Skocz do zawartości

Kicker solo baric l7 strojenie skrzynki


timek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje Ci zajerzeć na stronke producenta i zobaczyć jak on stroi skrzynkę i jakim portem, ile litrów skrzynka itd, Twoja będzie mieścic się w przedziale 85L po odjęciu objętości głosnika oraz portu BR. Zastosuj taki port jak podaje producent, może być odrobine mniejszy. 7cm x 36,4 długi na 50cm. Myślę że zda to egzamin dla Ciebie. Jeżeli będzie licho to port można wydłużyć.

Niema żadnej różnicy między portem szczelinowym a okrągłym. Promieniowanie jest takie same jeżeli powierzchnia portu jest taka sama oraz strojenie jest te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak skrzynki ostatecznie nie robilem ja

wymiary brutto skrzyni dokladne to : 90zm dlugosc 40cm szerokosc 40cm wysokosc

 

wymiary portu to 7cm/szeroki 36,4/wysoki a dlugosc to 22,5cm w skrzynie

na ile hz zostala wystrojona ta skrzynia zgory dzieki za pomoc

moze ktos by odrazu wyjasnil mi jak sie oblicza strojenie skrzyni w hz dzieki timek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema żadnej różnicy między portem szczelinowym a okrągłym. Promieniowanie jest takie same jeżeli powierzchnia portu jest taka sama oraz strojenie jest te same.

To nie jest do końca prawdą. Port szczelinowy ceteris paribus zawsze ma przewagę nad rury. Chodzi o to, że im bardziej "płaski" jest port, tym później pojawia się turbulencje i hałas. Ponadto, port szczelinowy może być wysyłany wzdłuż ściany skrzyni, a następnie jego częstotliwośc strojenia będzie niższą od szacowanej przez około 7-8%.

Według moich danych, teraz skrzynia ejst strojona do około 41 Hz.

Aby uzyskać strojenie 35...38 Hz, musimy przedłużyć ten port do 38...29 cm odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca prawdą. Port szczelinowy ceteris paribus zawsze ma przewagę nad rury. Chodzi o to, że im bardziej "płaski" jest port, tym później pojawia się turbulencje i hałas. Ponadto, port szczelinowy może być wysyłany wzdłuż ściany skrzyni, a następnie jego częstotliwośc strojenia będzie niższą od szacowanej przez około 7-8%.

Według moich danych, teraz skrzynia ejst strojona do około 41 Hz.

Aby uzyskać strojenie 35...38 Hz, musimy przedłużyć ten port do 38...29 cm odpowiednio.

 

1raz słysze taką wypowiedz.. Zrobiłem mase skrzynek a to do audio, a to na zawody i jeszcze nigdy nie miałem az takiej rozbieżności mimo dokładnej budowy i strojenia pod indywidualne zachcianki.

Szybciej w samochodzie dostaniesz zmiany rezonansu od zmiany ustawienia skrzyni niz w takiej skrzyni

Zrob skrzynie jak hehepack, wyliczyłem tez i wyszło mi strojenie 37.8hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1raz słysze taką wypowiedz.. Zrobiłem mase skrzynek a to do audio, a to na zawody i jeszcze nigdy nie miałem az takiej rozbieżności mimo dokładnej budowy i strojenia pod indywidualne zachcianki.

Szybciej w samochodzie dostaniesz zmiany rezonansu od zmiany ustawienia skrzyni niz w takiej skrzyni

Zrob skrzynie jak hehepack, wyliczyłem tez i wyszło mi strojenie 37.8hz

Tak samo zrobiłem mase skrzynek do audio :)

A jeszcze, przeprowadziłem wiele eksperymentów i pomiarów związanych z budową portów do bass-refleksów.

Czy mogę się dowiedzieć, jakie formuły albo jakie oprogramowanie używasz do obliczania ustawienia częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yauhen może i masz rację ale jeżeli słyszysz różnice to gratuluje idealnego słuchu, bo ja nie słysze różnicy, a co do turbulencji itp, po to się robi chyba wylot powiększony w formie lejka aby świstów nie było itd. Dla mnie szczelina a rurka to żadna różnica, bo nie słyszę zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...