Skocz do zawartości

Jaki subwoofer za ok 600 zł?


mateoskr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam obecnie Pioneera TS-W308D2 w skrzynce BR 40L. Gra on pod monoblockiem Hertz'a EP 1D. Nie zadowala mnie ten głośnik, ponieważ jest bardzo przymulony i wolny. Ma słabe uderzenie, dlatego w celu sprawdzenia czy da sie z niego cos jeszcze zrobic wsadzilem go do zamknietej skrzynki 50L. Niestety chyba było jeszcze gorzej. Zastanawiam sie nad JBL'em P1222 w closed. Mam około 600 zł na ten wydatek. Czy warto? Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że wiekszość takich, których jest do sprzedania to wersja 2x4 Ohm i zastanawiam sie czy głośnik to wytrzyma, bo moj wzmak ma 750W przy 2 Ohm. Chyba bede musiał polować na wersje 2x2 Ohm, bo 400W myśle, że wystarczy na ten głośnik. A co myślicie na temat tego P1222? Wart swojej ceny czy nie (mam na myśli nowy głośnik)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia dopasowania głośnika do wzmacniacza, który ma 400W /4ohm lub 750W / 2ohm. Czyli jednak 400 to za mało na RE SE12? A znowu 750W to chyba już będzie za dużo.. Co do tych Atlasów, to wolałbym jeden głośnik 12" niż dwa mniejsze, bo nie chciałbym zajmować więcej miejsca w bagażniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiadomo, że wszystko to kwestia regulacji. Teraz już jestem spokojniejszy, ale miałem wątpliwości, bo nigdy nie podawałem na suba wiecej niż moc znamionowa, więc nie miałem praktyki. No ale trzeba przyznać, że Re wygląda bardzo solidnie, ma dużą cewke i zawieszenie więc jednak nie powinno mu się nic stać. A orientuje sie ktoś gdzie można szukać takiej używki? Próbowałem szukać ale wszystkie oferty przedawnione i to sporo, a nówka 1000 PLN, a to troche duzy wydatek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jes ma byc szybko i jakosciowo to bym sie zastanowil nad obecnym AudioSystemem HX 12 SQ, jest nawet w niezlej kasie a jakosciowo to raczej zaden tutaj przedstawiony mu nie dorownuje a i mięchem tez rzuca. Mialem go przez ok 0,5 roku i bylem bardzo zadowolony. Tylko sie tak zastanawiam czy ten sub nie jest troche na wyrost w stosunku do tego czym bedzie napedzany.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym raczej 12" głośnik. Moge wydac jakies 750 zł na używke, więc jak narazie skłaniam sie ku RE SE12. Zastanawia mnie tylko czy D2 czy D4? Bo przy D2 szedłby na niego aż 1kW. A przy D4 dostawałby 750W, a to chyba powinno wystarczyć. Z tym, że zdania na ten temat są podzielone i już nie wiem :)

 

A druga sprawa to skrzynka pod niego: polecacie BR czy closed? Ponoć w BR jest tak samo szybki ale ma lepsze zejście. Jaka jest Wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ochłonięciu dochodzę do wniosku, że aż taka moc i taki głośnik chyba przerastają poje potrzeby i finanse..

Myśle, że w zupełności wystarczyłby mi SR12 i wysłać na niego 400W. Możecie mi coś powiedzieć więcej o tym głośniku? Jakieś opinie i doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik miałem na testach w skrzynce BR... Też mam MK4 i pod DLS A6 SR12 D2 spięty był w 1ohm i robił taką robotę w aucie, że momentami robiło się niedobrze (dla niektórych to chyba plus :rotfl: ) Ogromne zejście, szybkości to ona raczej nie ma i przy szybszych bitach raczej się gubił (jestem zwolennikiem baardzo szybkiego basu :super: ). Nie mniej jednak do HH i RAPU jak znalazł... Może w closed zagra inaczej...

 

Jeśli już byś się zdecydował na SR12, to kup wersję D2. Zepnij go w 1ohm i głośnik zostanie należycie zasilony :wink2: Oczywiście należy pamiętać o użytkowaniu sprzętu z głową :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1 ohm mój wzmak ma 1 kW, więc bez przesady, to już by było za dużo na SR12. Pisałem wyżej, że nie potrzebuje aż takich mocy w aucie :) Myślę, że zadowoli sie 400W.

 

A co do głośnika - zależy mi właśnie na tym, żeby głośnik był szybki, miał dobre uderzenie i zarazem zejście. Słucham głównie electro-house tak więc zależy mi żeby głośnik nie gubił sie w szybszych bitach :)

 

Miał ktoś SR12 w closed? Chyba wtedy byłby bardziej precyzyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...