Skocz do zawartości

Hertz ES200 - trzeszczy i charczy


Xman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, coś nie mam szczęścia do instalacji car-audio. W sobotę, zamontowałem sobie suba, włączyłem, grał pięknie ładnie. Od tamtej pory aż do wczoraj, nie używałem autka, także suba. Jakież było moje zdziwienie, gdy zamiast pięknego miękkiego basu wydobywało się z niego charczenie i trzeszczenie.

 

Subwoofer nie był nowy, był używany, miał jakąś swoją wadę, ale sprzedający zapewnił mnie, że owa wada została usunięta.

I co ja mam teraz zrobić, nawet sie go nie pozbędę, bo nikt go nie kupi :( .

Może da się to jakoś naprawić w miarę tani sposób.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo raczej już nie sprzedawać, bo nikt go nie kupi.

Jak nie spróbujesz sprzedać to się nie przekonasz,

ludzie chyba lubią uszkodzony sprzęt, przykładem może być ta zakończona już aukcja Głośnik LANZAR MAXP 124 D ! 1600W 30cm !

Nie wiem jakim sposobem została uzyskana taka cena tym bardziej że koszt przesyłki też nie jest zachęcający

 

Na twoim miejscu przyjrzałbym się głośnikowi, skoro wspominasz że był naprawiany i co prawda nie wiem na czym ta naprawa polegała ale może przy składaniu użyto nie odpowiedniego kleju i gdzieś puścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko jeszcze dodać, iż posiadam wzmacniacz Sony XM4520, na którym nie ma przełączników LPF, itp.

Mostkować można oczywiście, jednak w radiu nie mam możliwości sterowania subem.

 

Jak nie spróbujesz sprzedać to się nie przekonasz,

ludzie chyba lubią uszkodzony sprzęt, przykładem może być ta zakończona już aukcja Głośnik LANZAR MAXP 124 D ! 1600W 30cm !

Nie wiem jakim sposobem została uzyskana taka cena tym bardziej że koszt przesyłki też nie jest zachęcający

 

Na twoim miejscu przyjrzałbym się głośnikowi, skoro wspominasz że był naprawiany i co prawda nie wiem na czym ta naprawa polegała ale może przy składaniu użyto nie odpowiedniego kleju i gdzieś puścił

 

Dzięki Rysiu, obudziłeś we mnie nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh rzeczywiście może i ktoś kupi, ale za ile? 30zł? Sprawdź dokładnie co się stało, przetestuj też ten wzmacniacz. Najlepiej zwróć towar sprzedawcy... Może był naprawiony tylko do sprzedaży i prędzej czy później by się rozsypał. Zresztą... czy takie głośniki opłaca się naprawiać?..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko, chciałbym sie upewnić. Znalazłem info o wzmacniaczu, który posiadam. Prezentuje się ono następująco:

 

Sony XM-4520

Dane techniczne wzmacniacza:

1 × 60 Watt Kanał 1 przy 4 Ohm

2 × 54 Watt Kanał 1 + 2 przy 4 Ohm

Pobór prądu: 13,1A

 

Moc max:

1 × 142 Watt Kanał 1 + 2 przy 4 Ohm

Pobór prądu: 20,7A

 

Sprzedawca, zapewniał mnie, ze ma 150W na mostku. Fakt, ma ale w mocy szczytowej. Dobrze, wyczytałem dane techniczne? Bo z powyższych danych wynika, że na mostku w RMS ma zaledwie 60W. Może to jest przyczyna charczącego suba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca, zapewniał mnie, ze ma 150W na mostku. Fakt, ma ale w mocy szczytowej. Dobrze, wyczytałem dane techniczne? Bo z powyższych danych wynika, że na mostku w RMS ma zaledwie 60W. Może to jest przyczyna charczącego suba!!

:orany:

 

Te dane to moc mierzona i jest to moc uzyskiwana przy napięciu 13,5V

60W 4ohm gdy obciążony jest jeden z dwóch kanałów, gdy obciążysz dwa wzmacniacz będzie oddawał 2x54W 4ohm a w mostku 142W

Subwoofer nie ma prawa charczeć przy dostarczaniu mniejszej mocy niż jego RMS nie wiem kto by przez cały czas słuchał w taki sposób muzyki :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...