Skocz do zawartości

A4 B5 a głośniki 13cm


gmbs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, chciałbym sobie poprawić brzmienie swojego auta. Wiem, że jest masa przetrenowanych patentów na A4 B5 polegających na dorabianiu panela pod głośniki 15-16,5 cm. A mi chodzi po głowie dobra 13 i wpasowanie jej w fabryczne miejsce bez przerabiania tapicerki. Co wy na to? Czy ma szanse to przyzwoicie zagrać kick-iem i średnicą? I jaki ewentualnie głośnik zastosować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chodzi po głowie dobra 13 i wpasowanie jej w fabryczne miejsce bez przerabiania tapicerki. Co wy na to? Czy ma szanse to przyzwoicie zagrać kick-iem i średnicą?

Średnicą na pewno. Kick z 13 też da się wycisnąć. Pytanie co masz na myśli "bez przerabiania tapicerki"? Bez przerabiania to tam jest dziura na 10cio cm głośnik. Chcesz zamocować midwoofer do tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby zewnętrzny wygląd pozostał bez zmian. Jak mi przyjdzie kiedyś sprzedać to wsadzam tam byle co i z zewnątrz wygląda ori.

Rzeźba mi nie obca - robiłem sobie panele w foce gdzie w narożniku w ogóle nie ma oryginalnie głośnika, więc z tym też bym sobie poradził, ale po pierwsze mi się nie chce a po drugie po co działa szablonowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby zewnętrzny wygląd pozostał bez zmian. Jak mi przyjdzie kiedyś sprzedać to wsadzam tam byle co i z zewnątrz wygląda ori.

Jesli chcesz aby wygląd pozostał bez zmian, to po zamontowaniu głosnika 13cm w panelu mocowanym do blachy duża część głosnika będzie grała w boczek. Tam już ta 10ka częsciowo gra w plastik:

SANY0513.JPG

 

[...] ale po pierwsze mi się nie chce a po drugie po co działa szablonowo.

Czyli jednak chcesz zamocować go do plastiku? Jak 13kę chcesz zamocować w miejsce 10ki (jak na foto powyżej) bez rzeźby? Panel redukujący średnicę mocowany do boczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...