Skocz do zawartości

Focale wala w tapicerke


pawellko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno skonczylem wygluszenie drzwi i focale KR zaczely poprostu walic(fizycznie w tapicerkę a raczej orginalną maskownice będąca integralna cześcia tapicerki). Te przetworniki maja duze wyhylenia przy konretnym basie. Chyba jedyne wyjscie to wyciąć otwór i zamocować maskownice dołączone do focali. Niestety jestem zielony moze ktos podpowie jak sie do tego zabrać. Jak wyciac taki otwor tak aby byl rowny? Czy ta maskownice mam przykleic do tapicerki czy polaczyc jakos inaczej moze polutowac plastiki?

Zdaje sobie sprawę że moje pytanie może sie wydawać poprostu glupie ale jak dotad wszystko przy CA robilem w samochodzie sam i mam nadz ze uda się tą tendencje ustrzymac. Macie jakies wskazowki?

P.S Uderzanie jest tylko przy duzym basie w niektorych housowych kawalkach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś nad wycięciem obecnej maskownicy - i zastąpieniem jej materiałową - jak w domowych głośnikach? Nie wiem czy drzwi na to pozwolą.

Bawił się ktoś czymś takim w aucie?

 

a co do wycinania w plastiku - ja do lutownicy mam takie ostrze - dość fajnie tnie się plastik. Względnie innym drutem oporowym, a w najgorszym razie przeszlifujesz krawędź i też będzie ok :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Radka i pawels-a.

Daj sztywny pierścień (alu lub nierdza) do 5mm i pozamiatane. Będzie sztywno i na pewno nic nie będzie tłukło w ori maskownice.

A swoją drogą, jeżeli ori maskownica ma mały prześwit to lepiej pokombinuj z dołączonymi do głośników. Bo nawet jak wstawisz pierścień a będzie słaby przeswit to połowa "muzy" zostanie pod tapicerą powodując tylko niepotrzebne rezonanse tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie słaby przeswit

Chodzi Ci o odległość tapicerki od górnego zawieszenia - czy o średnicę otworów w maskownicy?

"muzy" zostanie pod tapicerą powodując tylko niepotrzebne rezonanse tapicerki

A wracając do tego wątku - mam u siebie takie wrażenie po zamontowaniu HSK w drzwiach - mam dość gęstą maskownicę przed głośnikiem i tapicerka pracuje z mocniejszym basem.

Wiem że można głośnik wyciągnąć przed tapicerkę - to jednak wydaje się być ciężkim tematem...i myślałem żeby u mnie wyciąć plastik - ciężko to opisać ale maskownica ma przetłoczenie - więc można by dość zgrabnie wyciąć plastikowe wnętrze i zastapić je materiałowym. Wiem że w nogach będzie to narażone na kopnięcia itp. ale chodzi mi o sam pomysł - robił ktoś takie manewry u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav, tak chodzilo mi o średnicę a raczej ich ilość i przelotowość. Przy pierścieniu ok 5mm na pewno nie będzie ani resor a tym bardziej membrana uderzać o tapicerkę.

 

Często w ori maskownicach otwory są małe i nie drożne (niedoskonałości w produkcji).

Więc jak coś to sprawdź, poprzepychaj a najlepiej jak chcesz zostać przy ori to porozwiercać otworki na możliwie największe. Trochę żmudne zajęcie ale sporo pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...