Skocz do zawartości

rx 44 + 2xlanzar 12br zmiana na co??


Manfredo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam w/w sprzęt i chciałbym zmienić na coś mocniejszego, tylko pytanie na co??:) chciałbym przeznaczyć max 1000zł czy w tej cenie kupię coś co zagra potężniej od tego zestawu??? zastanawiam się nad jakimiś 2x15 ale w skrzyni zamkniętej + jakiś wzmak? chciałbym skrzynkę zamknięta z tego względu iż będą zajmowały mniej miejsca w bagażniku, ewentualnie może być też br, ale max 50l sztuka, muzyki jakiej słucham głównie HH,drum,dup step, ale lubię też posłuchać jakiś innych nut electro house, dance, itp:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko , że ten magnat jakiś lichy się zrobił:/ bo gdy słucham głośniej to robi się strasznie gorący i się po czasie wyłączy, kiedyś nie miałem z nim takich problemów:/ dlatego wolałbym wzmacniacz zmienić, bo chyba nie daje rady tym laznarom:/

 

na allegro znalazłem 2x sony xlpod 15cali w skrzyni zamkniętej, może tym się zainteresować??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom nawet te daremne lanzary robia troche zamieszania bo powierzchnia membran 2x 12 robi swoje... 1x 15' musi byc stosunkowo mocne zeby przeskoczyc lanzary.

15' jest tez zdecydowanie wolniejsza a w dubstepie jednak troche szybkosci sie przyda...1000zł na wymiane pieca, zasilanie i suba ktory zagra "mocniej" czy z wieksza iloscia miesa to zdecydowanie za mało.

Chyba ze poszukasz pieca z "okazji" i kupisz strokera 15 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wymieniając skrzynie wymieniłbym piec.

Co do przegrzewania, kiedyś słuchałem głośniej na takich samych ustawieniach i problemu nie było:/ radio to pioneer 9800BT, włączone loudness, BBE on lv 0, na korektorze częstotliwość 50hz -1, 63hz -1, 80hz 0, 125hz +1. na wzmacniaczu gain 1/2, bass booster 1/2. poziom radia to 30 na max 62 i słuchając na 27-30 z 30 min wyłączy się wzmacniacz od subów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuułaa :zdziwko:

 

No więc, albo wyłączysz te pierdoły, i będziesz miał "mało basu" (choć nie wiem jakie Ty masz ucho skoro przy 2 x 12" go nie słyszysz) i RX Ci się nie będzie przegrzewał - bo tymi dopalaczami właśnie katujesz wzmacniacz, jak i głośniki.

 

Albo, kup jakis wzmacniacz ktory odda tego kilowata w 2 omach, wtedy możesz go przesterować, i jemu nic nie będzie, gorzej z głośnikami (ale w tym momencie przy słabym wzmacniaczu mają jeszcze gorzej)

 

Proponuje Ci poczytać nt tych wszystkich loudnessow, bass boostow, i innych dupereli na tym forum, jest tego tu na prawdę dużo, i dowiesz się dlaczego słyszysz ten złudny efekt potężnego basu, i dlaczego lepiej tego nie używać.

 

Masz ustawiony jakiś filtr wogóle na magnacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda znajomi,rodzice,dziewczyna mówią, że już głuchy jestem od tej muzyki:D, ale co jak co, jeszcze jakoś słyszę i czuć czuję dobrze:D a tam nie ma żadnego masowania po plecach, może takie tyci tyci. Czyli jak powinny wyglądać ustawienia bez loudnes?? gain na ile? lp 80? booster na wzmaku?? na korektorze w radiu zaczyna mi się od 20hz radio to pioneer 9800Bt, jak tam powinny wyglądać ustawienia??

 

P.S. mam kolejny poważny problem, od jakiegoś czasu, bass mi zanika, tzn raz włączę muzykę jest pierdo.... a za chwilę go nie ma tzn jest, ale dużo słabsze, pogra jakiś czas i za chwilę znowu uderzy basem i tak w kółko:/ z początku myślałem, że tylko 1 sub gra, ale parzyłem w bagażniku i grają oba, bass jest podobny do tego jakby głośniki były podłączone w przeciwfazie, czy jest możliwe, że wzmak się jakoś uszkodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie sprawdzę jutro, może też to jest przyczyną, że wzmacniacz mi się przegrzewa?? bo kiedyś naprawdę słuchałem dużo głośniej i ciężko było, aby go przegrzać:/ a teraz chwila moment 30 min słuchania i cyk:/

 

mógłbyś mi napisać przybliżone ustawienia bez loudnes na wzmaku i radiu?chcę głośno i trzęsienie ziemi:D za dobrych czasów potrafiło tak ciągnąc basem, że w aucie aż się ciężko oddychało:D aż włosy w nosie się ruszały hahahaha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś słuchałeś i wystarczyło vol na 20 a teraz napewno jest sporo wiecej i nie gadaj tutaj bajek ze tak samo po twoich wypowiedzach widać ze apetyt rośnie na wiecej.

 

Niekiedy nieda sie wycąnąć wiecej ze sprzetu i teba go wymienić.

 

Takie moje zdanie Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...