Skocz do zawartości

dobór wzmacniacza na zestaw przedni i subwoofer


bako
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym się was doradzić jak rozbudować system audio, dotychczas posiadam:

a)Alpine 9835R

b)Powrebass 2XL-6C

 

co będzie odpowiedniejsze:

1)zakup wzmacniacza Alpine(jaki model??) do napędzania przedniego zestawu i subwoofera

2)zakup Alpine 3523 do napędzania przedniego zestawu

Alpine 3539(którego już posiadam) do napędzania subwoofera

 

pytam gdyż chciałbym złożyć to raz i później nie bawić się w podmiany, rozkładanie od nowa okablowania itd.

 

jeśli miałbyby być jeden wzmacniacz to jaki konkretniego model Alpine jest gody uwagi

jaki subwoofer Alpine bądź PowerBass możecie polecić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie używałem Alpine 3554 z HSK i subem Marathona - grało to bardzo fajnie, jak to Alpine. Skrzynię miałem przygotowaną tutaj na forum - dość duża ale pewnie dzięki temu relatywnie słaby subwoofer dawał dzielnie radę.

 

Przedweszystkim zastanów się jaką moc chcesz na suba - o ile dasz radę posłuchaj w innych autach, potem zadecydujesz.. Jeśli na suba starczy Ci ok 150 W...to wybór będziesz miał spory w 4 kanałówkach i ogarniesz wszystko z jednego wzmacniacza. Jeśli pójdziesz w dwa wzmaki to możesz sobie dobierać do woli sprzęt i łatwiej modyfikować system.

 

Jeśli jesteś gdzieś z okolic Katowic - mogę Ci udostępnić wspomniany zestaw (alpine 3554 i sub matahon w skrzyni BR) do odsłuchania, pod kątem ewentualnej sprzedaży - pisz na PW w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z sandomierza i niestety mam kawałek drogi a i jeśli chodzi o odsłuch sprzętu to jest on utrudniony dlatego chciałbym polegać na opini innych,

nie chodzi mi o celowanie w jakieś konkretne moce, bardziej zależy mi na jakości dźwięku, do bagażnika również nie potrzebuję mocnego sprzętu ot taki który naturalnie potrafiłby uzupełnić niskie tony, co polecacie do nadwozia sedna, auto to Vectra B

 

wzmacniacz do przedniego zestawu chciałbym umieścić za schowkiem tylko czy warto się męczyć, czy może odrazu sprzedać Alpine 3539 i poszukać jednego wzmaka do pędzenia całego zestawu

 

a może innym wyjściem byłby zakup wzmacniacza innegro producenta na rzecz uzyskania lepszej jakości dźwięku ?? w cenie powiedzmy ok. 700 -800zł z możliwością zmostkowania do 3 kanałów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...