Skocz do zawartości

zasilanie xm6020


TDi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

przymierzam sie do zasilenia wzmaka xm6020 i hsk 165

 

wg. FAQ i moich obserwacji :D wzmak powinienem zasilic kablem 20mm^2 oczywiście z bezpiecznikiem przy aku, oraz sygnałówki do zwrotnic i do głośników.

jednak nie jestem pewnien czy dobrze to dobrałem, przydałaby mi sie fachowa rada :)

nie chce popełnić jakiegoś głupiego błędu i płacić dwa razy-myśle że ktoś z forumowiczów udzieli mi jakiejkolwiek wskazówki i zagra to wszystko ładnie

 

myśle tez nad radiem i nie wiem które bedzie bardziej pasować do piecyka xm6020 i w przyszłości do jakiegos suba

waham sie miedzy:

kenio 8531

kenio 8534

Alpine CDA-7894

Alpine CDA-7893R

albo jeszcze cos innego

 

sądze ze dostane te radyjka tak do 500 zł (moze sie myle :D )

 

które radio bedzie najlepsze ?? (chce wspomniec ze chce w przyszłości jakiegos suba)

 

Bardzo prosze Admin-ów forum o niewyrzucanie mojego pytania do kosza, gdyz potrzebuje delikatnej pomocy w moim pierwszym CA-na czytaniu forum spędziłem juz kilkanaście godzin i orientuje sie w temacie....ale mam pare pytan- myśle ze temat nie nadaje sie do kosza

 

Być może znajdzie sie ktoś kto bedzie chciał mi podpowiedziec co i jak w tym temacie

 

dziekuje za wszelka pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... czyli można rzucić 21mm lub 25mm .... tak też uczynie :)

 

no problemem ponoć w HSK są tw.

 

szczerze nigdy nie miałem przyjemności odsłuchu HSK... więc nie wiem czy bedą dla mnie przeszkodą w dobrym słuchaniu czy też nie

ale z doświadczenia wiem, że jednak zbyt wyżyłowane wysokie meczą ucho i frajda ze słuchania znika ;/

 

radia jakie przedstawiłem, wyszukałem na forum jako zalecane do 500 zł jednak te tematy były poruszane dosytć dawno i na dzień dzisiejszy standardy sie pewno zmieniły (chodzi tutaj o cene) -przypuszczalnie za 500 zł moge dostać radyjko jakościowo lepsze od poprzednich

 

masz jakiś konkretny model na myśli ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na forum, że najbardziej zalecanym wzmakiem do HSK jest xm6020 lub xm10xxx (nie pamietam dokładnie)

pisało takie zdanie "nie mocą sie merzy jakość dźwięku"

 

fakt, że soniak ma 2x60W, ale posłużyłem się opiniami doświadczonych kolegów i kupiłem już takiego... jeśli nie bedzie dawał rady to pójdzie w świat i znajde jakiegoś nowego :)

 

hehepack- sugerujesz, ze radyjka kenia są niezłe-a nadadzą sie na przyszłościowy plan? ( subek i wzmak :) )

 

znalazłem w danych tech. np. kenia 8534 ---3 wyjścia 5 Volt ( przód, tył, sub ) --- czyli ten parametr spełniałby takowe wymagania mam rozumiec ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak sądzisz...wypróbuje zestawik na własnym słuchu i zobaczymy jak wypadnie :)

 

szukałem radia na allegro i znalazłem takie coś :

 

ALPINE CDA-9812RB

ALPINE CDA-9815RB

 

ale opinie na temat tych sprzętów nie są zachęcające ...

 

9835r i 9855r

 

te modele są ponoć bardzo dobre --- wieć bede szukał takowych na aukcjach

 

mam jeszcze dylemat nad przewodami "sygnałówkami"

jakie parametry muszą spełnić zeby to hulało?

 

wiem że OFC jest wyznacznikiem dobrych jakościowo przewodów...

i kable od wzm do zwrotek i następnie głośników mogą być takie same tak? - nie jestem pewny ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7893 + 6020-tka to duet który napewno "nie ostrzy".

Jest szczegółowo ale spokojnie,rzekłbym nawet,że "góra" jest lekko wycofana.

Ale jak sie taki setup zachowa z HSK niestety nie wiem :(

HSK słyszałem z 7873 i H 400 i było kiepsko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tego soniaka bym nie przekreślał sam u siebie zasilam morelki i bardzo dobrze daję radę jest przeznaczony do wooferków ,czystość charakteryszuje go i sam się przekonałem , oczywiście Gusty są gustami co do radia to dołóż 100złi masz 9855r luba nawet w 500zł się zmiescisz a radyjko fenomenalne , sam posiadam 9853r Bajka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak narazie zostanie xm... bo juz jest w drodze ;D

jeśli nie da rady to czekać go będzie zamiana... ale póki co zostane przy xm

 

radio.... ciężka sprawa

jedno ma to, drugie to ...

 

czytam nadal forum i postawiłem na :

 

1)-alpine 9835r (niestety praktycznie jej nie ma na aukcjach, jest na naszym forum ale za ponad 800 ;/)

2)-alpine 9855r (też nie nalezy do tych z półki 500-setek, ale sa aukcje, może przy odrobinie szczęścia :D)

3)-alpine 9853r (proponowany przez hasbendy2010 ) jest taki na naszym forum za 450 zł - myśle że to niezła opcja

4)-alpine 9833 (alternatywa dla '35 - ponoć praktycznie niczym jej nie ustępuje...)

 

teraz mam możliwość kupić alpine 9853r--- może poczekać na cos innego, może wziąć to ?(z tegto co sie orientuje to radyjko posiada wszystkie potrzebne parametry do odsłuchu i ewentualnej rozbudowy CA :)

 

prosze o rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9835r ciężko dostać ,sam szukałem ale zwątpiłem nawet tutaj w UK sobie śpiewają grubo 200funtów . Jak masz 9853r za 450zł to bierz bez zastanowienia, osobiście sam nie widzę tutaj takiej chyba że ktoś na priv CI proponował , ostatnio bez rds na allegro widizałem za 450zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj bardzo ciężko o ten model...

no fakt 53r była na sprzedaż ;/

 

trudno, trzeba szukać dalej :)

 

mam juz wszystko potrzebne do mojego CA :D

tylko utknąłem na okablowaniu ...

 

przewód zasilający wzmaka wystarczy 21mmm (Kabel zasilający Audison 21mm2 z zestawu Connection FSK 600) taki by sie nadał?

sygnałówka- 2mm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny dodatkowo używam adaptera KCA 420i . Co to wrażeń ,nie mogę Ci ich opisać językiem CA gdyż takim nie dysponuje na moim poziomie wiedzy (początki) ,ale sprzęt w/g mnie fajnie gra .Żadnych wodotrysków, żadnych świecidełek - jedynie czysta jakość . Wszystko z morelkami współpracuje Tempo6 . Co do radia i ceny ,bardzo tanio ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że każdy inaczej podchodzi do swojego sprzętu , każdy oczekuje czegoś innego . Nie sugeruj się w całości opiniami , najlepiej jakbyś to odsłuchał na własnych uszach . W moim przypadku ta konfiguracja mi odpowiada z czasem będzie rozbudowa jak to u każdego początkującego maniaka. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...