Skocz do zawartości

Strojenie skrzyń- BR i Szczelina


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dopytać jak to dokładnie jest z łamanym portem, czy to br w przypadku kolanka przy rurze pcv np 10cm średnicy i łamaniu 90stopni szczeliny. Jak liczymy jej długość? Jak łamanie wpływa na strojenie? Wiem, że można to przeliczyć mniej więcej na zasadzie objętości naszego tunelu, ale chciałbym usłyszeć opinie fachowców. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tego co mi wiadomo to w szczelinie niema to znaczenia w jakiej odległosci bedzie łamany port chodz ja stosuje łamanie portu co wylot przykładowo jesli wylot ma 100mm szerokosci to tą samą odległoś od sciany tylnej łamie port zachowując odp długość do strojenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku łamanego portu jego długość wyliczamy po linii osiowej.

Łamanie nie wpływa na częstotliwość strojenia portu. Teoretycznie.

W praktyce, zmiany nie przekraczają błąd pomiaru, a są niezauważalnę dla ucha.

Im większy postęp stożka, tym wyższa prędkość wibracji powietrza w porcie. I tu mogą wystąpić problemy. Na przykład, prosty port pozwala prędkości o 9-10 m/s, ale łamany port zacznie hałasować przed około prędkością 6-7 m/s. Oczywiście, tak będzie nie zawsze. Mają wpływ i innych czynników, np. powierzchni przekroju portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie podepne sie pod temat chodz troszke z innej beczki.

Mianowicie chodzi o szerokość portu w szczelinie licze programem Bass Box podam przykłady konkretne jakie mnie interesują.

skrzynia dzielona dwa wyloty

jak to najlepiej dopasowac czy:

jak najszerszy wylot zastosować czy może węższy

wysoka 39 szeroka 3,5 długa 68

dodam jeszcze że jesli zwiekszam szerokość portu to długość wyskakuje mi na czerwono przykładowo

39x7x140 i ten wymiar 140 jest na czerowono co to oznacza ???

czy może taki zastosować

39x2x38 i wtedy nie musiał bym go łamać bo jest krótszy od głębokości skrzyni.

Jak to najlepiej zastosować albo jak to sie stosuje?

z tego co mi wiadomo to chyba im szerszy port tym lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 140 ci wyskakuje na czerwono to oznacza ze zaden bok skrzyni nie jest dłuzszy od długosci tego portu br. Ale nie oznacza to ze długosci nie mzna łamac.

Wtedy mozesz dac sobie nawet i dłuzszy port..

a czego potrzebujesz? moge ci cos zapropnowac

a szerokosc portu jest uzalezniona od czestotliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...