Skocz do zawartości

Mocny bagażnik od podstaw


bassdriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zrozumiec ze tu chodzi o to ze zagrac to zagra ale ze wzmacniacz wygeneruje tylko jakis procent mocy jaka powinien to jest sedno sprawy...

 

Koledzy maja race ze lepsze jest jedno dobrze zasilone 12' pod wzmakiem 1kw niz dwie nie dowatowane 15' pod wzmakiem 2kW ktory przy zlym zasilaniu nie zapanuje nad subami i nie da im tyle mocy ile by mogl oddac przy dobrym zasilaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

any właśnie altkiem 150A a dokładnie hifonics 10kw

:rotfl: Hahaha naprawdę wierzysz w takie rzeczy ? czy może w produkcję prądu przez taki wzmacniacz :D

Mała lekcja fizyki ...

P = U x I gdzie P to moc w wattach , U to napięcie w Voltach , a I to natężenie prądu wyrażane w amperach .

Więc

P = 14V x 150A

P = 2100 Watt przy tym że auto pobiera też parę amper na działanie elektryki , świec, pomp itp. Realnie zostaje ok 1500Watt dla twojego wzmacniacza , więc powiedz mi z kąd masz wziąć bagatela 8,5 KW !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl: Hahaha naprawdę wierzysz w takie rzeczy ? czy może w produkcję prądu przez taki wzmacniacz :D

Mała lekcja fizyki ...

P = U x I gdzie P to moc w wattach , U to napięcie w Voltach , a I to natężenie prądu wyrażane w amperach .

Więc

P = 14V x 150A

P = 2100 Watt przy tym że auto pobiera też parę amper na działanie elektryki , świec, pomp itp. Realnie zostaje ok 1500Watt dla twojego wzmacniacza , więc powiedz mi z kąd masz wziąć bagatela 8,5 KW !?

 

nie wiem z fizyki cienki bolek jestem ale wiem co widziałem i słyszałem fakt faktem był tam aku żelowy 120 ah chyba holywooda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyc bilans energetyczny ( jest temat o tym ) zobaczyc ile "prądu" brakuje , zastanowic się ile mozesz dostarczyc poprzez optymalny altek ( nie przesadzajac z jego wielkoscia zeby nie obciazyc za bardzo silnika i pod ten optymalny altek dobrac wzmacniacz i glkosniki lub.... zmienic auto ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyc bilans energetyczny ( jest temat o tym ) zobaczyc ile "prądu" brakuje , zastanowic się ile mozesz dostarczyc poprzez optymalny altek ( nie przesadzajac z jego wielkoscia zeby nie obciazyc za bardzo silnika i pod ten optymalny altek dobrac wzmacniacz i glkosniki lub.... zmienic auto ;)

 

czyli z tego co piszesz żeby dobrze zasilić mocny sprzęt to ze 3 alternatory trzeba mieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwrocic uwage na to ze po pierwsze na codzien i tak nikt raczej nie wykorzystuje takiego potencjalu wzmacniacz ( 2-3kW ) wiec do codziennego sluchania taki altek wystarczy bo chyba nie jezdzisz sluchajac caly czas na poziomie 70-90% glosnosci po drugie wiele bardzo mocnych aut pod dbdrag uzywa wlasnie kilku akumulatorow ale nie zawsze sa one ladowane z alternatora bo nie o to w tym chodzi jak chodzi o jednego strzala wystarczy dobrze naladowac te aku a przed kolejnymi strzalami/rundami je podladowac.

 

Przynajmniej tak mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dział u nas na forum o dbdragu i zobacz ile tam chłopaki pompują Amper. Z tego co kiedyś na zawodach widziałem to szyszka miał co najmniej kilka akumulatorów , więc znając gościa miał też sporej wydajności altki :)

ja nigdy jeszcze nie byłem na zawodach ale mi się wydaje że najlepsi tylko z aku prąd ciągną bez odpalania samochodzika ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia grania na odpalonym badz zgaszonym silniku to kwestia regulaminowa w danej kategori ale z czego by nie grali to uzywanie na codzien rozni sie od auta na zawodach bo na zawody doladujesz ten aku ladowarka pozniej jadac alternatorem a na codzien istnieje jeszcze problem ze gdy sluchasz caly czas na bardzo wysokiej glosnosci a do tego nie jezdzisz dlugich tras to poprostu caly czas masz nie doladowany akumulator , jak altek jest za duzy tracisz moc ( silnika )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz sprawa jest taka. Pieniazki leza na poleczce, patrza na mnie i krzycza "Wydaj nas na suby!". Bedac pod ich przymusem zmuszony jestem to wykonac. Stanelo na 12 od RE. Tylko 2 czy 4 ohmy? Przy ktorych bedzie lepiej jakosciowo? Poradzcie bo sklaniam sie ku 2. Jutro juz bym zamowil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, glosniki done. Myslicie, ze ten Hollywood wystarczy? Dochodzi takze kwestia skrzynki. Wg producenta optymalny litraz dla 2 takich jednostek to 114 litrow przy 33 Hz. Moze tak byc? Czy zrobic strojenie na wyzej, powiedzmy 50-60 Hz? Mozna zrobic zamiast zwyklej skrzyni, tj. prostopadloscian o podstawie kwadratu cos na ksztalt prostopadloscianu o podstawie trojkata? Czy w ogole to cos zmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już jedynie ucho,nie można generalizować, bo każdy głośnik ma inne specyfikacje i inaczej się zachowuje w danym strojeniu.

RE audio słyszałem, i jeżeli ma to urywać głowę to okolice strojenia na 40Hz będą nieuniknione... Bo chyba bury nikt nie będzie próbował tego zgrać z systemem przednim :D ? Oczywiści dwie osobne skrzynki, kolo 50-60L@35-45Hz.

Bo mówimy cały czas o RE Audio SE12D2? Spięte na 2ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna, najlepiej taka trojkatna, w kazdym badz razie zeby glosniki membranami byly lekko skierowane do gory, kolo 30 stopni od pionu byloby elegancko. Spiete w 1 ohm jesli wmyslicie mi jakis wzmak ;)

 

ps. szymek, jak jestes z tego wielenia co mysle to ja z Drezdenka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...