Skocz do zawartości

Subwoofer STX


trafalgar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mozna

tylko musisz pamietac o kilku sprawach

jest to glosnik 8 omowy wiec moc wzmacniacza spadnie ponad polowe

druga sprawa to niski spl tego glosnika i to, ze dosc szybko osiaga x max i cewka zaczyma pukac o nabiegunnik wiec nie poszalejesz

nastepna sprawa to to, zeby nie stroic go ponizej 40Hz mimo nizszego fs

zalecana buda do niego to 10-12 litrow

jesli chcesz zrobic obudowe br a taka jest zalecana to bedziesz mial problem z jego dlugoscia

przy takim strojeniu jej dlugosc to prawie 1m

najlepiej glosnik ten sprawdza sie z dedykowana membrana bierna

wychodzi wtedy maly elegancki klocek do bagaja

 

ogolnie jest to fajnie grajacy glosnik

bardziej do kulturalnego grania i uzupelnienia przodu niz do szalenstw

jak sie go odpowiednio zaaplikuje daje sporo radosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna

tylko musisz pamietac o kilku sprawach

jest to glosnik 8 omowy wiec moc wzmacniacza spadnie ponad polowe

druga sprawa to niski spl tego glosnika i to, ze dosc szybko osiaga x max i cewka zaczyma pukac o nabiegunnik wiec nie poszalejesz

nastepna sprawa to to, zeby nie stroic go ponizej 40Hz mimo nizszego fs

zalecana buda do niego to 10-12 litrow

jesli chcesz zrobic obudowe br a taka jest zalecana to bedziesz mial problem z jego dlugoscia

przy takim strojeniu jej dlugosc to prawie 1m

najlepiej glosnik ten sprawdza sie z dedykowana membrana bierna

wychodzi wtedy maly elegancki klocek do bagaja

 

ogolnie jest to fajnie grajacy glosnik

bardziej do kulturalnego grania i uzupelnienia przodu niz do szalenstw

jak sie go odpowiednio zaaplikuje daje sporo radosci

 

No własnie o to doładnie mi chodzi.A pracowałby w skrzynce zamkniętej.Jedyny problem że nie można na razie go nigdzie kupić. :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik raczej do domu niż do samochodu... Jak pisze lklukasz - wystarczy nieco zwiększyć głośność i od razu wali karkasem o nadbiegunnik, a w związku z tym że suba wozi się w bagażniku możesz tego niekiedy nie usłyszeć i go uszkodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym tygodniu pytalem o jego dostepnosc i poinformowano mnie iz mial byc dostepny w polowie tego tygodnia ale jak widze narazie nic sie w tej sprawie nie zmienilo.

 

 

Z STX suby to kiszka , jak powyżej tracą KONTROLE NAWET POD ZALECANĄ MOCĄ ,takie tanie buczydełka :) lepszych wooferów w podobnej cenie jest full , niektóre STX-y to parodia głośnika moim zdaniem ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z STX suby to kiszka , jak powyżej tracą KONTROLE NAWET POD ZALECANĄ MOCĄ ,takie tanie buczydełka lepszych wooferów w podobnej cenie jest full , niektóre STX-y to parodia głośnika moim zdaniem ,

takim gadaniem pięknie udowadniasz, że nie miałes zadnego nawet w ręku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z STX suby to kiszka , jak powyżej tracą KONTROLE NAWET POD ZALECANĄ MOCĄ ,takie tanie buczydełka :) lepszych wooferów w podobnej cenie jest full , niektóre STX-y to parodia głośnika moim zdaniem ,

wymień jeden??? co w tej kasie zagra lepiej!

Amator....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post na forum ;).

 

Mam suba zbudowanego w oparciu o ten głośnik i MB i powiem że podoba mi się jego granie, potrafi zejść naprawdę nisko jak na takie maleństwo.

Moja konstrukcja to 12 litrów, MB, z mdf 20mm, do mojego auta - a4 b5 w sedanie jest naprawdę wystarczający. Jest dosyć szybki, nie zamula, jednak żeby dobrze zagrał potrzebuje mocnego wzmaka jak na swoją wielkość.

 

U mnie obecnie pędzi go alpine v12 mrv-f505 na zmostkowanym kanale czyli teoretycznie około 200W przy 4 ohm.

 

Z minusów to lasek nie da się rwać, nie robi trzęsienia ziemii, jak jedziesz na dzielni to nikt się nie odwraca :P

 

Z plusów subik zajmuje bardzo mało miejsca, jak ktoś wsiądzie do auta puścisz jakiś fajny utworek z wykopem to najpierw jest - "ale fajnie gra", a jak pokażesz potem bagażnik to jest - "i to g.... tak daje ?" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem STX'a (przynajmniej nie byłem tego świadom)

ale zła opinia nie wzięła się też od tak z nikąd, przykładowo jakiś czas temu znajomy z innego forum kupił STX GDN 22/200/4SC i...

 

"Witam dzisiaj po złożeniu skrzyni na projekcie skrzyni xpress 10 30L z BR włożyłem w/w głośnik i chwile pochodzil na minimalnych ustawieniach i się chyba cewka spaliła wzmacniacz to Blaupunkt Ema460 wzmacniacz będzie miał w mostku na sub ok 120Watt Rms a głośnik wg. STX ma 140 jak to możliwe że sie zjarał głośnik.Głośnik oddałem poszedł do expertyzy do STX ciekawe co wymyśla."

 

Nie poddał się, w trakcie kupił drugą sztukę tego samego głośnika

A gdy odzyskał z serwisu tą pierwszą sztukę napisał post

 

"Tak więc głośnik został wymieniony powód zła inna cewka w głośniku"

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie miałem STX'a (przynajmniej nie byłem tego świadom)

ale zła opinia nie wzięła się też od tak z nikąd, przykładowo jakiś czas temu znajomy z innego forum kupił STX GDN 22/200/4SC i...

 

"Witam dzisiaj po złożeniu skrzyni na projekcie skrzyni xpress 10 30L z BR włożyłem w/w głośnik i chwile pochodzil na minimalnych ustawieniach i się chyba cewka spaliła wzmacniacz to Blaupunkt Ema460 wzmacniacz będzie miał w mostku na sub ok 120Watt Rms a głośnik wg. STX ma 140 jak to możliwe że sie zjarał głośnik.Głośnik oddałem poszedł do expertyzy do STX ciekawe co wymyśla."

 

Nie poddał się, w trakcie kupił drugą sztukę tego samego głośnika

A gdy odzyskał z serwisu tą pierwszą sztukę napisał post

 

"Tak więc głośnik został wymieniony powód zła inna cewka w głośniku"

 

:P

 

Kupiłem głośnik Re-Audio SE-10D2 sub spięty w 4ohm do tego piec Peiyng Alien 2H30R głośnik spalił sie :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl: :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...