Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza 4 kanałowego i subwoofera.


Sleper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wasze forum bardzo mi pomogło w wyborze sprzętu do tej pory, ale znowu mam dylemat.

 

1. Chcę wzbogacić swoje audio o subwoofer. Kwota, którą chcę wydać na głośnik razem ze skrzynką to około 300-350zł. Słucham Rapu, Dubstepu, czasami Reggae i nie ukrywam, że zależy mi na ładnym basie, bo w obecnym setupie brakuje mi dołu. Wolałbym też, żeby głośnik miał nie więcej niż 25cm i musi być nowy. Zastanawiam się nad Intertechnikiem MDS08 w skrzynce BR, czy to będzie dobry wybór? W poprzednim aucie miałem PB S10C w skrzynce bez BR i w miarę mnie to zadowoliło, chociaż nie ukrywam, że wolałbym bardziej miękki bas, przyjemniejszy (nie wiem jak to określić fachowo).

 

2. Obecny wzmacniacz chciałbym sprzedać i kupić czterokanałówkę do zasilenia przodu i przyszłego subwoofera. Wzmacniacz może być używany. Tutaj nie mam żadnego typu, prosiłbym o pomoc, chciałbym wydać na niego nie więcej niż 300zł. Czy może radzicie zostawić mój wzmak i kupić drugi do subwoofera?

 

Auto: Seat Ibiza HB 3drzwi FL, radio JVC KD-SH909R, głośniki Morel Maximo podpięte pod Kenwooda KAC-PS201T, drzwi wygłuszone.

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z dwoma wzmacniaczami również rozważam. Ale powiedzcie mi jak wygląda wtedy podłączenie dwóch wzmacniaczy? Idą na jednym kablu zasilającym? Obecnie mam 10mm2 kabel, pociągnąłby dwa wzmacniacze, czy musiałbym wymienić na taki o większym przekroju?

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro pasuje Ci ten twój kenio to może zastanów się nad tym samym na subba (myślę że spokojnie da radę) nawet na aledrogo jest aktualnie taki tylko troche przekracza twój budżet. Co do kabla to sądzę jeśli masz porządne miedziane (nie CCA) to powinno wystarczyć ale zmiana na grubszy nie zaszkodzi. zawsze też możesz kupić kilka metrów od aku do bagaja a tam dać rozetkę i wykorzystać stary do podłączenia wzmaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem już. Suba wybrałem, jest to IT MDS08 w BR jednak i teraz zaczynam poszukiwania wzmacniacza. Jeszcze jedno pytanko. W przypadku zastosowania grubszego kabla zasilającego i rozdzielacza zasilania jak jest z kablami masowymi? Zostają te same, czy również trzeba kupić grubsze? Ogólnie jakie kable potrzebuję dokupić do moich obecnych, żeby podłączyć drugi wzmacniacz?

- grubszy kabel zasilający

- rozdzielacz zasilania

- kabel masowy

- kable RCA(?)

Coś jeszcze?

Dzięki za pomoc.

 

Ewentualnie czy takimi kablami zasilę wszystko?

http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,242,251&kid=251&pid=1832

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zestawy holywooda sa naprawde ciekawe jakosciowo, ale spytaj Kamila bo pewnie oferta bedzie korzystniejsza.

 

Skoro chcesz wrzucic drugiego kenia i szukasz czgoś co w razie czego potrafi pomasować , to warto spojrzeć sobie hertza es 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...