary, co prawda w calach, ale to nie problem, masz cut list czyli listę cięcia, przelicz sobie na cm, i idź do obi/praktikera czy czegokolwiek w ten deseń i niech Ci przytną na wymiar, kup klej typu wikol, i znajdź parę wolnych godzin i sobie posklejaj. Powinno być wtedy ok, jednak głośnik w tym wymiarze bardziej jest do uzupełnienia pasma, jednak można też coś z niego wycisnąć w ten sposób więc kombinuj.

 

Możesz na próbę zrobić skrzynkę z 18mm wiórówki, jak Ci się spodoba zrobisz sam z mdfu, tudzież zlecisz komuś wykonanie - wiór jest 2x tańszy od mdf, co prawda gorszy, ale nikt nie zagwarantuje że to będzie to czego oczekujesz.

 

Napisz jeszcze jaki wzmacniacz, radio, kable zasilające i masowe pod tym chodzą.

post-5355-0-15789000-1318694671_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne w tym wszystkim jest to, że kolega zakupił 25cm głośnik i wymaga od niego niewiadomo jak dużego ciśnienia.

 

Napisz pod jakim gra wzmacniaczem, i jak chciałeś "rzeźni" było wziąć 15 calową wersję i zrobić ją w szczelinie.

Wiem ze nie zagra to bóg wie jak ale mam punkt odniesienia do skrzyni szczelinowej z głośnikiem 25cm Jbl 275rms i gra to 2 razy mocniejszym basem pod tym samym wzmakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za moda panuje na "szczelinowe skrzynie"

przeciez to taki sam b-r tylko ze prostokatny a nie okragly...

 

JBL gral "mocniej" bo jest wiekszy i pewnie ma wieksza efektywnosc oraz w skrzyni b-r pewnie mial mocne podbicie basu

 

ty masz w zamknietej wiec takiego wrazenia nie robi ale powinien zagrac przyjemniej i mniej meczyc...

ale jak liczy sie tylko ilosc basu to zmien na b-r

 

jak juz pisalem moge sie podjac wykonania odpowiedniej skrzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za moda panuje na "szczelinowe skrzynie"

przeciez to taki sam b-r tylko ze prostokatny a nie okragly...

 

JBL gral "mocniej" bo jest wiekszy i pewnie ma wieksza efektywnosc oraz w skrzyni b-r pewnie mial mocne podbicie basu

 

ty masz w zamknietej wiec takiego wrazenia nie robi ale powinien zagrac przyjemniej i mniej meczyc...

ale jak liczy sie tylko ilosc basu to zmien na b-r

 

jak juz pisalem moge sie podjac wykonania odpowiedniej skrzynki

 

 

głośnik też ma 25cm jak mój ale faktycznie to ten br tak działa że jest więcej basu, to prawda w zamknietej jakość basu jest przyjemnie miła i nie meczy słuchu, napisz na pw za ile byś wykonał taką skrzynke na gotowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...