Skocz do zawartości

Re audio se 15 ? Czy coś innego ?


L_U_L_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam obecnie 2 x pioneer ts-w 308. Na oku mam głośnik re audio se15 , mógłbym mu zaoferować budę ok 95 litrów na czysto i zasilić go jak na razie 700- watowym wzmacniaczem. Pracował by w wersji D4 , czyli na 2 ohmy. Zależy mi na głębokim tłustym a zarazem mocnym basie. Czy taki głośnik zapewnił by mi takie doznania ? Wiem , że zaraz każdy będzie upierał się o to że serie " se " gra przy 900-1000 watach , ale na dzień dzisiejszy mam 700 , z czasem bym to zmienił.

 

Myślę o jednej 15'stce ponieważ w przyszłości , wraz ze zmianą auta chciałbym dołożyć drugą .Ale to dalekie plany i rozmyślam nad taką opcją. Słuchał ktoś tego głośnika ? Miał może porównanie do innych , być może takich pionków które posiadam ?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłości myślisz o dołożeniu drugiego to może starczy se12. Będzie dużo szybciej, skrzynie mniejsze a jeśli zasilisz je należycie basu napewno nie zabraknie. Miałem kilka subwooferów np. Vibe Black Air 12, Rockford P3 i Se 12 wypadł najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. jedni twierdzą iż co jeden głośnik to nie dwa. Jakby się miał jeden se 12 do obencych 2-óch pionków ? wiem że to z pewnością inna klasa głośników i ciężko o porównanie . Niestety nie miałem jeszcze przyjemności usłyszeć Re audio w akcji ale czytając opinie innych na prawdę jest warta zakupu. Jak se 12 to skrzynka 57 litrów jak zaleca producent. Na moje rozumowanie se15 powinien zagrać ogromniej niż 12-stka no nie ? Lubię bass czuć na ciele , jednak obecne pionki męczą już uszy chciałbym wejść na bardziej jakościowy głośnik nie tracąc na uderzeniu. Dlatego zastanawia mnie jedna 15-stka , a w przyszłości taka druga.

 

Osobiście nie używam bagażnika , co poręczne wrzucam na tylne siedzenia . Nawet szybciej i wygodniej jak dla mnie :) Także bagażnik przeznaczony pod car audio.

 

Mam mętlik w głowie i dlatego chciałbym by ktoś kto słyszał i miał możliwości różnych sprzętów mnie naprostował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RE SE 12 w closed i BR i dla mnie grał lepiej w closed. W BR jakoś nie odczułem dużo większego zejścia czy ciśnienia a w closed było trochę szybciej i też czesało grzywkę.Dostawał 800 RMS i był spięty na 2 ohm. Ogólnie to dobre suby i do ciśnienia i do słuchania normalnej muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...