Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu założyłem mój upragniony sprzęcik, niestety po podłączeniu we wzmacniaczu po włączeniu radia kontrolka przeskakuje na "protect". Jaka może być przyczyna, dodam tylko że ten sam sprzęt hulał w moim poprzednim autku a teraz mam problemy. We wzmacniaczy bezpiecznik 2 x 25 A, kabelkli 20mm2. Myślałem że przyczyną jest słaba masa, podpiąłem dzisiaj pod zaczepu do kanapy, wzmacniacz hulał 5 minut i znowu przełącza sie na protect. Proszę o podanie jakichs mozliwych przyczyn, może dojdę do tego metodą dedukcji:) Pozdrawiam i z góry dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz umarł, daje głowe uciac ze polecialy tranzystory, to wzmacniacz 2 kanałowy wiec nie sprawdzisz raczej sam ktory umarł wizualnie, wiec albo je pomierzysz albo po prostu wymienisz komplet, swoja droga mosfety tanie nie beda. Mialem to samo, probowalem wszystkiego przed wymiana, tyle ze ja mialem wzmak 4 kanałowy i organoleptycznie wylutowywyalem kolejno parami tranzystory az doszedlem ktore sa uszkodzone. Tyle ze jak sie dowiedzialem mialem szczescie bo moglo pojsc cos wokol tranzystora i nie koniecznie sam tranzystor, jednak nie zmienia to faktu ze trzeba bylo interweniowac lutownica...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega wyzej wspomnial polecialy tranzystory mialem ten sam problem ale z monoblokiem koszt naprawy u naprawde fachowca nie jest duzy idzie przezyc

na chleb zostanie nieraz powala w hu.. i powiedza ze co inne poszlo tylko poto aby kase zedzec tak wiec uwazaj!!!! i zawsze bierz te stare wymienine czesci i sprawdzaj bo to podstawa ......gwarancji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...