Skocz do zawartości

Stare Zapy


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może które serie Zapco są wyższe ??

 

mam ich tylko trzy , słuchałem pięciu i mam takie spostrzeżenia :

 

od najwyższej:

ZxxxC2-SL

ZxxxC2

ZxxxS2vx

ZxxxS2

Zxxx

 

 

Studio to chyba nowsza seria nie ?? ponoć jednak nie najlepsza, bo ustępuje serii competition ( C2-SL i C2 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak stefek (witka kolega :wink2: ) prawi, choć do końca nie wiadomo bo studio 500 to ze względów oczywistych model flagowy choc wedle jakiejs tam "znakolandii" powinien być cieńszy od bodaj serii Z600 coś tam a jednak nawet w papierowych parametrach jest lepsiejszy. A symbilink to patent Zeffa na wejścia zbalansowane jak zauważyłes hehepacku drogi :wink2: .

Z tym , że Zetki w przeważającej ilości są stabilne w jednym ohmie na kanał mają ogólnie wyższy DF i parametr S/N (sygnał szum) lepszy od studio (choć i tu bywają różności) . X w oznaczeniach to zwrotnice.

Próbowałem np. porównać kiedyś flaki Z50C2 i Z100S2 (znasz oba) i na moje topografia elektroniki była niemal identyczna zauważyłem jednak sporo bądź co bądź lepszej jakości elementów w sekcji przedwzmacniacza. Ale po "przepraktykowaniu" 50tka nie dość , że wypadła sympatyczniej u góry to jako zmostkowany monoblok była bardzo stabilna w 2ohmach kiedy S-ka potrafiła klęknąć co świadczy o pewnych niuansach układu zasilającego i na moje skromne oko (i ucho)siedzi jednak wyżej w "póleczce". .

Hehepacku zaufajmy opinii naszego kolegi Raadzia :wink: jest Zapco (całe stado) i jest Studio 500 :ph34r: (choć 300 to juz tez kawał niezłej elektrowni) :wink: .

Mój następny projekt (jeśli dojdzie kiedys do skutku) to właśnie 500 na 3 dróżki z przodka i 300 na suba.

P.S. miałem kiedyś na dyziu parametry wszystkich oldowatych Zappów ale zwyczajnie gdzieś mi je wcięło.

 

P.S. 2 na afterparty nie pojechał ? toć całkiem blisko ma :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z100S2 znam ??

Rok temu na pikniku go ćwiczyłeś :rotfl: .

 

czyli Sylwku prawisz że Z300S2vx nie warto za studio 300X oddać

Jest spore prawdopodobieństwo, że to ...identyczne piecyki jak mawia stare przysłowie masz łeb i (...) to kombinuj więc machlojkuj, podłączaj i zdawaj relację sam jestem ciekaw :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
A czy jest duża różnica między Studio 150 a Z300S2vx? Poza papierkową mocą oczywiście - to na papierze potrafię przeczytać :) Ale czy brzmieniowo te 2x150W "dużo" lepiej wypadają? Na amerykański jebaju leżą sobie 300steki i 150tka w dobrych cenach (porównując po ile u nas chodzą) i tak się zastanawiam bo... akurat 150tka idealnie pasowała by mi wymiarami a 300 lekko za długa ale, jak jest przepaść na + dla 300 to warto przerobić "budkę na wzmaka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ta 150tka używka i new jak i 300 jest od tego samego kolesia :) Pytanie pod jakim kątem kręcił? Może chodziło o wysyłkę do PL... Patrzyłem na ten czarny, który jest jeszcze w nie tak tragicznym stanie. Ale możliwe, że pójdę za radą i będę polował dalej. Co jakiś czas coś się pojawia w podobnych cenach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czyli że co się tym pstryczkiem by robiło ??

 

nie dojrzałem pstryczka, tylko na diody rzuciłem okiem.

 

Jednak pierwszy strzał był dobry:

 

"I've got a like new Zapco RSD that I'd like to sell. It has left/right channel clipping indicators and a low power operating switch when switched on will cut amplifier power by 50%. "

 

i jeszcze:

"I also found out that these are a little cooler than I though. The on/off switch doesn't turn the amp on and off, but rather acts as a "valet" switch in that it rails back power to 50 watts. This way, if you valet your car or let someone borrow it, you can flip this switch and protect your speakers from an idiot that doesn't know or doesn't respect the limitations of your set up."

http://www.diymobile...zapco-rsds.html

 

Jeden pisze o 50 watach, drugi o 50%, ale na pewno ogranicza to moc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "chłopski rozum" to rzeczywiście jakiś LOW POWER ale...zachodzę w głowę dlaczego nie ma tej funkcji w "sercu" (samym piecu) ? A w tym RSD jest ? Być może mają go tylko wybrane (??? hmm... które) ale z tego co wypisuja ta funkcja chroni min. przed "kretynami".

Hehepack jest jeden gość (Rob Rugani) jak ładnie podejdziesz gościa dostaniesz pięknego manuala :hyhy:

Albo ...wsadź :hyhy: śrubokręt w R-Jtkę i szukaj kiedys się "ściszy" :hyhy: o tam 50% czy 50 watuff :rotfl: .

Widzę, że Cie "korci" jak znajdę inną (normalną) pracę skonstruuję tego RSDa i ... no wiem, wiem chciałbys ten napis Zapco Driving Force coby Cię pieścił po oczętach.

Poza tym co sie bedziesz stresował Clippingowymi LEDami bo jak nie ustawisz gaina pewnie sobie mrygnie i bedzie Cię wk...

 

P.S. Sony chyba tez ma patent z "dwiema stronami" mocy jeno oni mieli switcha na płycie pieca.

 

Kup i ...potestujemy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...