Skocz do zawartości

Ostateczny dobór zestawu.


henieQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema !

 

Planuje już od dłuższego czasu zrobić coś w moim Smarcie.

Mam już radio Pioneer DEH-2300

 

Myślałem, aby zrobić to tak :

 

Zamiast seryjnych głośników 10cm dać jakieś 13cm w odseparowanych tubach ( z wyższego modelu Smarta ).

Do tego dołożyć po 16cm w kieszenieniach ( drzwiach )

Jakiś jeden niskotonowy 16cm zabudowany w bagaźniku ( zamiast schowka )

 

Wszystko podpięte pod jakiś malutki wzmaczniacz pod siedzeniem.

 

Tak więc potrzebuje abyście pomogli mi wybrać

-głośniki 13cm

-głośniki 16cm

-niskotonowy 16cm

-jakiś mały wzmak

 

No i co prócz tego będzie mie jeszcze potrzebne ?

Jakie kable?

Jaką matą wygłuszać najlpiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskotonowy 16cm? Myśle ze takie rozwiązanie Cie nie zadowoli lepiej poszukaj jakiejś fajne 8 cali, do tego widzę zestaw odseparowany na przód w odpowiednio przygotowanych drzwiach, wzmak jakiś cztery kanały a a głośniki z tyłu wywal albo zostaw serie pod radiem. Wszystko zależy od tego ile masz na to kasy, podaj budżet jakim dysponujesz a pojawią sie sensowne propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 cali to +- 20cm średnicy ?

 

Niestety taki mi sie nie zmieści w ten 'schowek'

 

 

Bo sprawa wyglada tak, ze teraz mam tylko marne 10cm w desce rozdzielczej i tam chce wsadzić te 13cm.

 

W drzwiach nie ma miejsca na głośniki dlatego chce wszystko ładnie wygłuszyc i wsadzić tam 16cm

 

a z tyłu chciałem dać jakiś 16cm w miejsce schowka, ale skoro mówisz, że nie będzie efektu, to chyba dam spoój, bo tam wiekszy niz 17cm nie wejdzie.

 

Chcialbym wydac około 350-400 zł na głośniki (13cm + 16cm)

 

Przepraszam na PPP, ale poczytalem troszkę i mam troszkę inny pomysł.

 

Dwudroższe 16cm głosniki w drzwiach - to na pewno

 

Teraz tylko zastanawiam się czy jest sens grzebać w tej desce rozdzielczej

 

Do tego tweeterki i wzmaczniacz - jaki ?

 

Jakie kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze nie masz miejsca na glosniki w drzwiach ale chcesz je wygluszyc i wsadzic tam 16,5cm..? a wiec kup normalny odseparowany 2 drozny zestaw, woofery daj w drzwi, tweeterki gdzies na podszybie lub w slupki, ew. tez w tapicerke drzwi i tyle. to jest poprawny zestaw, a te 10 w desce odepnij i zostaw na ozdobe. co do niskotonowego 16,5 to chyba ciezko bedzie znalezc. ale moze akurat znajdziesz cos w dobrej cenie, zawsze to jakos uzupelni to niskie pasmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...