Skocz do zawartości

Automatyczne wyłączenie zasilania


piotrmk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest taka możliwość. By zasilanie samochodu było wyłączane w momencie gdy stan naładowania akumulatora spadnie do 20%?

Jeśli tak, ile czasu (i stanu portfela również) było by potrzebne do zrobienia/kupienia takiego cuda?

Dotąd widziałem coś takiego w Citroenie DS3, lecz jako tako nie spotkałem się ze sprzedażą tego typu instalacji.

 

Oczywiście wszystko z dedykacją dla car audio ;)

 

Jeżeli zajedzie taka potrzeba, przenieście do innego działu. Nie bardzo wiedziałem gdzie to wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan naładowania 20% czyli co, 2,4V ? czy o 20% czyli ok 10,6V - tego nie rozumiem (pewnie ta druga opcja).

 

A jeśli chodzi o taki sterowniki to nie ma problemu, sam mam podobny, odcina remote na cały sprzęt przy napięciu 10,5V a ponownie załącza jak pojawi się min 12,5V po 30 sekundach.

Możesz to też dowolnie zmieniać w zależności od wymagań auta co do odpalenia, w moim 10.5 pozwala zakręcić V6kę, ale 10.2 już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem ale znalazłem rozwiązanie:

 

http://sklep.avt.pl/p/pl/48556/monitor+i+konserwatora+akumulator++-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

 

informuje nas o rozładowaniu aku ( albo błyskami gdy trzeba podładować - albo dźwiękiem dy już jest kaplica.

 

Teraz brakuje do ideału aby podpiąć do tego coś co przerwie obwód sterowania wzmacniaczami ( remote )

 

Czyli w momencie pojawienia się napięcia na bzyczku lub diodzie odcina ten obwód. Ktoś ma jakiś pomysł jak to ogarnąć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik na atmega 8, ogarnia pomiary zasilania, ma 3 wbudowane przekaźniki, i odczytuje do 3 temperatur, tak więc monitoruje temperature, załącza wiatraki i jak spadnie mu napięcie - odetnie przekaźnik z remote.

 

Koszt sterownika to ok 100zł, jak ktoś chce wyświetlacz to dodatkowe 35-50zł + program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pojadę po bandzie i polecę Ci Helixa XXL

urządzenie mam ,co prawda kupiłem je dopiero po tym jak wychechłałem akumulator kilka razy ale teraz zyskałem:

1. gwarancję że odłączy muzę kiedy spadnie napięcie poniżej wartości nie bezpiecznej dla żywotności akumulatora

2. stałe napięcie bez ryzyka przepięcia czy innej cholery jak i spadku napięcia gdy wyłączony mam silnik :D (teoretycznie :)

3. regulacje napięcia zasilania wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz przy jakim napięciu ma Ci to odcinać zasilanie i czy ewentualnie przy 2 różnych wartościach (przełączane).

Analogowa wersja kosztuje około 35 zł.

Należy to podłączać przy akumulatorze a nie przy wzmacniaczu gdyż obniża to skoki napięcia i niepotrzebne wyłączenie wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie schemat mojego sterownika, może się przyda

 

są tam 3 przekaźniki dowolnie programowane, u mnie remote, pompa i wentylatory + 3 czujniki temperatury, na zasilaniu ma pomiar napięcia wejściowego.

a program tez zamieścisz?

 

bo juz ide kopiowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzata pany :kwasny: z tymi "procesorami" i komplikacjami.

Autor chce proste rozwiązanie na wyłączenie sprzętu jak mu aku przysiądzie (akurat u siebie mam rozwiązanie "najchamowate" ...obserwuję oczami volty na wyświetlaczu :hyhy:

Już kiedyś był problem podobny i dawałem na elektrodzie porady podobne jak ta a wiem, że da sie i działa bo robiłem kedyś doświadczenia. Ja zwyczajnie nie mam czasu (ani weny) w tej chwili "praktykować" ulubionej elektroniki.

Plan jest prosty, przekaźnik rozłączający remotkę sterowany tranzystorem którego bazę należy wysterować zwykłą, prostą diodą...Zenera dobraną do założonego napięcia i to na prawdę jest wszystko.

Koszt włączając najdroższy przekaźnik to max. 15-20 zł (nawet płytki drukowanej nie trzeba robić) :super: .

Nie chcę się wymądrzać ale tak proste rozwiązania bywają niezawodne latami a w swej prostocie są genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przesadzata pany :kwasny: z tymi "procesorami" i komplikacjami.

Zgadzam się.

 

Plan jest prosty, przekaźnik rozłączający remotkę sterowany tranzystorem którego bazę należy wysterować zwykłą, prostą diodą...Zenera dobraną do założonego napięcia i to na prawdę jest wszystko.

Bardzo prawdopodobne że się tym zajmę. Ten sam pomysł miał mój ojciec, ale temat ucichł puki akumulator jeszcze dycha.

 

 

 

 

Na 99% będę to składał, także na pewno wrzucę dokładną instrukcję wraz z masą zdjęć ;)

 

Z mojej strony temat można zamknąć, jak coś zdziałam założę nowy, konkretny. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% będę to składał, także na pewno wrzucę dokładną instrukcję wraz z masą zdjęć ;)

 

Czekam w takim razie na jakies info, chętnie sam takie cuś zrobie,jak ktoś zarzuci projekt, bo ja juz 2 aku wydoilem u siebie wlasnie w ten sposób a ile razy sie zasluchalem a potem odpalić nie mogłem :).Potem to juz zawsze wozilem w aucie miernik :D. przydatna sprawa taki prosty gadzet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Odświeże temat. Jestem zainteresowany podobnym rozwiązaniem z tym, że wystarczy mi zwykły przełącznik czy włącznik/wyłącznik wzmacniaczy. Jako, że auto stoi mi w pracy 8 godzin, to trochę prądu idzie z piecy na marne a podtrzymanie potrzebuję tylko w radiu i procku. Tylko pytanie czy wyłączenie remote w piecach powoduje brak poboru prądu przez wzmacniacz?

 

Znalazłem coś takiego: WŁĄCZNIK-WYŁĄCZNIK DIODA LED NIEBIESKI

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...